Ela Ural

Uzman Psikolog · 5 yıldır üye
İstanbul Beyoğlu
Fiyat Teklifi Al >

müşterilerinin yorumları

Yorumları görmek için teklif alın.

güvenlik kontrolleri

Geçerli Cep Telefonu
Geçerli Email Address
Geçerli Adres
Geçerli Kimlik belgesi
Geçerli Kredi kartı

kuruluş / işe başlama yılı

2012

https://www.psy-art.org

Ela Ural, Psikoloji lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi’ nden alarak derece ile mezun oldu. Lisans stajını Erenkoy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaptı. Ardından İngiltere’ de, Queen Mary University of London- Barts and The London School of Medicine and Dentistry- Klinik Alanda Psikoterapi Teknikleri Yüksek Lisans Programını tamamlayarak mesleki uzmanlığını almaya hak kazandı.

İngiltere’ deki akademik çalışmalarının yanı sıra, mülteci ve sığınmacılar, madde bağımlılığı ve psikoz servislerinde ergen ve yetişkinlerle çalıştı. Bunların yanı sıra, fiziksel ve cinsel istismar mağduru kişiler ile gönüllü olarak çalıştı, yoğun süpervizyon eşliğinde bire bir psikoterapi ve sanatla terapi grup çalışmaları yürüttü.

2013 yılından bu yana Türkiye’de bulunan Ela Ural, Hürriyet Gazetesi’nin Aile İçi Şiddet Projesi’nde, Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı ve Avrupa Birliği’nin Projesi’nde psikolog olarak görev alarak çocuk, ergen ve ailelere psikolojik destek hizmeti verdi. ÇATED bünyesinde, ülkemizdeki terör saldırılarından etkilenmiş kişilerle görüşerek gönüllü olarak psikolojik destek verdi.

Ela Ural, kurucusu olduğu PsyArt Sanatla Terapi çalışmalarının yanı sıra Boğaziçi Üniversitesi’nde uzman psikolog olarak çalışmakta ve İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak yer almaktadır. Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarında ve göçmen çocuklarla atölye ve grup çalışmaları düzenleyerek gönüllü olarak destek vermektedir.

Ergen ve yetişkin bireylerle klinik çalışmalarını sürdürmekte olan Ela Ural, çalışmalarında;

Sanatla Terapi, EMDR (Travma ve rahatsızlık veren düşüncelerin kısa bir sürede ortadan kaldırılması), Çözüm Odaklı Terapi, Gestalt ve Mindfulness tekniklerinden yararlanarak kişinin ihtiyacına göre bir psikoterapi hizmeti sunmaktadır.

Uzmanlık Alanları; Kaygı, Depresyon, İletişim&İlişki Problemleri, Kötü Anılar, Özgüven, Öfke, Sınav Kaygısı
Teklif al >
4 Uzman Psikolog Fiyat Teklifi Al.