Hizmet Ver

3 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

1,614 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

 • Klor ve klorin bileşenleri
 • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
 • Amonyum bileşikleri
 • Formaldehit
 • Alkol içerikli dezenfektanlar
 • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

En İyi 25 Dezenfeksiyon Firması

Isa Akman photo

Isa Akman

25.08.2020

Dezenfeksiyon · Keçiören, Ankara

Merabalar adim isa bu isi 7 senedir yapmaktayim ankaranin her yerine etkili kokusuz insan sagligina zarar olmayan hasere ilaclari kullanmaktayiz profesyonel ekibimizle sizlere daha iyi hizmet verebilmek icin sagliginizi ve memnuniyetinizi en on pilanda tutuyoruz ankaranin her yerine güvenilir bir...

Antalya Eren İlaçlama photo

Antalya Eren İlaçlama

21.09.2020

Dezenfeksiyon · Muratpaşa, Antalya

DURU Çevre Sağlığı Antalya merkezli olmak üzere Akdeniz Bölgesinde haşere kontrol hizmetleri konusunda faaliyet göstermektedir. Bu hizmeti sunarken ‘Kesin ‘ , ‘Kalıcı’, ‘Kaliteli’ (3K) hizmet modelini ilke edinen firmamızın politikası, insan ve çevre sağlığını ön planda tutarak ekolojik yöntem...

Derin dezenfekte photo

Derin dezenfekte

01.12.2020

Dezenfeksiyon · Bodrum, Muğla

Sağlık bakanlığı onaylı ve hizmet sertifikalı dezenfeksiyon hizmeti Ev-ofis-araç-tekne-otel Lütfen fiyat bilgisi alınız

Cevheri Han İnşa photo

Cevheri Han İnşa

06.12.2020

Dezenfeksiyon · Bakırköy, İstanbul

Sağlık Bakanlığı onaylı alkolsüz dezenfektan ile tüm aile bireyleriniz güvende. Ağız ve gözle temas durumunda, solunma ya da yutulma durumunda zararsız ibareli TEK dezenfektan. Covid 19'a karşı kullanılabilir dezenfektanlar listesine girmiş bir ürünle uygulamamızı yapmaktayız.

Nurcan Yalçınkaya photo

Nurcan Yalçınkaya

04.12.2020

Dezenfeksiyon · Çeşme, İzmir

NZA TEMİZLİK DEZENFEKSİYON Hoş Geldiniz. Memnuniyetiniz Her Şeyden Önce Gelir Yetenekli ekibimiz müşterilerimize olabilecek en iyi hizmeti sağlamak için aralıksız çalışmaya devam ediyor. Hizmetlerimizi bize gelen istekler doğrultusunda özel olarak hazırlıyoruz. • Yerinde Ev Araç Koltuk Yıkama •...

İbrahim Çambel photo

İbrahim Çambel

03.04.2020

Dezenfeksiyon · Selçuklu, Konya

Uzun süreli ve garantili Hizmet size özel Dezenfektasyon çözümlerimiz ile Yanınızdayız. Ev ofis yurt ilaçlama Hastane otel sipor salonları frın restoran pastane Okular bit pire tahta kurusu v. b. İstenmeyen misafirlere garantili kesin çözüm?

Güneydoğu İlaçlama photo

Güneydoğu İlaçlama

08.02.2021

Dezenfeksiyon · Şahinbey, Gaziantep

Haşereler ve kemirgenlerle sizlerden daha iyi iletişim kurabilir onları yaşam alanlarınız dan hızlı ekonomik ve biyolojik döngüyü bozmadan tehdit unsurunu ortadan kaldırırız.

Suha ilaçlama photo

Suha ilaçlama

18.11.2020

Dezenfeksiyon · Mezitli, Mersin

Her türlü haşere riskine karşı ev ve işyerleriniz ilaçlanır. Ayrcıca kovid 19 riskine karşı dezenfeksiyon yapılır.

Mata Temizlik photo

Mata Temizlik

15.05.2020

Dezenfeksiyon · Sarıyer, İstanbul

AQUASEPT DEZENFEKTE IŞLEMİ: Tüm kapalı alanları ve binek araçları; Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı, Coronaviruse karsi etkisi laboratuvar raporu ile kanitlanmis, insan sağlığına hiçbir olumsuz etkisi olmayan, Aquasept efervesan dezenfekte kimyasalı ile dezenfekte ediyoruz. Aquasept...

Gusto Temizlik Dezenfektan photo

Gusto Temizlik Dezenfektan

17.04.2020

Dezenfeksiyon · Gölcük, Kocaeli

Gusto, deneyimli ile Kocaeli ilaçlama firmaları içinde hizmet verdiği ilaçlama, pest kontrol ve çevre sağlığı hizmetlerinde sektöründe fark ve güven yaratmış bir markadır. Diğer ilaçlama firmalarından uzman kadrosunun yanısıra iş anlayışı olarak kolayca ayrılmaktadır. Tüm iş akışını belgelendirme...

İsmail Bayburt photo

İsmail Bayburt

29.08.2020

Dezenfeksiyon · Gaziosmanpaşa, İstanbul

Merhaba adim ismail 5 senedir dezanfeksiyon ve pest kontrol hızmetınde görev yapmaktayim haşareler konusunda detayli bilgiye sahıpım yaptigim işlerin her zaman arkasındayim

Unilabor Kimya photo

Unilabor Kimya

17.09.2020

Dezenfeksiyon · Muratpaşa, Antalya

Unilabor Kimya olarak COVID-19 virüsüne karşı ev, araba ve işyerlerinizi dezenfekte ediyoruz. Şirketimiz TÜRKAK onaylıdır. Ürünlerimiz T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı Biyosidal Ruhsatlıdır. Hizmetimiz Antalya'yı kapsamaktadır.

Uzman İlaçlama photo

Uzman İlaçlama

27.12.2019

Dezenfeksiyon · Akhisar, Manisa

Uzman İlaçlama 2010 yılında Akhisar, da haşere mücadele, çevre sağlığı ve dezenfeksiyon faaliyetlerine başlamıştır. Merkezimiz Akhisar olup Manisa ve İzmir bölgesine hizmet vermekteyiz.

Ozan Güngör photo

Ozan Güngör

17.11.2020

Dezenfeksiyon · Pamukkale, Denizli

2017'de tamamı eğitimli ve profesyonel kimyager ve tekniker kadrosu ile hizmet vermeye başlayan Rehber İlaçlama artık Armut.com kullanıcılarının hizmetinde. Hijyen ve Dezenfeksiyon çözümlerimiz hakkında bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz....

KÜTAHYA HİJYEN photo

KÜTAHYA HİJYEN

31.03.2020

Dezenfeksiyon · Kütahya, Kütahya

180cc 10 bar gücünde özel üretim kurubuhar cihazları ile hijyenik ev ofis araç temizliği Sağlık bakanlığı onaylı DEZENFEKTANLAR ile UYGULAMA RUHSATLI FİRMAMIZ DEZENFEKSİYON VE İLAÇLAMA HİZMETİ VERMEKTEYİZ

Berkant Bulazar photo

Berkant Bulazar

05.12.2020

Dezenfeksiyon · Devrek, Zonguldak

İki mühendis arkadaş olarak herkese ve her eve uygun fiyatlı dezenfeksiyon mottosuyla yola çıktık. İşinde iyi, özverili, güleryüzlü kadromuzla birlikte sizin sağlığınız için gece gündüz demeden var gücümüzle çalışıyoruz. Herkes dezenfekte olmayı ve sağlıklı bir yaşamı hak eder. Aynı gün içinde...

Doğa İlaçlama photo

Doğa İlaçlama

14.11.2020

Dezenfeksiyon · Esenyurt, İstanbul

Profesyonel ekibimizle açık ve kapalı tüm alanlarda haşere,kemirgen ve dezenfenksiyon hizmetini uyguna yapıyoruz.

Birol Yazı photo

Birol Yazı

20.03.2020

Dezenfeksiyon · Battalgazi, Malatya

YETKİNLİK BELGELERİMİZ • Sağlık Bakanlığı İlaç Uygulama İzin Belgesi • Sağlık Bakanlığı Mesul Müdür Belgesi • Sağlık Bakanlığı İlaç Uygulama Operatör Belgesi • TSE – HYB Uygunluk Belgesi • ISO 9001- 14001-18001 Kalite Belgeleri • İlaç güvenlik bilgileri ( MSDS ) • 3. Şahıslar için...

PAKSON SAĞLIK ŞTİ photo

PAKSON SAĞLIK ŞTİ

06.09.2018

Dezenfeksiyon · Bingöl, Bingöl

Bingöl de ilaçlama ve dezenfeksiyon hizmetlerini ilk getiren kuruluş olarak. TSE HYB. ISO90001 ISO 14001 BELGELI TEK YASAL FIRMA

Bio Verim Hijyen photo

Bio Verim Hijyen

16.07.2020

Dezenfeksiyon · Ağın, Elazığ

Br 2016 senesinde İstanbul merkezli olarak kurulan şirketimiz "BioVerim" özellikle ortam dezenfeksiyonu konusunda uzmanlaşmıştır. br br br Kullandığımız yöntem Avrupa ve Amerika da tercih edilen "Antimikrobiyal Film Kaplama" uygulamasıdır. Uygulama da kullanılan etken madde Alman patentli, ...

Van Has Temizlik Dezenfeksiyon photo

Van Has Temizlik Dezenfeksiyon

19.11.2020

Dezenfeksiyon · İpekyolu, Van

Kullandığımız dezenfektanlar %0 irritan ve alerjen etkiye sahiptir.saniyeler içinde %99,999 oranında virüsleri tahrip gücü vardır. Ev, işyeri, kafe, restoran, otel vb hertürlü kapalı alanlar için dezenfeksiyon hizmeti vermekteyiz

Çağrı Haşere İlaçlama Firması photo

Çağrı Haşere İlaçlama Firması

27.07.2019

Dezenfeksiyon · Yüksekova, Hakkari

Ziraat Muhedislerinden oluşan profesyonel kadromuzla son teknoloji ile üretilen ürün ve ekipmanımizla her türlü haşere ilaçlama ve su depolarının temizliği ve dezenfeksiyon hizmetini vermekteyiz

Mehmet Ali Uzun photo

Mehmet Ali Uzun

20.01.2021

Dezenfeksiyon · Menemen, İzmir

Kullanılan dezenfektan hidrojen peroksit ve gümüş iyonları sayesinde zararlı bakteri , virüsleri ve zararlı tüm organizmaları ortadan kaldırır.

World Fresh İlaçlama photo

World Fresh İlaçlama

20.02.2021

Dezenfeksiyon · Boyabat, Sinop

Dezenfeksiyon ve ilaçlama alanlarında ki kalitesini kanıtlamış World Fresh'e hoşgeldiniz World Fresh Ailesi olarak dezenfeksiyon ve ilaçlama alanlarında ki eğitimli ve deneyimli hijyen takımımız ile en etkili ve en detaylı hijyeni sunmaktayız. Virüs ve diğer zararlı bakterileri %99,99 yokeden...

7A İlaçlama ve Dezenfeksiyon hizmetleri photo

7A İlaçlama ve Dezenfeksiyon hizmetleri

13.11.2020

Dezenfeksiyon · Uşak, Uşak

7A İlaçlama ve Dezenfeksiyon Hizmetleri olarak hasta odaları, ameliyathane, doğumhane, yeni doğan üniteleri, kuvözler, diş üniteleri, cerrahi malzemeler, endoskopi cihazları, gasilhane, kişisel ve umumi alanlar, fabrika, depo, ofis, restaurant, otel, kümes hayvanları, büyükbaş ve küçükbaş...

Müşteri Yorumları

Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Armut’ta Dezenfeksiyon Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Anlat

İhtiyacını Anlat

Dezenfeksiyon ihtiyacının detaylarını iyi anlayabilmemiz için birkaç kısa sorumuza yanıt vererek 2 dakika içinde talebini oluştur.

Teklif Al Karşılaştır

Teklif Al Karşılaştır

Akıllı eşleştirme algoritmamız sayesinde, en iyi hizmet verenlerimizden gelen fiyat tekliflerini görüntüle.

Sana En Uygun Teklifi Seç

Sana En Uygun Teklifi Seç

Hizmet verenlere sorularını sor, gerçek müşteri referanslarını incele. Sana en uygun teklifi Armut Garantisi ile seç!

Dezenfeksiyon için Neden Armut Tercih Edilmeli?

Dezenfeksiyon için toplam 1,614 hizmet veren en kaliteli hizmeti sunmak için hazır.

Bu zamana kadar bu hizmet için yapılan 10,776 yorum ve verilen 4.8 ortalama puan doğru hizmet vereni seçmen için işini kolaylaştırıyor.

Yılda 11,636 kişi Dezenfeksiyon için Armut'a güveniyor.

Tüm hizmet verenlerimizin en iyi hizmeti verdiklerinden emin olmak istiyoruz. Gönül rahatlığıyla işini yaptırman için, Armut üzerinden teklif seçtiğin işleri Armut Garantisi kapsamında korumamız altına alıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

 • 1- Sitenizde hizmet talebi oluşturmak için bir ücret ödeyecek miyim?

  Tamamen ücretsiz! Talep oluşturmak, teklif almak ve hizmet verenlerle iletişime geçmek tamamen ücretsizdir.

 • 2- Tekliflerim Ne Kadar Zamanda Gelecek?

  Taleplerin çoğu 30 ila 240 dakika içinde teklif alıyor. Bu süre içinde en uygun teklifleri getirmeyi hedefliyoruz. Gelen teklifleri Armut mobil uygulamaları üzerinden kolaylıkla takip edip değerlendirebilirsin. Teklifler ayrıca e-posta ve sms yoluyla da sana iletilecek. 'Fiyat Teklifi Geldi' bildirimini aldıktan sonra sisteme giriş yaparak teklifleri inceleyebilir ve senin için en uygun olanı seçebilirsin.

 • 3- Armut Garantisi Nedir?

  Tüm hizmet verenlerimizin en iyi hizmeti verdiklerinden emin olmak istiyoruz. Gönül rahatlığıyla hizmet alman için, Armut üzerinden teklif seçtiğin işler 2.000 TL’ye kadar korumamız altında.

 • 4- Hizmet verenlere yapılan yorumlar gerçek mi? Bu yorumları kontrol ediyor musunuz?

  Hizmet verenlerimizin profil sayfalarında gördüğünüz yıldızlar ve yorumlar, sadece Armut üzerinden yapılan hizmetlerin sonucunda müşterilerin yazdığı yorumlardır. Bu işlerin gerçekten yapıldığını ve yorumların gerçek olduğunu kontrol ve garanti ediyoruz.

Hizmet Vermek İçin Bize Katıl