Mare Grup A.Ş.

PVC Pencere Kapı · 2 aydır üye
Ankara Yenimahalle
Fiyat Teklifi Al >

müşterilerinin yorumları

Yorumları görmek için teklif alın.

güvenlik kontrolleri

Geçerli Email Address
Geçerli Kimlik belgesi
Geçerli Kredi kartı
Pimaş 1963 yılında PVC boru üretmek amacıyla kuruldu.

O zamana kadar içme suyunun taşınması, sulama yapılması ve sıhhi tesisat amacıyla kullanılan borular asbest veya demirden üretilirdi. Bu borular döşemesi, taşıması zaman alan, ağır, tamiri zor, sağlık açısından olumsuz borulardı ve işlevini çabuk yitiriyordu. PİMAŞ’ın PVC esaslı boruları Türkiye’de imal etemeye başlaması ile çok hızlı bir şekilde köylere içme suyu getirmek mümkün oldu. Bu sayede binlerce köy içme suyuna kavuşmuş oldu. Binalarda sıhhi tesisatlar daha kısa sürede ve de en önemlisi sağlıklı yapılmaya başlandı.Bu durum tarım sektöründe bir devrimi de beraberinde getirdi. Geleneksel Salma sulamanın yerini alan yağmurlama Sulama Sistemleri, suyun çok daha hızlı ve zahmetsiz şekilde taşınmasını sağladı. Ürüne ihtiyacı kadar su verilmesini sağlayan bu sistem verimliliği arttırdı ve bu sayede sulaması zor muz ve narenciye gibi bitkilerin sulanması ve hatta dondan korunması sağlandı. Tüm bu gelişmeler doğrultusunda PVC boru Pimaş adı ile anılır oldu.

1970’lerde Türkiye de dünya ile parallel olarak enerji krizi ile tanıştı. Ancak devam eden kentleşme konut yapımında hızlı bir artışa neden olmaya devam ediyordu. Yapılarda kullanılan malzemeler de hızla değişiyor ve bir kaç yıl içinde çürüyen, soğuğu, sıcağı ve yağmuru içeri geçiren, sık sık boya ve bakım gerektiren eski tip ahşap ya da demir doğramalar gelişen kentlerin gereksinimlerine çözüm olamıyordu.
Ve çözüm yine PİMAŞ’tan geldi. 70’li yılların sonunda AR-GE faaliyetlerine başlayan PİMAŞ, 1982 yılında ilk PVC Pencre Sistemini Türkiye’ye tanıttı. PİMAPEN.

Pimapen üstün yalıtım özelliği sayesinde enerji sorununa çözüm getirirken kullanıcısına yepyeni bir konfor sunuyor tozu, kiri, hava kirliliğini dışarıda bırakıyordu. Uzun ömürlüydü, boya-bakım gerektirmiyordu ve ekonomikti. Bu yeni ürün ses yalıtımı sunarak tüm gürültüyü dışarda bırakıyor geri döüşümlü bir malzemeden üretiliyor, ağaç hazinesi israfını önlediği için çevre açısından ideal ideal
Teklif al >
4 PVC Pencere Kapı Fiyat Teklifi Al.