Abide Yücel

Varoluşçu Psikoterapi · 2 yıldır üye
İstanbul Bakırköy
BAŞLA

Müşterilerinin Yorumları

Yorumları görmek için teklif alın.

Güvenlik Kontrolleri

Geçerli Cep Telefonu
Geçerli Email Address
Uzm. Psk. Dan./Pedagog Abide Yücel

13 Haziran 1990 tarihinde Kopenhag doğumlu olan Abide Yücel; İlkokul, ortaokul, lise eğitimlerini Kopenhag’da tamamladı. İlk üniversitesini University College Copenhagen (UCC-Storekøbenhavn) de Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık/Sosyal Pedagog bölümünü severek ve isteyerek güzel bir ortalama ile bitirerek tamamladı. Kopenhag’da Aarhus üniversitesinde Pedagojik Sosyoloji alanında Yüksek Lisans öğrenimini son sınıf olarak devam etmektedir.

Danimarka’da Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Psikolojik Danışman olarak, ve okullarda Psikolojik danışmanlık servislerinde Psikolojik Danışman, ayni zamanda Anaokulu ve Kreşlerde Psikolojik Danışman olarak çalışmıştır.
Yurtdışında eğitimi süresince, boyunca ciddi sosyal problemleri olan, örneğin; istismara maruz kalmış, aile sorunları olan, suça karışmış ve uyuşturucu bağımlısı, yanı sıra alkol sorunları olan zihinsel ve fiziksel engelli çocuk, genç ve yetişkinlerle çeşitli çalışmalarda yer almıştır. Ayni zamanda otizm ve Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu üzerine çeşitli seminerlerde yer almıştır.
Anaokulunda çocukların duygusal, sosyal, ve bilişsel becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalarda yer almıştır. Bu sürede “Çocuklarda Sosyal Beceri Geliştirme” grubunu düzenlemiştir. Daha sonra özel bir danışmanlık merkezinde çocuklar ile dikkat azlığı, öğrenme güçlüğü ve akademik güçlükler üzerine çalışmalar yürütmüş, Bunun yanı sıra duygusal ve davranışsal problem yaşayan okul öncesi, okul çağı çocuklar ve aileleriyle de çalışmalar yürütmüştür. Eğitim süresi boyunca çözüm odaklı terapi, deneyimsel oyun terapisi, yaşlılık psikolojisi, sosyal beceri grup çalışmaları, varoluşsal bilişsel terapi eğitimlerini almıştır. Aile danışmanlığı eğitiminin ilk aşamasını tamamlamıştır.

Yurtdışında eğitim hayatı ve tecrübeleri doğrultusunda farklı kültürlerden ve farklı meslekler arası insanlarla birlikte çalışma, bir takımda yer alma ve birlikte üretebilmeyi öğrenme fırsatı olmuştur. B
Teklif al >
4 Varoluşçu Psikoterapi Fiyat Teklifi Al