En İyi 10 Kocaeli Dezenfeksiyon Firması

3 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Kocaeli civarında 72 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

Ome Temizlik

Ome Temizlik

Dezenfeksiyon · İzmit, Kocaeli
2001 Yılından Beri aktif olan şirketimiz şuana kadar 1950 Projeye imza Atmış ve aktif halde 427 Proje ile çalışma sağlamakta Apartman Temizliği Site Temizligi Ev ve Apartman Dejenfekte İşlemleri Hane Ve bahçe ilaçlama Haşere ilaçlama Fare - yılan ilaçlama . Sektörler arasında hizmet vermekteyiz.
SDS İLAÇLAMA MÜHENDİSLİK TEMİZLİK GIDA SAN TİC LTD ŞTİ

SDS İLAÇLAMA MÜHENDİSLİK TEMİZLİK GIDA SAN TİC LTD ŞTİ

Dezenfeksiyon · Karamürsel, Kocaeli
Firma olarak ofisler, fabrikalar, okullar,kreşler ve evlerde verdiğimiz ilaçlama hizmetinin yanı sıra artan viral hastalıklara karşı önlem almak amacıyla dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirmekteyiz. Ortak yaşam alanları ile toplu taşıma araçlarında sağlık açısından dezenfektan ve sterilizasyonun önemi gün geçtikçe artmaktadır. Hastalıklara karşı önlem almak, temiz ve hijyenik yaşam alanları oluşturmak amacı ile yaptığımız dezenfeksiyon işlemi, konusunda uzman sertifikalı personellerimiz tar
Detay Temizlik

Detay Temizlik

Dezenfeksiyon · İzmit, Kocaeli
Detay Temizlik temizliğin adresi olmuş profesyonel Kocaeli Temizlik Şirketleri arasında önde gelenlerden biridir. Kalite konusunda ödün vermeden, profesyonel çözümler üretmekteyiz.Her türlü temizlikte uzmanlaşıp alanında eğitimli ve güler yüzlü ekibiyle her zaman hizmete hazırdır. Detay Temizlikte kaliteli hizmet , uzman kadro ve müşteri memnuniyeti ilkesi ile hizmete devam etmekteyiz. Detay Temizlik kaliteli eleman , kaliteli temizlik, kaliteli hayat anlayışı ile siz değerli müşterilerimize h
Can Böcek İlaçlama

Can Böcek İlaçlama

Dezenfeksiyon · İzmit, Kocaeli
Sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar ile keşif yapılan mesken en uygun ilaçlama metodu ile( soğuk sisleme, jel,kokusuz sıvı ilaçlama veya atomizer ) uygulama yapılır.ilaçlama 100 100 garantilidir.sıkıntı devam ederse 2. ilaçlama ücretsiz olarak uygulanır.talep edilirse ilaçlamadan 1 hafta sonra ev dezenfeksiyon uygulaması buhar ekipmanlarıyla uygulanmaktadır.(ücret talep edilmektedir)
ÇINARLI MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ DÖNER SERMAYE IŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ

ÇINARLI MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ DÖNER SERMAYE IŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Dezenfeksiyon · Derince, Kocaeli
Merhabalar Bizler ÇINARLI MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ DÖNER SERMAYE IŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ OLARAK ÖGRENCILERİMIZLE BİRLİKTE HAZIRLADIĞIMIZ EL DEZENFEKTANI YER DEZENFEKTANI VE KOLONYA URETIIYORUZ. ÜRÜNLERİMİZİ BEĞENINIZE SUNUYORUZ.
E-kar Otomotıv

E-kar Otomotıv

Dezenfeksiyon · İzmit, Kocaeli
12 adet helal sertifikamız ile Kocaeli de tek olan drizzling yöntemi ile dezenfekte randevuları tüm hızıyla devam etmektedir. #kocaeliDrizzlingTeam tarafından dezenfekte yapılmaktadır #araç #işyeri #Ofis #Ev Dezenfektesi yapılmaktadır 👉Fiyat için DM den yazabilirsiniz. #koronavirüsü #corona #saglik #instagram #izmit #kocaeli #evdekal #virüs #çin #kuaför #kartepe #saglik #alkış #koronavirüsü #corona #saglik #instagram #izmit #kocaeli #evdekal #virüs #çin #kuaför #kösekoy #golcuk #deg
Polat ticaret

Polat ticaret

Dezenfeksiyon · Çayırova, Kocaeli
Antimic®, diğer dezenfektan ürünlerine kıyasla güçlü bir antimikrobiyel koruyucu ajandır. Uygulandığı yüzeyleri renksiz, kokusuz nano boyutta küçük kalkanlar ile kaplayarak, bakterilerin tutunmasını engeller ve uzun süreli etkisi sayesinde üremelerine de engel olur. ​ Antimic®, uygulandığı her yüzeyde elastik camsı koruyucu bir tabaka oluşturarak tüm bakteri, virüs ve mikropları yok ederek üremelerini durdurur.
Damga Grup

Damga Grup

Dezenfeksiyon · Körfez, Kocaeli
~Ev Dezenfeksiyonu ~Araba Dezenfeksiyonu ~Tekne Dezenfeksiyonu ~Otel Dezenfeksiyonu ~Restoran Dezenfeksiyonu ~Ofis Dezenfeksiyonu ~WHO ( Dünya Sağlık Örgütü ) ve Sağlık Bakanlığı Onaylı Ürünlerle #covid19 #yalıkavak #bodrum
Baki  Ok

Baki Ok

Dezenfeksiyon · Körfez, Kocaeli
Marmara bölgesinde sekiz yıllık böcek ilaçlama ve dezenfektan deneyimimizle ,birinci kalite ürünlerimizle hizmet vermekteyiz,önceliğimiz müşteri memnuniyeti .
Detay Temizlik

Detay Temizlik

Dezenfeksiyon · İzmit, Kocaeli
Siz sevdiklerinize zaman ayırın temizliği bize bı Detay Temizlik Kocaeli de temizliğin adresi olmuş bir markadır. Kalite konusunda ödün vermeyen, profesyonel çözümler üreten Detay Temizlik profesyonel bir temizlik firmasıdır. Detay Temizlik her türlü temizlikte uzmanlaşıp alanında eğitimli ve güler yüzlü ekibiyle her zaman hizmete hazırdır. Detay Temizlikte kaliteli hizmet , uzman kadro ve müşteri memnuniyeti ilkesi ile hizmete devam etmekteyiz. Detay Temizlik kaliteli eleman , kaliteli temizl
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Cansu H.
Dezenfeksiyon   16/02/2021

Ilk başta bizde herkez gibi tereddüteydik,fakat uğur beyi taniyinca ve telefonda her türlü sorumuza çok güzel cevaplar alınca kendisini çağırmaya karar verdik,ve kararimizdanda çok memnun kaldık. Kendisi hem çok deneyimli hemde gerçekten çok kibar bir beyefendi. İşini gerçekten çok özenle ve titizlikle yapıyor kendisine çok teşekkür ederiz...

         
Ersin B.
Dezenfeksiyon   15/01/2021

Çok başarılı, gayet özenli ve titiz bir şekilde dezenfeksiyon yaptılar. Çok da ilgililer. Herkese tavsiye ederiz. Kesinlikle herkese öneririm. Firmayada çok teşekkür ederiz.

         
Mehmet Y.
Dezenfeksiyon   08/01/2021

Kendilerine teşekkür ederim, zaman konusunda dakik olmaları benim için çok önemliydi. İletişim de problem yaşamayacağınız bir firma, kesinlikle tavsiye ediyorum.

         
Merve C.
Dezenfeksiyon   15/12/2020

Yapılan işlemden çok memnun kaldık.. 2. Defadır yaptırıyoruz zaten , yapılan iş ,ilgi,alaka gayet başarılı👍🏻

         
Bilgin C.
Dezenfeksiyon   14/12/2020

Hızlı ve zamanında hizmet verildi. Uygun fiyat da cabası. Hijyen kurallarına uygun, söyledikleri saatte , söylenilen yerde kaliteli bir hizmet aldım. Teşekkürler yusuf bey ve ekibine

         
Feyzi D.
Dezenfeksiyon   02/12/2020

Isini gayet titiz yapan. Dediği saatte gelen Güler yüzlü. Temiz bir işçilik kalite tesadüf değildir. Merdiven altı yerlere iş yaptırmayın çünkü bu iş kalite istiyor

         
Özgür B.
Dezenfeksiyon   29/11/2020

Herşey için teşekkürler . Bünyamin bey işinde gayet bilgili ve başarılı biri şiddetle tavsiye ederim .

         
Yasin Ş.
Dezenfeksiyon   15/11/2020

Planladığımız gün ve saatte geldi. Güzel bir şekilde her yeri dezenfekte etti. Sefa beye teşekkür ederim.

Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz