En İyi 10 Antalya Dezenfeksiyon Firması

4 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Antalya civarında 91 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

Vip İlaçlama

Vip İlaçlama

Dezenfeksiyon · Muratpaşa, Antalya
Antalya Haşere ve Kemirgen İlaçlamada Etkili, Garantili, Kesin Çözüm Sunan Antalya'da Faaliyet Gösteren Firmamız Vip İlaçlama Böcek İlaçlama, Dezenfeksiyon ve Ozon Sterilizasyonu İşlemlerini, İşinde Deneyimli ve Uzman Personelleri ile Profesyonel ve Kaliteli Hizmeti Siz Değerli Müşterilerine Sunmaktadır. En Uygun Fiyat Garantisi, Sağlık Bakanlığı Onaylı Ruhsatlı Haşere İlaçlama Firması. SAĞLIK BAKANLIĞI YETKİ NO : 206 VİP İLAÇLAMA ANTALYA
Menderes Daşkıran

Menderes Daşkıran

Dezenfeksiyon · Kepez, Antalya
Ulv cihazıyla eviniz, istediniz ve aracınız profesyonel elemanlarla dezenfekte edilir. Kalite ve uygun fiyat birarada.
Özgüven İlaçlama

Özgüven İlaçlama

Dezenfeksiyon · Muratpaşa, Antalya
SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLI VİRÜS MANTAR ,UYUZ HASTALIKLARI ETKİLİ DEZENFEKTAN İLAÇLAMASI. İLAÇLAMA YAPTIRMADAN ÖNCE KULLANILAN İLACIN VE FİRMA BİLGİLERİNİ İSYERİ RUHSATI İZİN BELGESİNİ İSTEMEYİ UNUTMAYINIZ. TÜM İZİN BELGELERİMİZ MEVCUTTUR TALEP EDEBİLİRSİNİZ
Karagöz Teknik

Karagöz Teknik

Dezenfeksiyon · Manavgat, Antalya
Tüm yaşam alanlarınızda zararlı bakteri ,virüs ve halojenlerden korunun . Kötü kokulardan kurtulun .
Pest İlaçlama

Pest İlaçlama

Dezenfeksiyon · Alanya, Antalya
Bakterilere, virüslere ve Mantarlara karşı uzun süre etkili dezenfektan solusyonlarını titizlikle uyguluyoruz.
Unilabor Kimya

Unilabor Kimya

Dezenfeksiyon · Muratpaşa, Antalya
Unilabor Kimya olarak COVID-19 virüsüne karşı ev, araba ve işyerlerinizi dezenfekte ediyoruz. Şirketimiz TÜRKAK onaylıdır. Ürünlerimiz T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı Biyosidal Ruhsatlıdır. Hizmetimiz Antalya'yı kapsamaktadır.
Mehmet Buyurgan

Mehmet Buyurgan

Dezenfeksiyon · Alanya, Antalya
Byurgan dezenfeksiyon hizmetleri hastahanelerde ve klinik ortamlarda da kullanılan, tamamen doğal ve insan sağlığına zararı olmayan ürünler kullanmaktayız. zemin ve oturma yerlerinde farklı ürünler kullanılmaktadır umuma açık işletmeler de kalıcı etkiye sahip olan ürünlerle dezenfeksiyon yapmaktayız. uygulamaları kapanış saati sonrası yapmaktayız
Bocekvar Haşere İlaçlama Ve Hijyen Hizmetleri

Bocekvar Haşere İlaçlama Ve Hijyen Hizmetleri

Dezenfeksiyon · Alanya, Antalya
Antalya da profesyonel pestkontrol,fumigasyon,dezenfeksiyon,temizlik ve haşere ilaçlama gibi faaliyetlerde bulunan BocekVar , Sağlık Bakanlığı Ruhsatı ile %100 garantili ilaçlama ve hijyen hizmeti vermektedir.
Hasan Demiral

Hasan Demiral

Dezenfeksiyon · Kepez, Antalya
Yapılan ilaçlamanın insan sağlığına ve evcil hayvanlara herhangi bir yan etkisi yoktur, zarar vermez. Dezenfekte işlemi uygulandıktan sonra anlık değil sürdürülebilir bir etki oluşturacak kalıcı çözümlerimiz mevcuttur. İlacımızın güvenlik formu ve ISO sertifikaları sizinle paylaşacağız. Kaliteli hizmet ve sürdürülebilir hijyen sunuyoruz.
Protech İklimlendirme Mekanik Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.

Protech İklimlendirme Mekanik Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.

Dezenfeksiyon · Alanya, Antalya
Sağlığınız İçin Havayı Temizliyoruz. Hygenic Heal Marka UV-C & OZON Hijyen Reaktörleriyle tüm yaşam alanlarınızdaki virüs ve bakterilerden %100 oranında kurtulmanızın en sağlıklı yolu.
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Duransel U.
Dezenfeksiyon   14/01/2021

Kesinlikle iciniz rahat bir sekilde guvenebilirsiniz hemen iletisime gecip sertifika ve bilgilendirici videolar ile islerinin ehli oldugunu gosteriyorlar ayarlanan saate gelip hizli bi sekilde halletti yardimlari icin de ayrica tesekkur ediyorum 🙏🙏

         
Mehmet Y.
Dezenfeksiyon   08/01/2021

Kendilerine teşekkür ederim, zaman konusunda dakik olmaları benim için çok önemliydi. İletişim de problem yaşamayacağınız bir firma, kesinlikle tavsiye ediyorum.

         
Alara A.
Dezenfeksiyon   31/12/2020

Çok memnun kaldık, tam konuştuğumuz saatte, içimize sinen, özenli bir hizmet aldık. Teşekkür ediyoruz 🙏🏻

         
Selin T.
Dezenfeksiyon   16/12/2020

Vaktinde gelip çok özenle güleryüz ile iş yaptılar. Çok teşekkür ediyorum hijyenik ofis ekibini herkese önereceğim. İyi çalışmalar dilerim.

         
Beliz C.
Dezenfeksiyon   13/12/2020

Cok memnun kaldim. Hem cok dakik olmalari hem de personellerinin saygisi sebebiyle memnunum. Tesekkurler

         
Kadir E.
Dezenfeksiyon   12/12/2020

işi iyi bilen ve her konuda yardımcı olan Murat beye ayrıca nezaketinden dolayı çok teşekkür ederim.

         
Hasan A.
Dezenfeksiyon   09/12/2020

Gelen Arkadaşlar işlerinde gayet bilgili ve güler yüzlü idi. Dezenfeksiyon sonrasında Gerekli bilgilendirmeleri yaptılar. Kesinlikle tavsiye ederim.

         
Ali A.
Dezenfeksiyon   05/12/2020

Kalojen gümüş kullanıldı işlem sırasında. Dezenfekte sırasında uygun kıyafetler kullanıldı. Genel olarak memnun kaldım.

Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz