En İyi 10 Antalya Dezenfeksiyon Firması

3 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Antalya civarında 99 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

Mehmet Buyurgan

Mehmet Buyurgan

Dezenfeksiyon · Alanya, Antalya
Byurgan dezenfeksiyon hizmetleri hastahanelerde ve klinik ortamlarda da kullanılan, tamamen doğal ve insan sağlığına zararı olmayan ürünler kullanmaktayız. zemin ve oturma yerlerinde farklı ürünler kullanılmaktadır umuma açık işletmeler de kalıcı etkiye sahip olan ürünlerle dezenfeksiyon yapmaktayız. uygulamaları kapanış saati sonrası yapmaktayız
Ahmet Adil  Ünal

Ahmet Adil Ünal

Dezenfeksiyon · Muratpaşa, Antalya
ADL ENDÜSTRİYEL TEMİZLİK MATBACILIK SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Hakkımızda ADL Endüstriyel Temizlik olarak, Chemist ürünlerinin satışını ve uygulamasını gerçekleştiriyoruz. Chemicals İstanbul Kimyasal Ürünler Pazarlama A.Ş. 2014 yılında, farklı sektörlerden profesyonellerin bir araya gelmesiyle kurulmuş bir firma olup; uzmanlığı - özellikle kimyasal ürünler pazarında - üretici ve tüketiciyi buluşturan kanallara hakimiyetidir. Firma yeni olmakla birlikte; ortakları ve çalışanları, uluslararas
Bocekvar Haşere İlaçlama Ve Hijyen Hizmetleri

Bocekvar Haşere İlaçlama Ve Hijyen Hizmetleri

Dezenfeksiyon · Alanya, Antalya
Antalya da profesyonel pestkontrol,fumigasyon,dezenfeksiyon,temizlik ve haşere ilaçlama gibi faaliyetlerde bulunan BocekVar , Sağlık Bakanlığı Ruhsatı ile %100 garantili ilaçlama ve hijyen hizmeti vermektedir.
Protech İklimlendirme Mekanik Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.

Protech İklimlendirme Mekanik Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.

Dezenfeksiyon · Alanya, Antalya
Sağlığınız İçin Havayı Temizliyoruz. Hygenic Heal Marka UV-C & OZON Hijyen Reaktörleriyle tüm yaşam alanlarınızdaki virüs ve bakterilerden %100 oranında kurtulmanızın en sağlıklı yolu.
Nclean Profesyonel Dezenfeksiyon

Nclean Profesyonel Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon · Kepez, Antalya
Profesyonel temizlik hizmeti dikeyindeyiz. Teknolojisini ve yeteneklerini biyoteknoloji alanına yönlendiren anlayışa sahibiz. Günümüzde önemini çok iyi anladığımız nano gümüş iyonlarıyla dezenfeksiyon ana başlığında hizmet veriyoruz. Sitemizi ziyaret edin.
Karagöz Teknik

Karagöz Teknik

Dezenfeksiyon · Manavgat, Antalya
Tüm yaşam alanlarınızda zararlı bakteri ,virüs ve halojenlerden korunun . Kötü kokulardan kurtulun .
Lara  Temizlik

Lara Temizlik

Dezenfeksiyon · Muratpaşa, Antalya
Tüm dezenfekte ve temizlik ihtiyaçlarınız doğrultusunda Lara Temizlik güvencesi ile güvenilir, profesyonel kadro ile yanınızdayız.
Unilabor Unilabor

Unilabor Unilabor

Dezenfeksiyon · Muratpaşa, Antalya
E isyeri araclariniz profesyonel olarak tum virus ve bakterilere karsi dezenfekte edilir. yuksek basincli 120 derece sicaklik ve dezenfekte urunlerle sterilizasyon saglamaktayiz.ayricab Bebek ve çocuklarınızın temas ettiği tüm eşya ve zeminleri üreyen bakterilere ve voruslerebkarşı %99 oranında yok ederek dezenfekte etmekteyiz. Tamamen doğal ürünlerle yapılan uygulama ile kimyasal tehtidi olmadan allerjenlerden ve üreyen bakterilerden kurtulmak için sizlere hizmet vermekteyiz.
Unilabor Kimya

Unilabor Kimya

Dezenfeksiyon · Muratpaşa, Antalya
Unilabor Kimya olarak COVID-19 virüsüne karşı ev, araba ve işyerlerinizi dezenfekte ediyoruz. Şirketimiz TÜRKAK onaylıdır. Ürünlerimiz T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı Biyosidal Ruhsatlıdır. Hizmetimiz Antalya'yı kapsamaktadır.
Maimed Medikal

Maimed Medikal

Dezenfeksiyon · Kepez, Antalya
Maimed Medikal olarak sağlık sektöründe hizmet vermekteyiz. Klasik haşere ilaçlama firmalarından farklı olarak kullandığımız alet ve materyaller sadece ortam dezenfeksiyonunda kullanılmakta olup, kullandığımız dezenfektan Belçika’dan ithal ve T.C. Sağlık Bakanlığı biyosidal ruhsatlı bir üründür. Ayrıca Ankara Üniversitesi Gıda Güvenliği Enstitüsü tarafından yapılan analizlerle ürünün etkinliği kanıtlanmıştır. Söz konu ruhsat ve belgeler dilerseniz tarafınıza da gönderilecektir. Sağlıklı günler
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Cansu Ö.
Dezenfeksiyon   20/01/2021

Tam saatinde gelip 10 dakikada temiz bir şekilde dezenfekte ettiler. Yeni taşındığım ve sürekli servis elemanları girip çıktığı için pandemi sürecinden tedirgindim. 15-20 dakika sonrasında evimize güvenle girip hiç bir kalıntı, koku olmaksızın yaşamaya devam ettik. Tavsiye ederim!

         
Bilge A.
Dezenfeksiyon   21/12/2020

Hem hızlı, hem çok güzel bir hizmet aldık. Ricam üzerine anlaştığımız saatten bile daha erken geldiler, ev dip bucak dezenfekte edildi. Bizim düşünemediğimiz küçük detaylar bile düşünüldü, evimizin dışındaki asansör düğmesi dahi dezenfekte edildi. Bu kaliteli hizmet için çok teşekkür ederim.

         
Zuhal S.
Dezenfeksiyon   13/12/2020

Güleryüzlü, ilgililer ve işlerinde de gayet profesyoneller. Uzman hiç bekletmeden randevu günü ve saatinde geldi ve titiz bir şekilde dezenfeksiyon işlemini gerçekleştirdi. Herbir odayı, dolapların içlerine kadar dezenfekte etti. Verilen hizmetten çok memnun kaldık. İçimiz çok rahat. Emeğinize sağlık, Gökhan bey

         
Çağdaş B.
Dezenfeksiyon   01/12/2020

özellikle tam saatinde (dakikasina kadar) gelmesi benim icin cok onemliydi(2 cocukla sikinti olmasin diye), hem saatinde hem kibar hem de her soruya cevap veriyor. cok teşekkürler

         
Hatice G.
Dezenfeksiyon   27/11/2020

Biraz önce uğur bey ve iş arkadaşı geldiler hem evi hem de arabayı dejenfekte ettiler. İlgileri ve emekleri için çok teşekkür ederim. Tavsiye ediyorum.

         
Aynur A.
Dezenfeksiyon   21/11/2020

Haluk Bey beyefendi,saygılı, ilgili çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Armut'a bize güvenilir işini bilen insanlarla buluşturduğu için ayrıca çok teşekkür ediyorum.

         
Dilan Y.
Dezenfeksiyon   15/11/2020

Çok hızlı dönüş sağlandı ve gelen beyfendi çok kibar işini titizlikle yaptı. Gönül rahatlığıyla çağırabilirsiniz.

         
Yasin Ş.
Dezenfeksiyon   15/11/2020

Planladığımız gün ve saatte geldi. Güzel bir şekilde her yeri dezenfekte etti. Sefa beye teşekkür ederim.

Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz