Hizmet Ver

3 Bursa Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Bursa civarında 120 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

 • Klor ve klorin bileşenleri
 • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
 • Amonyum bileşikleri
 • Formaldehit
 • Alkol içerikli dezenfektanlar
 • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

En İyi 10 Bursa Dezenfeksiyon Firması

Sezai Kaya photo

Sezai Kaya

05.09.2020

Dezenfeksiyon · Nilüfer, Bursa

Evlerinizde iş yerlerinizde apartmanlarınızda hijneyene önem verip itina ile dezenfeksiyon işlemi uygulanır.

Lütfü Akyıldız photo

Lütfü Akyıldız

16.02.2021

Dezenfeksiyon · Yıldırım, Bursa

STERİLİZASYON VE DEZENFEKSİYON İŞLEMİ, HAYATÎ ÖNEME SAHİP VE SAĞLIK AÇISINDAN VAZGEÇİLMEZ İŞLEMDİR. SAĞLIK BAKANLIĞINDAN ONAYLI DOĞAL NANO TEKNOLOJİ İLE ÜRETİLMİŞ DEZENFEKTASYONLARIMIZ VE İŞİNDE UZMAN KADROLARIMIZLA SİZ HALKIMIZIN 7/24 SAAT HİZMETİNDEYİZ. SAĞLIKLI VE MUTLU BİR HAYAT DİLEĞİYLE BİR...

Bej Kimya photo

Bej Kimya

28.08.2020

Dezenfeksiyon · Nilüfer, Bursa

Endüstriyel genel temizlik,hijyen ve bakım kimyasallarının üretim ve satışını yapmaktayız.Endüstriyel kimyasallar alanında faaliyet gösteren Şirketimiz Bej Kimya, bugün, bacalı ve bacasız tüm kuruluşlar olmak üzere, sivil savunma, otomotiv, makine, tekstil, gıda, tarım ve hayvancılık gibi geniş bir...

Emre Maho photo

Emre Maho

13.12.2020

Dezenfeksiyon · Osmangazi, Bursa

Merhabalar. Günümüz de covid-19 hastalıği sebebi ile birçok kişi hasta ve merhum olmuştur. Bizlerde bu hastalıkta için maske, mesafe ve temizlik ten oluşan tedbirimize birini daha ekliyor ve ev, apartman, site, isyeri, ofis,okul, dershane, araç içi dezenfeksiyonu yapiyoruz. Bursa içerisinde...

Süper İlaçlama photo

Süper İlaçlama

02.03.2017

Dezenfeksiyon · Nilüfer, Bursa

10 Yıllık Tecrube ile Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımızı devam ettitiyoruz. Haşere İlaçlama Dezenfeksiyon Kemirgen vb. mücadelesi yapılır.

Pınar Yalçın photo

Pınar Yalçın

14.09.2020

Dezenfeksiyon · Yıldırım, Bursa

Kendinizi ve sevdiklerinizi salgın hastalıklardan korumak için en etkili çözüm olan Termo dezenfektan; boya, parfüm ve alerjen içermeyen yapısıyla çocuklar ve yaşlılar için de güvenilir hijyen sağlar. Formulündeki saf %65 izopropil alkol sayesinde cildi etkili bir şekilde dezenfekte etmenin yanı...

Bursacleaner photo

Bursacleaner

24.05.2020

Dezenfeksiyon · Nilüfer, Bursa

Tüm mekanlar için, nano gümüş iyon teknolojisi ile en etkili dezenfeksiyon hizmeti sunuyoruz. Ev, işyeri, site, araç filosu kampanyalarımız ve hediye ürünlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bursa Dezenfektan photo

Bursa Dezenfektan

03.05.2020

Dezenfeksiyon · Nilüfer, Bursa

Bursa Dezenfektan firması olarak Corona Virüs tehlikesinin tüm dünyaya yayıldığı şu zamanda sizlere sağlıklı ve temiz ortamlar sunmak hedefimizdir. Dezenfeksiyon işlemleriniz, sağlık bakanlığı onaylı dezenfektanlarla,uzman ekibimiz ve kaliteli ekipmanlarımızla, müşteri memnuniniyeti göz önünde...

Aenar photo

Aenar

05.11.2020

Dezenfeksiyon · Nilüfer, Bursa

Bursa profesyonel dezenfeksiyon servisi temizlik hizmetleri güvenlik hizmetleri ilaçlama hizmetleri personel temini hizmetleri

PANİY TEKSTİL GIDA LTD.ŞTİ. photo

PANİY TEKSTİL GIDA LTD.ŞTİ.

11.03.2020

Dezenfeksiyon · Nilüfer, Bursa

SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLI CİHAZ VE ÜRÜNÜMÜZLE PULVARİZASYON YÖNTEMİ İLE HAVA YER VE YÜZEY DEZENFEKSİYON İŞLEMİ HYDROJEN PEROKSİT KOLLOİDAL GÜMÜŞ BİLEŞİMLERİ KULLANILARAK UYGULAMA YAPILMAKTADIR VİRÜSLERDE EN ETKİLİ YÖNTEMDİR

Müşteri Yorumları

Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Armut’ta Bursa Dezenfeksiyon Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Anlat

İhtiyacını Anlat

Bursa Dezenfeksiyon ihtiyacının detaylarını iyi anlayabilmemiz için birkaç kısa sorumuza yanıt vererek 2 dakika içinde talebini oluştur.

Teklif Al Karşılaştır

Teklif Al Karşılaştır

Akıllı eşleştirme algoritmamız sayesinde, en iyi hizmet verenlerimizden gelen fiyat tekliflerini görüntüle.

Sana En Uygun Teklifi Seç

Sana En Uygun Teklifi Seç

Hizmet verenlere sorularını sor, gerçek müşteri referanslarını incele. Sana en uygun teklifi Armut Garantisi ile seç!

Bursa Dezenfeksiyon için Neden Armut Tercih Edilmeli?

Dezenfeksiyon için Bursa içinde toplam 120 hizmet veren en kaliteli hizmeti sunmak için hazır.

Bu zamana kadar bu hizmet için yapılan 138 yorum ve verilen 4.9 ortalama puan Bursa içinde doğru hizmet vereni seçmen için işini kolaylaştırıyor.

Yılda 914 kişi Bursa Dezenfeksiyon için Armut'a güveniyor.

Tüm hizmet verenlerimizin en iyi hizmeti verdiklerinden emin olmak istiyoruz. Gönül rahatlığıyla işini yaptırman için, Armut üzerinden teklif seçtiğin işleri Armut Garantisi kapsamında korumamız altına alıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

 • 1- Sitenizde hizmet talebi oluşturmak için bir ücret ödeyecek miyim?

  Tamamen ücretsiz! Talep oluşturmak, teklif almak ve hizmet verenlerle iletişime geçmek tamamen ücretsizdir.

 • 2- Tekliflerim Ne Kadar Zamanda Gelecek?

  Taleplerin çoğu 30 ila 240 dakika içinde teklif alıyor. Bu süre içinde en uygun teklifleri getirmeyi hedefliyoruz. Gelen teklifleri Armut mobil uygulamaları üzerinden kolaylıkla takip edip değerlendirebilirsin. Teklifler ayrıca e-posta ve sms yoluyla da sana iletilecek. 'Fiyat Teklifi Geldi' bildirimini aldıktan sonra sisteme giriş yaparak teklifleri inceleyebilir ve senin için en uygun olanı seçebilirsin.

 • 3- Armut Garantisi Nedir?

  Tüm hizmet verenlerimizin en iyi hizmeti verdiklerinden emin olmak istiyoruz. Gönül rahatlığıyla hizmet alman için, Armut üzerinden teklif seçtiğin işler 2.000 TL’ye kadar korumamız altında.

 • 4- Hizmet verenlere yapılan yorumlar gerçek mi? Bu yorumları kontrol ediyor musunuz?

  Hizmet verenlerimizin profil sayfalarında gördüğünüz yıldızlar ve yorumlar, sadece Armut üzerinden yapılan hizmetlerin sonucunda müşterilerin yazdığı yorumlardır. Bu işlerin gerçekten yapıldığını ve yorumların gerçek olduğunu kontrol ve garanti ediyoruz.

Hizmet Vermek İçin Bize Katıl