En İyi 10 İzmir Dezenfeksiyon Firması

3 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

İzmir civarında 149 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

Airpest Haşere İlaçlama &Dezenfeksiyon Hizmetleri

Airpest Haşere İlaçlama &Dezenfeksiyon Hizmetleri

Dezenfeksiyon · Konak, İzmir
Firmamız, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ve ruhsatlı olup, Ege Bölgesinin tüm il ve ilçelerine ev, işyeri ,tüm kamu kurumların ve gıda işletmelerin ilaçlama hizmetlerini ziraat mühendisi kontrolünde yapmaktadır.Ücretsiz keşif ve etkin çözüm önerileri ile halķımızın sağlığı için / hizmet vermekteyiz.Ayrıca firmamız dezenfeksiyon hizmeti de vermektedir.Düzenli haşere ilaçlama ve dezenfeksiyon yaptıran işletmelere sertifika tarafımızca verilmektedir. Ziraat Müh. Airpest Haşere İlaçlam
Biyodelta Haşere Kontrol Hizmetleri

Biyodelta Haşere Kontrol Hizmetleri

Dezenfeksiyon · Menderes, İzmir
2013 YILINDAN BU YANA DEZENFEKSİYON VE İLAÇLAMA HİZMETİ VEREN FİRMAMIZ HALK SAĞLIĞI RUHSATLI, UYGULAYICILARIMIZ İSE "BİYOSİDAL ÜRÜN UYGULAYICI BELGESİ" NE SAHİP PROFESYONEL KADRODAN OLUŞMAKTADIR. TÜM YAŞAM ALANLARINDA SAĞLIĞINIZI TEHDİT EDEN VİRUS, MANTAR, BAKTERİ GİBİ MİKROORGANİZMALARI ÖZEL EKİPMAN VE EKOLOJİK DEZENFEKTANLAR İLE YOK ETMEKTEYİZ.
Mehmet Ali Uzun

Mehmet Ali Uzun

Dezenfeksiyon · Menemen, İzmir
Kullanılan dezenfektan hidrojen peroksit ve gümüş iyonları sayesinde zararlı bakteri , virüsleri ve zararlı tüm organizmaları ortadan kaldırır.
NURİ GÜZELSOY

NURİ GÜZELSOY

Dezenfeksiyon · Konak, İzmir
OZONLA DEZENFEKTASYON VE STERİLİZASYON Ozon etkili bir dezenfektasyon olup ortamdaki mikro organizmaları, virüs ve bakterileri yok eder.Virüsler son derece küçük boyutlarıyla parazit bir biyojenik yapı grubu oluşturmakta dır.Yaygınlaşma konusunda oldukça hızlıdır lar. OZONLAMA ile virüs,bakteri uzaklaştırma ve etkisiz hale getirmek mümkündür. Bulaşıcı hastalıklar grip,virüsel,mikrobik her türlü hastalığa bakteri mikro organizmalara karşı ozon jeneratörünün birkaç dakika çalıştırılması dahi yete
Dezenfekto

Dezenfekto

Dezenfeksiyon · Urla, İzmir
Sağlık Bakanlığınca Onaylı Biyosidal Belgeli Dezenfektanlar ile evinizi, iş yerinizi detaylı bir şekilde dezenfekte ederek, ailenizin, çalışanlarınızın ve müşterilerinizin sağlığını önemsiyoruz. Dezenfeksiyon alanında ihtiyaç duyduğunuz tüm alanlarda sizinleyiz.
Ege Çevre Sağlığı

Ege Çevre Sağlığı

Dezenfeksiyon · Bornova, İzmir
Firmamız, 2003 yılında DEZ-TAV adı altında; - Haşere Mücadele hizmetleri ve pest kontrol danışmanlığı - Dezenfeksiyon - Kanatlı hayvanlar için veterinerlik ve aşı hizmetleri sunan, 2011-2014 yılları arasında kısa bir dönem bu hizmetlerini durduran ve Ege Çevre Sağlığı olarak aktif faaliyet gösteren kurumsal bir firmadır. Önceliğimiz siz değerli müşterilerimizin daha sağlıklı bir ortamda yaşamaları adına bulunduğunuz ortamlardaki zararlılarla ilgili olarak pest kontrol hizmet progr
Etkin iş güvenliği

Etkin iş güvenliği

Dezenfeksiyon · Karşıyaka, İzmir
Etkin İş Güvenliği olarak Virüs Dezenfeksiyon İşlemlerini Uyguladığımız Ortamlar, İşyerleri, fabrikalar, ofisler Depolama alanları Yiyecek ve içecek başta olmak üzere bütün işletmeler Konaklama İşletmeleri Eğitim Kurumları Sağlık İşletmeleri Siteler apartmanlar Evler ve çiftlikler
İlke Çevre Ve Halk Sağlığı Ltd.şti.

İlke Çevre Ve Halk Sağlığı Ltd.şti.

Dezenfeksiyon · Bornova, İzmir
Haşere ile mücadele ile dezenfeksiyon hizmetinde; kalitesinden ödün veremeyen bir anlayış çerçevesinde hizmetlerimiz yürütülmekte olup,kullandığımız biyosidal ilaçlar sağlık bakanlığınca ruhsatlı olup şirketimizinde biyosidal ürün uygulama ruhsatına sahiptir.Ayrıca hizmet yeterlilik belgesi(TSE) Belgemiz Mevcut olup kesinlikle,ÇALIŞMALARIMIZ MÜŞTERİ MEMNUNİYET ODAKLI olmaktadır. HAMAM BÖCEĞİ TAHTA KURUSU PİRE NEM BÖCEĞİ KARINCA TERMİT AKREP FARE GİBİ ZARARLILARA KESİN ÇÖZÜM SU
Murat Okdayan

Murat Okdayan

Dezenfeksiyon · Karşıyaka, İzmir
ULV 50 dezenfeksiyon makinesi ergonomik yapısı ile kullanmak istediğiniz her alanda size mükemmel bir kullanım sağlar. Kullandığımız dezenfektan kimyasalını beş litrelik kimyasal tankına yükleyerek istediğiniz bütün alanlarda dezenfeksiyon yapabilirsiniz. Akülü olmadığından dolayı size bir uzatma kablosu ile daha çok kullanım olanağı sağlar. Güçlü pulvarize sistemi ile kullandığınız dezenfeksiyon kimyasalını daha çok alana yayarak üstün hijyenik ortamlar sağlar. Kullandığımız dezenfeksiyon (Hİ
Batuhan Türkmen

Batuhan Türkmen

Dezenfeksiyon · Balçova, İzmir
Selamlar, Ögrenciyim ek olarak bu alanla ilgileniyorum,temiz,anlayışlı ve güler yüzlü bir hizmet için beni tercih edebilirsiniz sağlıklı günler. Batuhan TÜRKMEN
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Cansu Ö.
Dezenfeksiyon   20/01/2021

Tam saatinde gelip 10 dakikada temiz bir şekilde dezenfekte ettiler. Yeni taşındığım ve sürekli servis elemanları girip çıktığı için pandemi sürecinden tedirgindim. 15-20 dakika sonrasında evimize güvenle girip hiç bir kalıntı, koku olmaksızın yaşamaya devam ettik. Tavsiye ederim!

         
Esin D.
Dezenfeksiyon   31/12/2020

Benim için verildiği saatte gelinmesi önemliydi ve dedikleri saatte geldiler dezenfeksiyonu özenli şekilde yaptılar bilgilendirme iyiydi hizmetten memnun kaldım teşekkürler

         
Ceyda K.
Dezenfeksiyon   15/12/2020

Karantina sonrası dezenfeksiyon yaptırdım çok memnun kaldım. İlaçlanmayan bir yer kalmadı. Teşekkürler hizmet için.

         
Elvan A.
Dezenfeksiyon   10/12/2020

çok teşekkür ederiz ilgili ve alakalı gönül rahatlığıyla tavsiye ederim bu zor zamanlarda gerçekten iyi oldu teşekkürler

         
Feyzi D.
Dezenfeksiyon   02/12/2020

Isini gayet titiz yapan. Dediği saatte gelen Güler yüzlü. Temiz bir işçilik kalite tesadüf değildir. Merdiven altı yerlere iş yaptırmayın çünkü bu iş kalite istiyor

         
Birgül G.
Dezenfeksiyon   01/12/2020

İlgili , yaptığı işte bilgili, iletişimleri kibar ve dakikler..Uzakta olduğum için hizmet sonrası video ile bilgilendirildim Ev dezenfeksyonu için hizmet aldım Tavsiye ederim

         
Ozlem K.
Dezenfeksiyon   30/11/2020

Evimi taşıdıktan sonra çok düzenli ve ilgili bir yaklaşımda bulundular kendilerine cok teşekkür ederim

         
Gulay A.
Dezenfeksiyon   16/11/2020

isini bilenlerle calismak her zaman prensibimdir cok memnun kaldim temiz is yptilar sirkete tesekkur ederim

Popüler Dezenfeksiyon Bölgeleri
Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz