En İyi 10 Ankara Dezenfeksiyon Firması

3 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Ankara civarında 215 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

Bimak İlaçlama

Bimak İlaçlama

Dezenfeksiyon · Yenimahalle, Ankara
Özel soğuk sisleme makinaları ile tarım ve zirai ilaç kullanmayarak sağlık bakanlığı onaylı dezenfektanlarla profesyonel hizmet vermekteyiz.
Isa Akman

Isa Akman

Dezenfeksiyon · Keçiören, Ankara
Merabalar adim isa bu isi 7 senedir yapmaktayim ankaranin her yerine etkili kokusuz insan sagligina zarar olmayan hasere ilaclari kullanmaktayiz profesyonel ekibimizle sizlere daha iyi hizmet verebilmek icin sagliginizi ve memnuniyetinizi en on pilanda tutuyoruz ankaranin her yerine güvenilir bir hizmet vermekteyiz sizde güven altinda olmak iciniz rahat bir sekilde olmasini istiyorsaniz bizi secmenizi tavsiye ederiz ayri zaman da cim bicme isleriniz de yapilir saygilarimla isa
Biyodem kimya

Biyodem kimya

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara
Çevre Sağlığı olan firmamız, Sektörde öncü olup. Haşere ile mücadele konusunda Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla, uzman ekip kadrosu ile daimi olarak faaliyet göstermekteyiz. evleriniz işyerleriniz dış mekan ve alanlarda ilaçlama ve takibi için buradayız.
Bioprime

Bioprime

Dezenfeksiyon · Yenimahalle, Ankara
Bio prime ailesi olarak çevre sağlık ana iştigal konusu olmak ile beraber medikal,gıda kimya malzemeleri satış üzerinde söz sahibidir. Kadrosunda tecrübeli ve yetenekli ziraat mühendisleri ve veteriner hekimlerden mevcuttur. Sizlerin ihtiyaçlarına cevap vermek için önce belirlenen sahanın incelenmesi yapılır müşterilere gerekli bilgiler verilir tavsiyelerde bulunulur onay alındıktan sonra uygulamaya geçilir. Kullanılan alet ve ilaçlar uygulama yapılacak yerlerin şartlarına ve konumlarına göre
Medicare Medikal Sistemler

Medicare Medikal Sistemler

Dezenfeksiyon · Yenimahalle, Ankara
Medicare Medikal Sistemler olarak UVC ( Ultraviyole C) ışınları ile ortam ve yüzey siterilizasyon hizmeti vermekteyiz. UVC ışınları sterilizasyon için en etkili yöntemlerdendir.
Pak Mekan Hijyen Ve Koku Çözümleri

Pak Mekan Hijyen Ve Koku Çözümleri

Dezenfeksiyon · Yenimahalle, Ankara
Başta okullar, kreşler, hastaneler, evler, iş yerleri ve insan trafiğinin yoğun olduğu bütün yaşam alanlarının ENFEKSİYONLARI önlemek adına MİKROP, VİRÜS ve BAKTERİLERİ tamamen ortan kaldıran ve yeniden oluşumunu uzun süre engelleyen YENİ NESİL %100 Doğal Su Bazlı Alkol içermeyen ve zararsız Dezenfektan işlemidir.
Birgül Onay

Birgül Onay

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara
Nano teknolojisi gümüş iyonlardan oluşan dezenfeksiyon ürünlerimiz ile sizlere hizmet vermek isteriz.
Oğuz Emre Öngel

Oğuz Emre Öngel

Dezenfeksiyon · Etimesgut, Ankara
Profesyonel şekilde iş yapılır. dezenfeksiyonlarda %100 bitkisel veg nanoksia solüsyon kullanmaktayız. covid-19 ve birçok virüs bakteri ve mantara karşı etkili bir solüsyondur. Bebek çocuk yaşlılar ve bitkiler için zararsızdır. eşyalarınıza zarar vermez iz bırakmaz kötü koku yapmaz. isteyene sertifikalarıyla ilgili bilgi verilir.
İtimat Endüstriyel Temizlik Dezenfeksiyon

İtimat Endüstriyel Temizlik Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon · Etimesgut, Ankara
İtimat Endüstriyel Temizlik ve Dezenfeksiyon olarak tamamen Sağlık Bakanlığı onaylı Ruhsatlı ürünlerimizle ev ofis fabrika iş yeri dezenfekte ilaçlama temizlik hizmetleri veriyoruz. Ulv cihazlarimiz ve profesyonel ekibimiz ile kaliteli hizmet sunmaktayız. Sizlerin sağlığını önemsiyoruz.
AMAZON PEST KONTROL

AMAZON PEST KONTROL

Dezenfeksiyon · Yenimahalle, Ankara
Dezenfeksiyon, Haşere ve Kemirgen İlaçlaması yaşadığınız ortamlarda rahatsızlık yaratan ve insanların yaşam alanlarına zarar veren virüsler, bakteriler, mikroplar, böceklerler ve kemirgenler AMAZON PEST KONTROL tarafından son teknoloji ürünler ile çalışanların ve müşterilerin hijyen güvenliğini sağlamak amacıyla yapılmaktadır.
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Burçin G.
Dezenfeksiyon   06/03/2021

Kendileri evime gelip dezenfekte ıslemını sorunsuz muntazam sekilde yaptı cok cok memnun kaldım %100 tavsıyemdır gonul rahtlıgıyla iş yaptrablirsnz

         
Leyla A.
Dezenfeksiyon   29/01/2021

Emeklerine sağlık. İki kişi birlikte çalışıyorlar hem saygılı hemde profesyonel bir iş ahlakıyla işlerini en güzel şekilde tamamladılar. Çok teşekkür ederim.

         
Berkay Y.
Dezenfeksiyon   11/01/2021

Tek kelime ile mükemmel bir hizmet hiç kuşkusuz tercih etmenizi tavsiye ediyorum. Başka firmalara bakmaya ve araştırmaya gerek yok. MÜKEMMEL

         
Umut U.
Dezenfeksiyon   06/01/2021

Evde küçük çocuğumuz olduğu için gerekli özeni gösterdiler, sonrasında leke v.s. olmadı memnun kaldık.

         
İsmail Ş.
Dezenfeksiyon   21/12/2020

Derin temizliğe teşekkür ediyoruz ellerine sağlık ince ince her yere dezenfektan uygulandı müşteri memnuniyeti ön planda kendileriyle sonraki süreçte de çalışacağız vaktinde önce hazır bulundular emeklerine sağlık kolaylıklar diliyorum

         
Selin A.
Dezenfeksiyon   17/12/2020

İletişime geçtikten sonra istenilen saatte gelindi. Hızlı hizmet, uygun fiyat tereddüt etmeden tercih edebilirsiniz teşekkürler

         
Çağdaş B.
Dezenfeksiyon   01/12/2020

özellikle tam saatinde (dakikasina kadar) gelmesi benim icin cok onemliydi(2 cocukla sikinti olmasin diye), hem saatinde hem kibar hem de her soruya cevap veriyor. cok teşekkürler

         
Serhat T.
Dezenfeksiyon   19/11/2020

Gece yarısı oluşturduğum talebime, takip eden sabah 7:49'da teklifi, aynı gün öğleyin de hizmeti verecek kadar hızlı bir firma, kutlarım...

Popüler Dezenfeksiyon Bölgeleri
Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz