En İyi 10 İzmir Dezenfeksiyon Firması

4 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

İzmir civarında 130 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

Airpest Haşere İlaçlama Çevre Sağlığı Hizmetleri

Airpest Haşere İlaçlama Çevre Sağlığı Hizmetleri

Dezenfeksiyon · Konak, İzmir
Firmamız, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ve ruhsatlı olup, Ege Bölgesinin tüm il ve ilçelerine ev, işyeri ,tüm kamu kurumların ve gıda işletmelerin ilaçlama hizmetlerini ziraat mühendisi kontrolünde yapmaktadır.Ücretsiz keşif ve etkin çözüm önerileri ile halķımızın sağlığı için / hizmet vermekteyiz.Ayrıca firmamız dezenfeksiyon hizmeti de vermektedir.Düzenli haşere ilaçlama ve dezenfeksiyon yaptıran işletmelere sertifika tarafımızca verilmektedir. Ziraat Müh. Airpest Haşere İlaçlam
Sevinç Peyzaj- İlaçlama Ve Dezenfeksiyon Hizmetleri

Sevinç Peyzaj- İlaçlama Ve Dezenfeksiyon Hizmetleri

Dezenfeksiyon · Karşıyaka, İzmir
Z ve deneyimli kadromuzla, yeterliliği denenmiş ve belgelenmiş ürünlerle ile dezenfeksiyon ve ilaçlama hizmeti sunmaktayız. COVID-19 salgınında dezenfeksiyona maksimum ihtiyaç duyulan bu dönemde Şirketimizin yapısında bulunan Ziraat, Orman ve kimya mühendislerimiz ihtiyaçlarınız doğrultusunda farklı alanlarda profesyonel hizmet verilmektedir. Müşteri memnuniyeti odağını hiç kaybetmemiş ekibimiz ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktayız.
İskelegroup Temizlik Hizmetleri

İskelegroup Temizlik Hizmetleri

Dezenfeksiyon · Buca, İzmir
Ikele group temizlik şirketi olarak dezenfekte ıslemınız ıcın sağlık bakanlığı onaylı vırus ve bakteri onleyıcı ılaclarla ıslemınız yapmaya hazırız
Desa Global Ege Bölge

Desa Global Ege Bölge

Dezenfeksiyon · Karşıyaka, İzmir
Merhaba, Sağlık Bakanlığı onaylı ürünümüzün Coron Virüse etkisini kanıtlayan test raporu mevcuttur. Akredite yurtdışı ve yurtiçi raporlarımız da hizmet öncesi sizlerin incelemesine sunulacaktır % Bitkisel ve Alkolsüz olup kimyasal madde içermediği gibi SLS, Paraben,Sülfat ve Silicon içermez. Kokusuz Nanoksia ürünümüzün, Allerji, Deri temas ve solunmaya yönelik hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır ve Nanoksia ile ULV cihazı ile ortam foglayarak detaylı hijyen sağlamaktayız. Ürünün içeriğinin
Dezenfekto

Dezenfekto

Dezenfeksiyon · Urla, İzmir
Sağlık Bakanlığınca Onaylı Biyosidal Belgeli Dezenfektanlar ile evinizi, iş yerinizi detaylı bir şekilde dezenfekte ederek, ailenizin, çalışanlarınızın ve müşterilerinizin sağlığını önemsiyoruz. Dezenfeksiyon alanında ihtiyaç duyduğunuz tüm alanlarda sizinleyiz.
Kozalı Haşere İlaçlama Hizmetleri

Kozalı Haşere İlaçlama Hizmetleri

Dezenfeksiyon · Buca, İzmir
Açık ve kapalı tüm alanlarda hijyen ve Dezenfeksiyon hizmetimizi, uzman personelimiz tarafından sağlık bakanlığı yetkilendirme ve ruhsatlandırma belgesi çerçevesinde halkımıza sunmaktayız. İzmir genelinde tüm alanlar için dezenfeksiyon çalışmalarımız son hızla devam etmektedir.
Ege Çevre Sağlığı

Ege Çevre Sağlığı

Dezenfeksiyon · Bornova, İzmir
Firmamız, 2003 yılında DEZ-TAV adı altında; - Haşere Mücadele hizmetleri ve pest kontrol danışmanlığı - Dezenfeksiyon - Kanatlı hayvanlar için veterinerlik ve aşı hizmetleri sunan, 2011-2014 yılları arasında kısa bir dönem bu hizmetlerini durduran ve Ege Çevre Sağlığı olarak aktif faaliyet gösteren kurumsal bir firmadır. Önceliğimiz siz değerli müşterilerimizin daha sağlıklı bir ortamda yaşamaları adına bulunduğunuz ortamlardaki zararlılarla ilgili olarak pest kontrol hizmet progr
Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon · Bayraklı, İzmir
Hastalık yapıcı tüm mikroorganizmalara karşı tedbir amaçlı ORTAM DEZENFEKSİYONU UYGULAMALARI yapmaktayız. Özellikle belirtmek isteriz ki KESİNLİKLE HAŞERE İLAÇLAMA FİRMASI değiliz . Yıllardır İZMİR'de sadece ortam dezenfeksiyonu uygulamaları üzerine uzmanlaşmış ve faaliyetini bu alanda sürdüren tek şirketiz. Piyasada kullanılan basit ve niteliksiz ULV'ler ile değil yurtdışından ithal ettiğimiz kuru buhar formunda işlem yapabilen en son teknoloji cihazlarımızla hizmet vermekteyiz. Bitki özlerind
Özgür Ilaçlama

Özgür Ilaçlama

Dezenfeksiyon · Buca, İzmir
Özgür İlaçlama Halk Sağlığı Haşere İlaçlama, Peyzaj, Fümigasyon & Dezenfeksiyon Hizmetleri ile İzmir ve Çevre İllerinde faaliyet gösteren bir firmadır. Firmamız İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nce verilen ‘Biyosidal Ürün Uygulama Belgesi’ne sahip olup, firma olarak Ziraat Mühendislerinden oluşan teknik ekibimizle müşterilerimize en iyi hizmeti verebilmek için , işletmelerin üretim durumlarına uygun çalışma proğramları hazırlayıp, işletmelerin haşere mücadele ve kemirgen kontrolü taleplerine hızlı b
Etkin iş güvenliği

Etkin iş güvenliği

Dezenfeksiyon · Karşıyaka, İzmir
Etkin İş Güvenliği olarak Virüs Dezenfeksiyon İşlemlerini Uyguladığımız Ortamlar, İşyerleri, fabrikalar, ofisler Depolama alanları Yiyecek ve içecek başta olmak üzere bütün işletmeler Konaklama İşletmeleri Eğitim Kurumları Sağlık İşletmeleri Siteler apartmanlar Evler ve çiftlikler
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Gökhan A.
Dezenfeksiyon   16/11/2020

Açıkçası almış olduğumuz hizmetten çok memnun kaldık. Hem ilaçlama hem de dezenfeksiyon işlemlerini gerçekleştirdi. Söz verdiği gibi zamanında geldi ve işini de gayet iyi yaparak ayrıldı. Kesinlikle tavsiye derim.

         
Anna V.
Dezenfeksiyon   15/11/2020

I am very grateful to this specialist. At the beginning, we did not understand, since I, not knowing Turkish, ordered just disinfection, and I needed treatment for cockroaches. He immediately after inspecting the apartment said that I had cockroaches in my house and then we exiled what exactly I needed to get rid of them. He made treatment from these insects and also disinfection as a gift. How nice to meet such a kind and understanding person. Besides, an incredible professional in his field.

         
Dezenfeksiyon   14/11/2020

cok profosyonelce ve guler yuzle guzel bir hizmet aldik herkese gonul rahatligiyla tavsiye ediyorum :)

         
Emrah T.
Dezenfeksiyon   11/11/2020

Başta firmaya ve gelen beyfendiye teşekkürlerimi iletmek isterim hizmet konusunda verilen saatte adreste olması ve hem kendi saglıgı hem gelen adresteki insanların sağlığı için tam koruma gelmesıde beni memnut etmiştir tekrar teşekkürler

         
Orkun A.
Dezenfeksiyon   08/11/2020

Oldukça hızlı dezenfekte işlemi gerçekleşti. Çok memnun kaldık. Kendileri ile sürekli çalışacağız. Teşekkürler.

         
Dezenfeksiyon   30/10/2020

Covid sonrası evime ve arabama yaptırdım. Bilgi vererek en ince ayrıntıya kadar ilaçladı. Benden daha çok özendi. Tavsiye ederim. Fiyatı da en uygun olarak verdi.

         
Esra Ö.
Dezenfeksiyon   30/09/2020

Kedim olduğu İçin tereddüt etmiştim ancak hiçbir sıkıntı olmadı çok memnun kaldım. Fiyatları da gayet makul.

         
Dezenfeksiyon   22/09/2020

Zamanında geldiler. Özellikle covid virüsüne karşı sertifikalı olmasınından dolayı tercih etmiştim. Taşınma sonrası evime güvenle girebildim.

Popüler Dezenfeksiyon Bölgeleri
Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz