Hizmet Ver

3 Bursa Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Bursa civarında 120 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

 • Klor ve klorin bileşenleri
 • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
 • Amonyum bileşikleri
 • Formaldehit
 • Alkol içerikli dezenfektanlar
 • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

En İyi 10 Bursa Dezenfeksiyon Firması

Doğa İlaçlama photo

Doğa İlaçlama

19.03.2021

Dezenfeksiyon · Nilüfer, Bursa

Doğa ilaclama farkı ile profesyonel hizmet ile buluşun. Yüzde yüz müşteri memnuniyeti her zaman birinci önceliğimizdir

Orbis Çevre Sağlığı Hizmetleri photo

Orbis Çevre Sağlığı Hizmetleri

19.06.2020

Dezenfeksiyon · Nilüfer, Bursa

Sağlık bakanlığından onaylı ve ruhsatli firmamız ve ilaçlarımızla uzman personellerimiz eşliğinde sizleri koranavirus tehtidi ve tüm haşerelere karşı koruyoruz. Detaylı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Dezenfeksiyon photo

Dezenfeksiyon

04.04.2020

Dezenfeksiyon · Nilüfer, Bursa

Mevcut Belgelerimiz ; -Sağlık Bakanlığı ruhsatı -3. Şahıslar mali yükümlülük sigortası -İso 9001 -TSE -Faturalı Referanslarımız (istanbul da büyük siteler-orduevleri,üniversiteler,devlet hastaneleri, özel hastaneler vs) -Dezenfektan ruhsatı...

Bej Kimya photo

Bej Kimya

28.08.2020

Dezenfeksiyon · Nilüfer, Bursa

Endüstriyel genel temizlik,hijyen ve bakım kimyasallarının üretim ve satışını yapmaktayız.Endüstriyel kimyasallar alanında faaliyet gösteren Şirketimiz Bej Kimya, bugün, bacalı ve bacasız tüm kuruluşlar olmak üzere, sivil savunma, otomotiv, makine,...

Burak Köse photo

Burak Köse

12.04.2020

Dezenfeksiyon · Osmangazi, Bursa

Virüslere karşı tam koruma, sağlık bakanlığı onaylı kullanılan ilaçlar, garantili ilaçlama, Dezenfekte Hizmeti için bize ulaşın. Profesyonel İlaçlama ilaçlama sertifikalı uzman kadro, Kusursuz Dezenfeksiyon hizmeti

Süper İlaçlama photo

Süper İlaçlama

02.03.2017

Dezenfeksiyon · Nilüfer, Bursa

10 Yıllık Tecrube ile Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımızı devam ettitiyoruz. Haşere İlaçlama Dezenfeksiyon Kemirgen vb. mücadelesi yapılır.

Neva profesyonel temizlik hizmetleri photo

Neva profesyonel temizlik hizmetleri

22.12.2020

Dezenfeksiyon · Nilüfer, Bursa

Neva profesyonel temizlik hizmetleri olarak dezenfeksiyona yepyeni bir boyut getirdik. Biz ilaçlama öncesinde 110 derece sıcak buharı 1 bar basınçla elle sık temas edilen noktaların tamamen sterilize olmasını sağlıyoruz.sonrasındada partikülleme...

Fernova Organik photo

Fernova Organik

20.03.2020

Dezenfeksiyon · Nilüfer, Bursa

Ev, Ofis, Mağaza, Araba ve tüm ortak kullanım alanlarınız için, dezenfeksiyon hizmeti gerceklestirmekteyiz. Virüs, bakteri ve mikrop türevlerini tamamen ortamdan yok ediyoruz. Biyosidal belgeli ve tüm belgeleri mevcut uzman ekibimizle hızlı ve...

PANİY TEKSTİL GIDA LTD.ŞTİ. photo

PANİY TEKSTİL GIDA LTD.ŞTİ.

11.03.2020

Dezenfeksiyon · Nilüfer, Bursa

SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLI CİHAZ VE ÜRÜNÜMÜZLE PULVARİZASYON YÖNTEMİ İLE HAVA YER VE YÜZEY DEZENFEKSİYON İŞLEMİ HYDROJEN PEROKSİT KOLLOİDAL GÜMÜŞ BİLEŞİMLERİ KULLANILARAK UYGULAMA YAPILMAKTADIR VİRÜSLERDE EN ETKİLİ YÖNTEMDİR

Lütfü AKYILDIZ photo

Lütfü AKYILDIZ

16.02.2021

Dezenfeksiyon · Yıldırım, Bursa

STERİLİZASYON VE DEZENFEKSİYON İŞLEMİ, HAYATÎ ÖNEME SAHİP VE SAĞLIK AÇISINDAN VAZGEÇİLMEZ İŞLEMDİR. SAĞLIK BAKANLIĞINDAN ONAYLI DOĞAL NANO TEKNOLOJİ İLE ÜRETİLMİŞ DEZENFEKTASYONLARIMIZ VE İŞİNDE UZMAN KADROLARIMIZLA SİZ HALKIMIZIN 7/24 SAAT...

Müşteri Yorumları

Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Armut’ta Bursa Dezenfeksiyon Hizmeti Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Anlat

Bursa Dezenfeksiyon ihtiyacının detaylarını iyi anlayabilmemiz için birkaç kısa sorumuza yanıt vererek 2 dakika içinde talebini oluştur.

Teklif Al Karşılaştır

Akıllı eşleştirme algoritmamız sayesinde, en iyi hizmet verenlerimizden gelen fiyat tekliflerini görüntüle.

Sana En Uygun Teklifi Seç

Hizmet verenlere sorularını sor, gerçek müşteri referanslarını incele. Sana en uygun teklifi Armut Garantisi ile seç!

Bursa Dezenfeksiyon için Neden Armut Tercih Edilmeli?

Dezenfeksiyon için Bursa içinde toplam 120 hizmet veren en kaliteli hizmeti sunmak için hazır.

Bu zamana kadar bu hizmet için yapılan 123 yorum ve verilen 4.9 ortalama puan Bursa içinde doğru hizmet vereni seçmen için işini kolaylaştırıyor.

Yılda 967 kişi Bursa Dezenfeksiyon için Armut'a güveniyor.

Tüm hizmet verenlerimizin en iyi hizmeti verdiklerinden emin olmak istiyoruz. Gönül rahatlığıyla işini yaptırman için, Armut üzerinden teklif seçtiğin işleri Armut Garantisi kapsamında korumamız altına alıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

 • 1- Sitenizde hizmet talebi oluşturmak için bir ücret ödeyecek miyim?

  Tamamen ücretsiz! Talep oluşturmak, teklif almak ve hizmet verenlerle iletişime geçmek tamamen ücretsizdir.

 • 2- Tekliflerim Ne Kadar Zamanda Gelecek?

  Taleplerin çoğu 30 ila 240 dakika içinde teklif alıyor. Bu süre içinde en uygun teklifleri getirmeyi hedefliyoruz. Gelen teklifleri Armut mobil uygulamaları üzerinden kolaylıkla takip edip değerlendirebilirsin. Teklifler ayrıca e-posta ve sms yoluyla da sana iletilecek. 'Fiyat Teklifi Geldi' bildirimini aldıktan sonra sisteme giriş yaparak teklifleri inceleyebilir ve senin için en uygun olanı seçebilirsin.

 • 3- Armut Garantisi Nedir?

  Tüm hizmet verenlerimizin en iyi hizmeti verdiklerinden emin olmak istiyoruz. Gönül rahatlığıyla hizmet alman için, Armut üzerinden teklif seçtiğin işler 2.000 TL’ye kadar korumamız altında.

 • 4- Hizmet verenlere yapılan yorumlar gerçek mi? Bu yorumları kontrol ediyor musunuz?

  Hizmet verenlerimizin profil sayfalarında gördüğünüz yıldızlar ve yorumlar, sadece Armut üzerinden yapılan hizmetlerin sonucunda müşterilerin yazdığı yorumlardır. Bu işlerin gerçekten yapıldığını ve yorumların gerçek olduğunu kontrol ve garanti ediyoruz.

Hizmet Vermek İçin Bize Katıl