Benan Karakas

Mutfak Dolabı Yapımı · 4 aydır üye
İstanbul Maltepe
Fiyat Teklifi Al >

müşterilerinin yorumları

Yorumları görmek için teklif alın.

güvenlik kontrolleri

Geçerli Cep Telefonu
Geçerli Kredi kartı

kuruluş / işe başlama yılı

2019
Benan Karakaş’ın Mimarlık Süreci

2009 senesinde yıllardır süren mücadelem gerçekleşmişti. Berlin Teknik Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği’ni kazandım. Mutluluk içinde, büyük bir heyecanla, azimle ve tabi ki disiplin içinde okudum. Fakat her defasında, bir şeyin eksik olduğunu farkettim. Sonra üçüncü dönemimi okurken bir profesör ile geçen sohbetimizde bana inşaat dünyasında ne mimarların mühendissiz ne de mühendislerin mimarsız tam olamayacağını belirtti. Aksi taktirde ne uçar gibi gözüken özel yapılarımız ne de sütunsuz oturma alanlarımız olacakti. Böylelikle bir karar verip mimarlık okumaya başladım.
İnşaat mühendisliğinde kazanmış olduğum teknik altyapı ile yoluma donanımlı bir mimar olarak devam ettim. 2017 senesinde Berlin Teknik Üniversitesi’nden yüksek mimar olarak mezun oldum.

Yaklaşık sekiz yıl içerisinde farklı Avrupa ülkelerinin (İtalya, Avusturya,
Çek Cumhuriyeti, İngiltere, Romanya, Macaristan, Türkiye vs.) mimarisini keşfedip, Almanya çapında stajyer olarak bir çok farklı projelerde yer aldım.

2014 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü’ne yapmış olduğum öğrenci değiştirme programı ile (ERASMUS+) Türkiye ’ye geçiş sağladığım bir dönemde ülkemizin inşaat sektöründe büyük bir eksiği olduğunu gözlemlemiştim. Bu açıdan kendi ülkeme bir katkı sağlamak, ömürlük projeler geliştirmek, güzel yenilikler yapabilmek ve mimarilerimize estetik ve teknik süreklilik katabileceğimi hayal ederek 2017 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yaptım.

İstanbul’da o kadar dünya harıkası yapılar varken, onları neden iyileştirmeyelim, neden mevcut yapının maksimumunu değerlendirip minimum dokunuşlar ile (Frank Lyod Wright’ın dediği gibi “less is more“), estetik ve teknik anlamda bir süreklilik sağlamayalım, diye düşünürken tadilat işini 2019 yılında eşim Emrah Karakaş ile uygulamaya başlamış bulunmaktayız.
Teklif al >
4 Mutfak Dolabı Yapımı Fiyat Teklifi Al.