En İyi 10 Ankara Dezenfeksiyon Firması

4 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Ankara civarında 209 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

Cervantes Dezenfektan&haşere🇹🇷

Cervantes Dezenfektan&haşere🇹🇷

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara
2013 Yılında Latin Amerika ülkesi Kolombiyanın başkenti Bogota da faaliyete başlamıştır.Hijyen dezenfeksiyon zirai haşere mücadelesi ve havadan ilaçlama alanlarında Peru Panama Costarika ve Venezuelada faaliyette bulunmuştur.2018 yılında.Venezuela sağlık bakanı Freddy Bernal tarafından biyosidal ürün uygulama ödülüne layık görülmüştür(ebola virüsüne karşı).Şuanda Ankarada siz değerli yurttaşlarına dürüst ve çözüm odaklı olarak hizmet vermeyi istemektedir.
Biowar Çevre  Sağlığı

Biowar Çevre Sağlığı

Dezenfeksiyon · Etimesgut, Ankara
Arkadaşlar herkese merhaba, Ankaranin en profosyonel ilaçlama firmasıyız.tüm belgelerimiz ve izinlerimimiz sağlık bakanlığı tarafından verilmiş durumda.ayrıca kullandığımız ilaçlar sağlık bakanlığı tarafından izinli ve insan sağlığı açısından hiç bir sorun oluşturmamaktadır. haşere,kemirgen vs tüm genel haşerelerde sorununuzu en uygun ve güvenilir profilimiz ile sunmaktayız. Dezenfeksiyon uygulamasında evinizin ve iş yerlerinizin en ince ayrıntısına kadar ulv cihazı ile Gümüş nanodezenfektanl
Pak Mekan Hijyen Ve Koku Çözümleri

Pak Mekan Hijyen Ve Koku Çözümleri

Dezenfeksiyon · Yenimahalle, Ankara
Başta okullar, kreşler, hastaneler, evler, iş yerleri ve insan trafiğinin yoğun olduğu bütün yaşam alanlarının ENFEKSİYONLARI önlemek adına MİKROP, VİRÜS ve BAKTERİLERİ tamamen ortan kaldıran ve yeniden oluşumunu uzun süre engelleyen YENİ NESİL %100 Doğal Su Bazlı Alkol içermeyen ve zararsız Dezenfektan işlemidir.
Oğuz Emre Öngel

Oğuz Emre Öngel

Dezenfeksiyon · Etimesgut, Ankara
Profesyonel şekilde iş yapılır. dezenfeksiyonlarda %100 bitkisel veg nanoksia solüsyon kullanmaktayız. covid-19 ve birçok virüs bakteri ve mantara karşı etkili bir solüsyondur. Bebek çocuk yaşlılar ve bitkiler için zararsızdır. eşyalarınıza zarar vermez iz bırakmaz kötü koku yapmaz. isteyene sertifikalarıyla ilgili bilgi verilir.
Birgül Onay

Birgül Onay

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara
Nano teknolojisi gümüş iyonlardan oluşan dezenfeksiyon ürünlerimiz ile sizlere hizmet vermek isteriz.
Bimak İlaçlama

Bimak İlaçlama

Dezenfeksiyon · Yenimahalle, Ankara
Özel soğuk sisleme makinaları ile tarım ve zirai ilaç kullanmayarak sağlık bakanlığı onaylı dezenfektanlarla profesyonel hizmet vermekteyiz.
Ali Yıldırım

Ali Yıldırım

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara
Bütün yaşam alanlarınızı dezenfekte ediyoruz.profesyonel ekibimiz ve ekipmanlarımız ile hizmetinizdeyiz
Şahinli medikal

Şahinli medikal

Dezenfeksiyon · Mamak, Ankara
Kullandıgımız bütün ürünler saglık bakanlıgı onaylıdır.medikal sektöründe güvenilir ve öncü firmaların başında gelmekteyizdir.
Levent Özkan

Levent Özkan

Dezenfeksiyon · Etimesgut, Ankara
Dezenfeksiyon ve ilaçlama tüm kapalı ve acik alanlara ilaclama yapilir ve garantili bir sekilde hizmet verilir kullandigimiz ilaclar alman malıdır itina ile sorun cözülür
Modern ilaçlama

Modern ilaçlama

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara
Kaliteli hizmet uygun fiyata pandemi sürecinde ev ve isyerinizi dezenfekte ediyoruz. Sağlıklı günler dileriz
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Ömer T.
Dezenfeksiyon   26/11/2020

işinizi mükemmel yaptınız çok ama çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ediyotum teşekkürler emeğinize sağlık ☺️

         
Azize A.
Dezenfeksiyon   20/11/2020

Cok profesyonel bir kiyafet ve ekipmanla geldiler. Kullandiklari ilaclarin belgelerini gordum ve icime sindi. Saglik bakanligi onayli guvenilir ilaclar. Sadece ortam degil kapi kollari, dolap kuplari, pimapen kollarini da silerek dezenfekte ettiler. Ellerinize tatli dilinize guler yuzunuze saglik masterclean 😇

         
Yahya C.
Dezenfeksiyon   10/11/2020

Sağlık bakanlığı yetki belgelerini teyit ettikten sonra adresimize gelen ekip tüm detayları inceleyip konu hakkında bilgilendirip dezenfeksiyon yaptılar uzman firma tercih edebilirsiniz

         
Aydın D.
Dezenfeksiyon   09/11/2020

Çok beğendim tam randevu saatinde gelip dezenfeksiyon işlemlerini yaptılar. Çok saygılılar. Müşteri memnuniyetine önem veren bir ekip. Kullandıkları solüsyon çok kaliteli tereddüt etmeden tavsi ederim. Kazancınız bol olsun güzel insanlar.

         
Şule K.
Dezenfeksiyon   05/11/2020

Anlaştığımız gün ve saatte gelip işlemi tamamladılar, ilgili iyi bir firma, gayet memnun kaldık, teşekkür ederiz.

         
Gamze S.
Dezenfeksiyon   03/11/2020

Çok memnun kaldım, saati değiştirme isteğimi kabul edip, erkenden geldiler. Çok ama çok teşekkür ederim

         
Eda Ö.
Dezenfeksiyon   14/10/2020

Aynı gün içerisinde görüşüp kendisinden hizmet aldık dezenfeksiyon konusunda gerekli bilgi ve belgeleri siz sormadan veriyor. Sorunsuz ve güvenilir hizmet için tercih edebilirsnz.

         
Esra Ö.
Dezenfeksiyon   30/09/2020

Kedim olduğu İçin tereddüt etmiştim ancak hiçbir sıkıntı olmadı çok memnun kaldım. Fiyatları da gayet makul.

Popüler Dezenfeksiyon Bölgeleri
Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz