En İyi 10 Bursa Dezenfeksiyon Firması

3 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Bursa civarında 66 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

Alfa dezenfekte

Alfa dezenfekte

Dezenfeksiyon · Osmangazi, Bursa
Kullandığımız ürün Zns PULIREX-OXY dir. Kansorejen ve mutajen etkisi yoktur. Sağlık bakanlığından onaylıdır. Ruhsat no:2013/180 dir. Kullanıcı dostudur ve güvenlidir. Yüksek düzeyde ve uzun süreli dezenfeksiyon sağlar. Biyolojik olarak tamamen yıkımlanır. Çevre dostudur, renksiz ve kokusudur, kalıntı bırakmaz.
Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon · Nilüfer, Bursa
Mevcut Belgelerimiz ; -Sağlık Bakanlığı ruhsatı -3. Şahıslar mali yükümlülük sigortası -İso 9001 -TSE -Faturalı Referanslarımız (istanbul da büyük siteler-orduevleri,üniversiteler,devlet hastaneleri, özel hastaneler vs) -Dezenfektan ruhsatı mevcut -Dezenfektan msds belgeleri mevcut -Servisimizden uygulama esnasında dezenfektan numunesi alabilirsiniz. -Şirket İTO kuruluşu 1998 - Şirket faaliyet alanları sadece ilaçlama ve dezenfeksiyondur.
Lütfü AKYILDIZ

Lütfü AKYILDIZ

Dezenfeksiyon · Yıldırım, Bursa
STERİLİZASYON VE DEZENFEKSİYON İŞLEMİ, HAYATÎ ÖNEME SAHİP VE SAĞLIK AÇISINDAN VAZGEÇİLMEZ İŞLEMDİR. SAĞLIK BAKANLIĞINDAN ONAYLI DOĞAL NANO TEKNOLOJİ İLE ÜRETİLMİŞ DEZENFEKTASYONLARIMIZ VE İŞİNDE UZMAN KADROLARIMIZLA SİZ HALKIMIZIN 7/24 SAAT HİZMETİNDEYİZ. SAĞLIKLI VE MUTLU BİR HAYAT DİLEĞİYLE BİR TELOFON KADAR YAKIN OLDUĞUMUZU SAYGI İLE ARZ EDERİZ.
Burak Köse

Burak Köse

Dezenfeksiyon · Osmangazi, Bursa
Virüslere karşı tam koruma, sağlık bakanlığı onaylı kullanılan ilaçlar, garantili ilaçlama, Dezenfekte Hizmeti için bize ulaşın. Profesyonel İlaçlama ilaçlama sertifikalı uzman kadro, Kusursuz Dezenfeksiyon hizmeti
Süper İlaçlama

Süper İlaçlama

Dezenfeksiyon · Nilüfer, Bursa
10 Yıllık Tecrube ile Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımızı devam ettitiyoruz. Haşere İlaçlama Dezenfeksiyon Kemirgen vb. mücadelesi yapılır.
Bej Kimya

Bej Kimya

Dezenfeksiyon · Nilüfer, Bursa
Endüstriyel genel temizlik,hijyen ve bakım kimyasallarının üretim ve satışını yapmaktayız.Endüstriyel kimyasallar alanında faaliyet gösteren Şirketimiz Bej Kimya, bugün, bacalı ve bacasız tüm kuruluşlar olmak üzere, sivil savunma, otomotiv, makine, tekstil, gıda, tarım ve hayvancılık gibi geniş bir alana yayılan sektörler için, profesyonel çözümler üretmektedir."
PANİY TEKSTİL GIDA LTD.ŞTİ.

PANİY TEKSTİL GIDA LTD.ŞTİ.

Dezenfeksiyon · Nilüfer, Bursa
SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLI CİHAZ VE ÜRÜNÜMÜZLE PULVARİZASYON YÖNTEMİ İLE HAVA YER VE YÜZEY DEZENFEKSİYON İŞLEMİ HYDROJEN PEROKSİT KOLLOİDAL GÜMÜŞ BİLEŞİMLERİ KULLANILARAK UYGULAMA YAPILMAKTADIR VİRÜSLERDE EN ETKİLİ YÖNTEMDİR
Selçuk Günel

Selçuk Günel

Dezenfeksiyon · Nilüfer, Bursa
İhtiyaçlarınızı Belirleyelim Uygulama yaptırmak istediğiniz alan bilgilerini bize iletin ve hangi periyotta uygulama yapılması gerektiğini belirleyelim. Rezevasyon ve Keşif Sizlere ve ekibimize uygun bir tarihe rezervasyonunuzu yapalım. İşletme, fabrika veya toplu daire uygulamaları gibi ön keşif gerektiren durumlarda ücretsiz keşiften yararlanın. Uygulama ve Süreklilik Tebrikler, mevcut patojenlerden uzaksınız. Uzman ekiplerimiz dezenfeksiyon uygulamalarını yaptıktan sonra süreç
Bursacleaner

Bursacleaner

Dezenfeksiyon · Nilüfer, Bursa
Tüm mekanlar için, nano gümüş iyon teknolojisi ile en etkili dezenfeksiyon hizmeti sunuyoruz. Ev, işyeri, site, araç filosu kampanyalarımız ve hediye ürünlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Bursa Dezenfektan

Bursa Dezenfektan

Dezenfeksiyon · Nilüfer, Bursa
Bursa Dezenfektan firması olarak Corona Virüs tehlikesinin tüm dünyaya yayıldığı şu zamanda sizlere sağlıklı ve temiz ortamlar sunmak hedefimizdir. Dezenfeksiyon işlemleriniz, sağlık bakanlığı onaylı dezenfektanlarla,uzman ekibimiz ve kaliteli ekipmanlarımızla, müşteri memnuniniyeti göz önünde bulundurularak en iyi şekilde yapılmaktadır. Yaşadığınız yerleri temiz tutmak ve sevdikleriniz korumak için bizimle irtibata geçin.
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Cansu H.
Dezenfeksiyon   16/02/2021

Ilk başta bizde herkez gibi tereddüteydik,fakat uğur beyi taniyinca ve telefonda her türlü sorumuza çok güzel cevaplar alınca kendisini çağırmaya karar verdik,ve kararimizdanda çok memnun kaldık. Kendisi hem çok deneyimli hemde gerçekten çok kibar bir beyefendi. İşini gerçekten çok özenle ve titizlikle yapıyor kendisine çok teşekkür ederiz...

         
Ersin B.
Dezenfeksiyon   15/01/2021

Çok başarılı, gayet özenli ve titiz bir şekilde dezenfeksiyon yaptılar. Çok da ilgililer. Herkese tavsiye ederiz. Kesinlikle herkese öneririm. Firmayada çok teşekkür ederiz.

         
Mehmet Y.
Dezenfeksiyon   08/01/2021

Kendilerine teşekkür ederim, zaman konusunda dakik olmaları benim için çok önemliydi. İletişim de problem yaşamayacağınız bir firma, kesinlikle tavsiye ediyorum.

         
Merve C.
Dezenfeksiyon   15/12/2020

Yapılan işlemden çok memnun kaldık.. 2. Defadır yaptırıyoruz zaten , yapılan iş ,ilgi,alaka gayet başarılı👍🏻

         
Bilgin C.
Dezenfeksiyon   14/12/2020

Hızlı ve zamanında hizmet verildi. Uygun fiyat da cabası. Hijyen kurallarına uygun, söyledikleri saatte , söylenilen yerde kaliteli bir hizmet aldım. Teşekkürler yusuf bey ve ekibine

         
Feyzi D.
Dezenfeksiyon   02/12/2020

Isini gayet titiz yapan. Dediği saatte gelen Güler yüzlü. Temiz bir işçilik kalite tesadüf değildir. Merdiven altı yerlere iş yaptırmayın çünkü bu iş kalite istiyor

         
Özgür B.
Dezenfeksiyon   29/11/2020

Herşey için teşekkürler . Bünyamin bey işinde gayet bilgili ve başarılı biri şiddetle tavsiye ederim .

         
Yasin Ş.
Dezenfeksiyon   15/11/2020

Planladığımız gün ve saatte geldi. Güzel bir şekilde her yeri dezenfekte etti. Sefa beye teşekkür ederim.

Popüler Dezenfeksiyon Bölgeleri
Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz