En İyi 10 Ataşehir İstanbul Dezenfeksiyon

4 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Ataşehir civarında 39 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

İsa Varilci

İsa Varilci

Dezenfeksiyon · Ataşehir, İstanbul
Ev işyerleri nano teknoloji ilebiyolog ve kimyager uzman uygulama sertifikalı personelce dezenfekte edilir
Pestnova hasere kontrol dezenfektan

Pestnova hasere kontrol dezenfektan

Dezenfeksiyon · Ataşehir, İstanbul
Merhabalar saglık bakanlıgı onaylı ilaclama ve dezenfekte profesyonel elemanlarla siz degerli müsterilere en iyi hizmeti vermekteyiz
Kamuran Güler

Kamuran Güler

Dezenfeksiyon · Ümraniye, İstanbul
Evinizi, İşyerinizi, ofisinizi, apartmanınızı, fabrika ve depolarınızı, eğitim kurumlarınızı, otomobil ve servis araçlarınızı tüm virüs, bakteri, maya ve mantarlara karşı dezenfekte ediyoruz.
Çalışkan Group İlaçlama

Çalışkan Group İlaçlama

Dezenfeksiyon · Kartal, İstanbul
Çalışkan Group Haşere İlaçlama ve Dezenfeksiyon olarak 2008 yılında faaliyete geçtik. Sektörde kaliteli duruşumuz ve müşteri memnuniyeti sayesinde söz sahibi bir konuma geldik. İlerleyen zamanlarda istekleri karşılamak amacıyla kendimizi geliştirdik. Haşere ilaçlama ve dezenfeksiyon işlemlerinde öncü bir firma olarak yolumuza devam etmeyiz. Bünyemizde bulunan Ziraat Mühendisi ve Kimya Mühendisi ve uzman teknik servis arkadaşlarımızla, müşterilerimize kaliteli hizmet sunmaktayız. Sektörde oluşan
En Uygun Dezenfekte

En Uygun Dezenfekte

Dezenfeksiyon · Kartal, İstanbul
Faturalı ve Resmi belgeli olarak hizmet vermekteyiz. Armut.com da yeni sektörde sekiz yıldır professional temizlik hizmetleri olarak faliyetteyiz. Covid virüsüne karşı önlem amaçlı dezenfeksiyon uygulamalarımızda hidrojen peroksit bazlı gümüş iyon katkılı sağlık bakanlığı onaylı dezenfeksiyon sıvısı tercih etmekteyiz. LOREX marka biosidal ruhsatlı ürün kullanmaktayız. Özel ve güçlü sterilizasyon uygulamalarında, arıtma sanayi, tıp alanınında ve temizlik sektörü genelinde tercih edilmesidir.
Margemed Doktor Nano

Margemed Doktor Nano

Dezenfeksiyon · Ümraniye, İstanbul
Sağlık Bakanlığı’ndan alınan Tip2 (hastanelerde dahil olmak üzere kamu, özel ve endüstriyel alanlarda hava, yüzey, materyal, ekipman ve mobilyanın dezenfeksiyonu için kullanılan dezenfektan ürünüdür) “Biyosidal Ürün Ruhsatnamesi “ ne sahip, uzun süreli etkili, antibakteriyel ve koku giderici 80 ppm Nano Gümüştür. Uygulanan Ortam Nano Gümüş Kaplanmış olur. 3 Ay Kalkan Sağlar. Virüs, Bakteri, Mantar yok eder. Bulaşıcı hastalıkları önler.
Aziz Koray  Yazgeç

Aziz Koray Yazgeç

Dezenfeksiyon · Ümraniye, İstanbul
Öztemiz Dezenfekte ile yaşam ve çalışma alanlarınız hijyenle güvende. Üstelik metrekaresi TL. 📞Randevu için:
SYK TEKNOLOJİ

SYK TEKNOLOJİ

Dezenfeksiyon · Kadıköy, İstanbul
SYK TEKNOLOJİ AŞ / Nano Shield ™, nano gümüşiyon teknolojisi kullanılarak içerisindeki özel ilave koruma kalkanı BackShield™ ile dünyada ilk ve tek, A+ kalite hijyen standartlarında, uzun süre etkili (3-6 ay) dezenfeksiyon uygulama hizmeti verir. Covid-19’a karşı tam ve kesin etkilidir. TC.Sağlık Bakanlığı Biyosidal Ruhsatı, Halk Sağlığı G.M Biosidal uygulama izin belgesi, saygın üniversitelerin bakteriyel virüsidal etkinlik raporları (Covid- 19 dahil) gibi tüm kanuni izin ve belgelere sahiptir
Setturk Teknoloji Anonim Şirketi

Setturk Teknoloji Anonim Şirketi

Dezenfeksiyon · Ataşehir, İstanbul
Değerli misafirimiz, Hastane işletmeciliği ortamında elde edilmiş profesyonel deneyimleri, bilimsel çalışmalarla netleşmiş bilgileri, huzurlu ve verimli iş yönetimini ve üst düzey ameliyathane teknolojilerini sizlerle paylaşıyoruz. Sağlıklı ve nitelikli yaşantılar için doğru bilginin gücünü çıraklık, kalfalık, ustalık hiyerarşisinde; geçmişin saflığı ve maharetini, günümüz teknoloji ve hızı ile bütünleştirerek, insanlığa üst düzey hayati hizmetler sunmak üzere yanınızdayız. Bu bağlamda,
Ang Temizlik

Ang Temizlik

Dezenfeksiyon · Ataşehir, İstanbul
Ang Temizlik olarak her biri profesyonel ekip arkadaşlarımız ile sizlere temizlik hizmeti vermekteyiz.Çalışmalarımızın tüm aşamalarında dikkatli ve düzenli çalışarak sizlere profesyonel bir hizmet sunuyoruz. Çalışma alanlarında her bir detaya dikkat ederek çalıştığımız için hizmetlerimiz bittiği zaman ışıltıyı hissederek kesinlikle memnun kalacağınızın garantisini veriyoruz.
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Yeşim Y.
Dezenfeksiyon   30/11/2020

Gelen ekip gayet bilgili ve güleryüzlü hizmeti en iyi şekilde verdiler kesinlikle tavsiye ediyorum. Teşekkür ederiz biz çok memnun kaldık

         
Burak G.
Dezenfeksiyon   29/11/2020

Harika bir ilgi ve profesyonellik içerisinde hizmet aldım. Cumhur beye ve özellikle evimizi komple dezenfekte eden Tarık beye çok teşekkür ederim. Ofisimiz içinde sizden destek alacağız. Teşekkürler.

         
Serkan Y.
Dezenfeksiyon   08/11/2020

Şuanda dezenfeksiyon işlemi yaptırdım çok fazlasıyla memnun kaldım. İşleme başlamadan önce kullanılan ürünle ilgili bilgi verildi. Evdeki her parça özenle dezenfekte edildi. Teşekkür ederim. Ellerinize sağlık herkese tavsiye ederim

         
Murat Y.
Dezenfeksiyon   08/10/2020

Gayet dakik bir şekilde gelip, güzelce bilgilendirerek işlem tamamlandı. Çok memnun kaldık, teşekkür ederiz.

         
Esra E.
Dezenfeksiyon   06/10/2020

Randevu saatinde zamanında geldiler, detaylı bir şekilde dezenfekte işlemini yaptılar. Çok memnun kaldım tavsiye ederim.

         
Murat K.
Dezenfeksiyon   04/10/2020

Teklifi seçme aşamasından işlem sonuna kadar herşey organizeydi.Söz verilen saatte gelindi,büyük bir titizlikle evimiz dezenfekte edildi. Kesinlikle tavsiye ederim,tekrar teşekkürler.

         
Muratcan Ç.
Dezenfeksiyon   27/09/2020

kesinlikle gözü kapalı tavsiye edebileceğim bir iş yeri. kesinlikle evinizi iş yerinizi vs. yerleri ilaçlama konusunda kuşkunuz olmasın.

         
Selin Ö.
Dezenfeksiyon   26/09/2020

Nakliye ile taşındıktan sonra evi desenfekte ettirmek istedik. İki firma arasında kalmıştık ve yorumlara bakarak Enis beyi tercih ettik. Çok memnun kaldık. Enis bey anlaştığımız zamanda geldi, bilgilendirme yaptı, titizlikle tüm odaları ayrıntısıyla dezenfekte etti. Herkese tavsiye ediyorum.

Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz