İrfan Seyit Köse

Ses Yalıtımı · 2 yıldır üye
Ankara Çankaya
BAŞLA

Müşterilerinin Yorumları

Yorumları görmek için teklif alın.

Güvenlik Kontrolleri

Geçerli Cep Telefonu
CELLUBOR NEDİR?

CELLUBOR; Selüloz esaslı ve bor katkılı bir yalıtım malzemesidir. Geri dönüşümden elde edilen 3 üncü hamur gazete kağıtlarının fabrika ortamında tiftiklenerek en lifli hale getirilmesi ve bu yapının içerisine bor madeni tuzlarından olan borik asit ve boraks enjekte edilmesi ile elde edilir.

Hepimizin bildiği üzere gazete kağıtları mükemmel bir yalıtım malzemesidir. Örneğin; motora binerken göğsümüze koyarak rüzgardan korunuruz, araçlar kışın radyatörlerin önüne koyarak donmasını engeller ayrıca nefes aldığından ani ısınmasını keser. Bu şekilde bir çok örnek verebiliriz. Tabi ki lifli haline getirdiğimizde daha iyi nefes alan bir yapıya sahip olmakla birlikte daha üstün performansla ısı yalıtımı sağlar. Yapılan ölçümlerde lamda değerinin 0,036 W m.K olduğu tespit edilmiştir.

Tabi bakıldığında mükemmel bir yalıtım malzemesi olan gazete kağıdının iki büyük sorunu göze çarpmaktadır.
1) Yangın anında ani alevlenme ve dağılma
2) İyi bir yalıtım değerinden dolayı böcek, haşere barınması

Bu sorunların çözümü için ise; BOR madeninden faydalanılmaktadır.

BORİK ASİT: Yemek tuzundan 3 kat daha zararsız olan bu bor tuzu, deri solunumu yapan canlılarda uzaklaştırıcı etki yaratmaktadır. Cellubor un içine enjekte edilerek antibakteriyellik sağlar. Uygulandığı ortamda ise böcek, haşere barındırmayan bir yapıya sahip olur.
BORAKS: Alev almaz ve yanmaz yapısı sayesinde mükemmel bir perdeleyicidir. Malzeme içerisine homojen dağılımı sayesinde selülozun alev almasını engeller. Cellubor un yangın yalıtımı özelliğini kazandıran bileşendir. Yapılan testler, deneyler ve çıkan raporlarda ürünün; B1 sınıfı alev almaz, alev yürütme. d0 sınıfı erimez, damlama oluşturmaz. S1 sınıfı yapısında kimyasal barındırmadığından oluşan dumanda karbonmonoksit gözlenmez. Bu değerlerle mükemmel bir yangın geciktirici malzemedir.

Cellubor sadece bu yalıtımlarla kalmaz. Mükemmelde bir ses yalıtımı ürünüdür. Karmaşık lifli dokusu sayesinde uygulandığı alanın özelliklerine
Teklif al >
5 Ses Yalıtımı Fiyat Teklifi Al