Sezai Yıldırım

Bahçe ve Çim Bakımı · 4 yıldır üye
Ankara Çankaya
Fiyat Teklifi Al >

müşterilerinin yorumları

Yorumları görmek için teklif alın.

güvenlik kontrolleri

Geçerli Cep Telefonu
Geçerli Email Address
Geçerli Kredi kartı

kuruluş / işe başlama yılı

2004
I alanlarında ilk biçim çok önemli olduğu için, kökler tam olarak gelişmediğinden ilk biçimden önce ve sonra alanı mutlaka silindirle düzeltin. Kullanacağınız çim biçme makası veya çim biçme makinesinin bıçaklarını keskinleştirin. İlk biçimde çimleri 6 cm’ye indirin. Bir sonraki biçimde ise çim yüksekliğini, 3-4 cm’ye indirin.

Her biçim işleminde biçme yönünü değiştirin. Ekimden sonra belirli aralıklarla, havalandırma tırmığıyla çim aralarındaki mantar ve çim artıklarını temizleyin.

Doğru ve sürekli sulama, ekilen çimlerin köklerinin büyümesi, sürgünlerinin sık olması, fotosentez yapabilmeleri ve hastalıklara dayanıklı olmaları açısından çok önemlidir. Bu işlemi ihmal etmemeye dikkat edin.

Çimler gözle görülebilecek, en hızlı gelişimini nisan ayında gösterir. Çimlerin nisan ayında mutlaka biçilmesi gerekir. Çimleri biçmeden önce dikkat etmeniz gereken en önemli detay, çim yüzeyinin temiz olmasıdır. Çimleri biçmeye başlamadan önce üzerindeki otları mutlaka temizleyin.

Çimlerin nemli olmaması da önemli detayların başında gelir. Ayrıca, çimleri biçerken, hepsinin aynı yöne bakmamasına özen gösterin.

Çimlerin sağlıklı gelişebilmesi için doğru gübreleme yapılması gerekir. Gübrelemenin istenilen etkiyi gösterebilmesi için, zamanlamasının iyi ayarlanması gerekir. Gübreleme yapmak için en uygun zaman ısının en az olduğu zamandır. Bunun için sabah ve akşam saatlerinde gübreleme yapılabilir.

Yapılan gübrenin etkisini gösterebilmesi için, gübreleme işlemi bitince sulama yapılması gerekir.

45 kişilik profesyonel bir ekibimiz var tüm zirai konularda hizmet veriyoruz.Budama,ilaçla ma,çapalama,gübreleme,yabani ot temizliği,çim ekimi,rulo çim serimi,bahçe duvarı yapımı gibi konularda hizmet veriyoruz.
SEZAİ YILDIRIM ziraat mühendisi
Teklif al >
4 Bahçe Bakımı Fiyat Teklifi Al.