Seta Perde Korniş & Kuru Temizleme

Perde Korniş Takma · 3 yıldır üye
İstanbul Üsküdar
Fiyat Teklifi Al >

müşterilerinin yorumları

Yorumları görmek için teklif alın.

güvenlik kontrolleri

Geçerli Cep Telefonu
Geçerli Email Address
Geçerli Kredi kartı

kuruluş / işe başlama yılı

1997
Korniş, tül ve kumaş perde asmak amacıyla kullanılan perde rayı profilidir. Korniş, plastik ve/veya alüminyumdan üretilir. Tüm dünyada 50 yılı aşkın bir süredir kullanılmasına rağmen korniş halen en çok tercih edilen perde asma sistemlerinden biridir. Perdelerin korniş sayesinde kolaylıkla açılarak duvar kenarlarına estetik biçimde yerleştirilmesi ve yine korniş sayesinde perdelerin sessizce açılıp kapatılabilmesi, kornişle kullanılan perdelerin güneş ışığını içeri geçirmemesi ve uzun ömürlü olması kornişin tercih edilmesinin başlıca sebeplerindendir. Korniş seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli hususların başında kornişe asılacak perde adedinin belirlenmesi gelir: Kornişe bir tül ve bir fon perde asmak için “2 Kanallı Korniş" kullanılması yeterlidir. Kornişe bir tül, bir güneşlik ve bir de fon perde asılacaksa “3 Kanallı Korniş” kullanılmalıdır.

Perde; ev dekorasyonu denildiğinde ilk akla gelen, olmazsa olmaz, bir o kadar da estetik bir ürün olmasına rağmen perdeleri taşıyan korniş aynı öncelikte değerlendirilmemektedir. Tabii ki bunun en önemli sebeplerinden biri ev dekorasyonunda gerekliliği tartışılmaz bir ürün olarak kornişle ilgili yeterince sağlıklı bilginin tüketiciye ulaştırılamamasıdır. Bunun yanı sıra korniş montajının ve kornişe perde asmanın zahmet gerektiren bir iş olmasıdır. Korniş seçimi ve perde korniş modelleri hakkında doğru bilgilerin paylaşılması, korniş montajı ve kornişe perde asma ile ilgili pratik ve kolay çözümlerin olduğuna dair tüketicileri bilgilendirmek bakımından önemlidir.Perdenin asılacağı kornişin kalitesi, modeli, çeşidi ve montajı son derece önemlidir. Doğru ve kaliteli korniş deneyimli, işini bilen ustalar tarafından monte edildiği taktirde uzun yıllar sorunsuzca kullanılabilir. Böylelikle ev ekonomisinde de uzun vadede tasarruf sağlanır.

Korniş montajı tavana yapılır. Tavan türüne göre doğru korniş montaj vidası seçildiğinden emin olunmalıdır. Aksi taktirde korniş tavandan düşebilir.
Teklif al >
4 Korniş Montajı Fiyat Teklifi Al.