Turan Isı Tesisat Su Kaçağı Tespiti Sultangazi Armut'ta #407218

Turan Isı Tesisat

Su Kaçağı Tespiti · 2 yıldır üye
İstanbul Sultangazi
Fiyat Teklifi Al >

müşterilerinin yorumları

Yorumları görmek için teklif alın.

güvenlik kontrolleri

Geçerli Cep Telefonu
Geçerli Email Address
Nereden geldiği bilinmeyen su kaçakları ile uğraşmak, yerini bulmak ve tamirini yapmak zaman alıcı ve ekstra masraf çıkaran bir iştir. Bazı su kaçakları öyle bir yerden gelir ki, bulunması zor, her yerin kırılıp dökülmesine rağmen hiçbir sonuç alınamayan hale gelir. Ancak tüm bu meseleler birkaç yılın ötesinde kaldı. Çünkü son birkaç yılda geliştirilen özel tespit cihazların su sızıntılarında en geç birkaç saat içerisinde bulunması zor su sızıntılarını bile saniyeler içerişimde noktasal olarak tespit etmektedir. Termal kamera ile su kaçağı tespiti işi son 2 yıldır su tesisatçıların gündeminden düşmeyen hizmetlerden biridir. Çünkü termal kamera ile su sızıntısı tespiti, elle tutulabilen ve gözle görülebilen bir iştir ve hem tesisatçıları hem de müşterilerin hoşuna gitmektedir.

Termal Kamera İle Hangi Su Kaçakları Bulunur

Termal kamera doğal gaz, kalorifer gibi ısıtma sistemlerinde meydana gelen su kaçaklarını bulmaktadır. Termal kameralar ısıya duyarlı olduklarından dolayı, su sızıntısını ısınmış su olmadan bulması imkânsızdır. Yerden ısıtma sistemlerinde her yer ısındığından dolayı su sızıntısını bulmak pek kolay olmayabilir. Bunun içinde ısınan zemini soğutmak ve su sızıntısını bulup, sadece sızıntının olduğu hattın çalıştırılması gerekebilir. Bu nedenlerden dolayı termal kamera ile su kaçağı tespiti işi zahmetlidir ve biraz zaman alır.

Termal Kamera Su kaçağını Nasıl Tespit Eder?

Termal kameradan ısıtma sistemlerindeki su sızıntılarına bakınca su sızıntıları aşağıdaki gibi görünür;
Borunun geçtiği bölge çizgi şeklindedir ve çizik dağınık halde görünüyorsa, orası su sızıntısının olduğu şüpheli bölgedir. Ancak kalorifer tesisatında boru ile sıcaklığın geçtiği bölge turuncudur. Boruların geçtiği yerler çizilir. Termal kamera ısıya duyarlı olduğu için diğer su sızıntılarını tespit edemez. Akustik dinleme cihazları sızıntıyı noktasal olarak tespit eder. Fakat dinleme cihazlarında gözle görülmediği için termal kamera sistemi daha çok avantajlıdır. Aku
Teklif al >
4 Su Kaçağı Tespiti Fiyat Teklifi Al.