En İyi 10 Konya Dezenfeksiyon Firması

4 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Konya civarında 40 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

Elif Temizlik Dezenfeksiyon

Elif Temizlik Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon · Selçuklu, Konya
Nano gümüş iyonları içeriğindeki gümüşün iyonlaşması ile birlikte yüzeylerde uzun süreli antibakteriyel koruma sağlar. Ar-Ge ve patentinin özelliği sayesinde anti-viral etkenlik göstererek etraftaki bakterileri kendine çekerek yok etme özelliği sağlamaktadır. Tüm yüzeylere soğuk sisleme yöntemi ile uygulanarak el değmeden tüm kapalı alanlar ve yüzeyler uzun süreli koruma altına alınır ve dezenfekte edilmiş olur.
NOVALİNE DEZENFEKTAN GIDA VE HAYVANCILIK SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

NOVALİNE DEZENFEKTAN GIDA VE HAYVANCILIK SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

Dezenfeksiyon · Meram, Konya
YENİ NESİL POLİMER YAPILI BİOSİDAL[BİTKİSEL]DEZENFEKTAN. YARARLI BAKTERİLERE ZARARI YOKTUR SADECE ZARARLI BAKTERİ VE VİRÜSÜ YOK EDER VE 2 AYA KADAR ÖLDURMEYEDE DEVAM EDER. KULLANIM ALANLARI: TARIM SEKTÖRÜ VETERİNERLİK SAĞLIK SEKTÖRÜ HALK SAĞLIĞI YÜZEYLER ARAÇLAR ELBİSELER
Murat Saran

Murat Saran

Dezenfeksiyon · Selçuklu, Konya
Uzman ekipman ve uzman personel ile sağlık bakanlığı onaylı haşere ve dezenfekte hizmetimiz mevcuttur detaylı bilgi için ulaşabilirsiniz
Drn İlaçlama

Drn İlaçlama

Dezenfeksiyon · Selçuklu, Konya
İşyeri ve apartmanlara en uygun ücretlere dezenfekte işlemi yapıyoruz. Kimyasal ve ekipmanlarımız sağlık bakanlığı onaylıdır
NANOPAK

NANOPAK

Dezenfeksiyon · Meram, Konya
Çizgi Grup Nanopak Antibakteriyel çok amaçlı temizlik ürünleri ve %70 İzopropil Alkollü Dezenfektan ile Araçlar, ofis-iş yerleri, ev, depoların Dezenfeksiyon işlemini gerçekleştiriyoruz. Hijyenli, sağlık dolu günler dileriz. 🔷
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Ersin B.
Dezenfeksiyon   15/01/2021

Çok başarılı, gayet özenli ve titiz bir şekilde dezenfeksiyon yaptılar. Çok da ilgililer. Herkese tavsiye ederiz. Kesinlikle herkese öneririm. Firmayada çok teşekkür ederiz.

         
Velican K.
Dezenfeksiyon   13/12/2020

Kaliteli hizmet istiyorsanız tam adresi 👍 Profesyonel ekipleriyle, dezenfekte edilecek mekanınızda en ince ayrintilara kadar hizmet veriliyor çok memnun kaldık tavsiye ediyoruz. Lokasyona geçişlerinde de randevu verilen saatlere itibar ediyorlar buda hoş bir hizmet.

         
Kadir E.
Dezenfeksiyon   12/12/2020

işi iyi bilen ve her konuda yardımcı olan Murat beye ayrıca nezaketinden dolayı çok teşekkür ederim.

         
Büşra Ö.
Dezenfeksiyon   08/12/2020

Gelen ekipteki Ziraat mühendisi beyefendi tüm detayları açıkladı ve tüm evimizin her köşesini özenle dezenfekte etti. Çok memun kaldık. Çok teşekkür ederiz.

         
Aynur Ş.
Dezenfeksiyon   27/11/2020

sn ali bey e çok tşk ederim dürüst bir şekilde zamanında ve ter temiz işlerini yaptılar çok memnun kaldık kesinlikle tavsiye ederim

         
Mihrab A.
Dezenfeksiyon   27/11/2020

Gerçekten çok profesyonel bir firma me yaptıklarını iyi bilen çalışanları var ne istediysek hepsi ve daha fazlası yapıldı emeklerinden dolayı teşekkürler

         
Ömer T.
Dezenfeksiyon   26/11/2020

işinizi mükemmel yaptınız çok ama çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ediyotum teşekkürler emeğinize sağlık ☺️

         
Hande S.
Dezenfeksiyon   23/11/2020

Taşınma dolayısıyla pazar günü akşamına yeni eve dezenfeksiyon hizmeti istedik, Aynı gün aramış olmamıza rağmen ilgilenip istediğimiz saatte geldiler. Teşekkür ederiz.

Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz