Umut Serkan Ö.

Piyano Dersi · 6 yıldır üye
İstanbul Üsküdar
Fiyat Teklifi Al >

müşterilerinin yorumları

Yorumları görmek için teklif alın.

güvenlik kontrolleri

Geçerli Cep Telefonu
Geçerli Email Address
Geçerli Kredi kartı

kuruluş / işe başlama yılı

2006
Piyano, Müzik adına çocuklarımızın en erken yaşta eğitim alabilecekleri “enstrüman” . Birçok sanatçının “müzik hayatıma çok küçük yaşlarda Piyano ile başladım” sözü bir klişe gibi görülse de eğitimsel açıdan gerçek sayılabilir. Burada enstrüman eğitimi sözüne vurgu yapıyorum. Çünki müzik eğitimine 3-4 yaşından itibaren Orff metodu ile ilgili makalelerde bahsettiğim gibi başlayabiliyoruz.

Enstrüman çalmaya gelince, erken yaşlarda çocuklarımızın kol ve beden pozisyonunu fazla zorlamaması, dokunduğu anda kolaylıkla ses çıkartabilecek bir enstrüman olması açısından Piyano öne çıkmaktadır. Bu eğitimi almak için bir piyano almak şart değil. İlk etapta çocuklarımızın evde alıştırma yapabileceği bir elektronik org dahi yeterli olabilir.

Piyano eğitiminde hedefim, çocuklarımızı 2 el ile notadan okuyarak seveceği parçaları çalabilecek hale getirmek, daha da önemlisi zamanla piyano çalmanın temel mantığını kavrayıp, nota olmasa dahi, zihninde uçuşan melodileri tuşlara ve dahası notalara aktarabilmesini ve böylece duygularını özgürce ifade edebilmesini sağlamaktır.

Dersler;

Müzik kulağı eğitimi (oyunlarla),
Notalar – Temel İşaretler – solfej
Parmak egzersizleri
Sol anahtarı – Fa anahtarı
gibi ana konuları ile devam etmektedir.
Teklif al >
4 Piyano Dersi Fiyat Teklifi Al.