En İyi 10 İstanbul Dezenfeksiyon Firması

4 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

İstanbul civarında 367 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

4 TEKLİF AL

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

Virüssüz Hayat Temizlik A.ş.

Virüssüz Hayat Temizlik A.ş.

Dezenfeksiyon · Kadıköy, İstanbul
Ülkemizi ve dünyayı sağlığın yanında ekonomik ve sosyal anlamda da derinden etkileyen yeni tip korona virüs pandemisi (COVID -19) tüm yaşam alanlarımızı yeni şartlara göre yeniden düzenleme zorunluluğu getirmiştir. Uzman ekibimizle verdiğimiz nano gümüş dezenfeksiyon hizmeti ile ekonomik devamlılığınızı sağlamanıza destek olmak istiyoruz. Bu uygulamayı yaptığımız an itibariyle ortamınızdaki virüs yükünü sıfırlamış oluyoruz. Ekiplerimiz ayrıldıktan sonra çalışma ortamınızı temas kullarına
Kamuran G.

Kamuran G.

Dezenfeksiyon · Ümraniye, İstanbul
Evinizi, İşyerinizi, ofisinizi, apartmanınızı, fabrika ve depolarınızı, eğitim kurumlarınızı, otomobil ve servis araçlarınızı tüm virüs, bakteri, maya ve mantarlara karşı dezenfekte ediyoruz.
Bactericit Ç.

Bactericit Ç.

Dezenfeksiyon · Bahçelievler, İstanbul
Biz armut.com da yen, sektörde 2005 yılından beri dezenfeksiyon / haşere kemirgen ile mücadele ve kontrol / bitki bahçe bakım ve koruma alanlarında hizmet veriyoruz. Müşteri portföyümüz oteller hastaneler restoranlar fabrika atölyeler siteler v.b çeşitli sektörlerden oluşmaktadır. Her uygulama sonunda uygulama raporu,periyodik hizmet veriyorsak, sözleşme sonuna kadar geçerli dezenfekte uygulama belgesi, yaptığımız her uygulama sonunda FATURA vermekteyiz. instagram da bizi dezenfekediyoruz
Mavi D.

Mavi D.

Dezenfeksiyon · Ümraniye, İstanbul
Günlük hayatımızı bütünüyle çerçeveleyen, yaşam alanlarımızın temizliği, sağlığımız açısından hayati bir öneme sahiptir. Temiz ve bakterilerden arındırılmış gündelik hayatın oluşturulmasında belirleyici bir konuma sahip olan hijyenin, günümüz temizlik anlayışının oluşmasında sağlık kuruluşlarının açıklamalarından öğrenmekteyiz. hijyen kavramının tam karşılığı, insan sağlığını tehdit eden, bakteri ve viral mikropların varlığını silip yok ederek, steril ve ferah ortamların oluşmasını sağlar. İç
Clear Clinic Profesyonel T.

Clear Clinic Profesyonel T.

Dezenfeksiyon · Bahçelievler, İstanbul
Okul, iş, ofis, otel, kafe, apartman, ev ve araçlarınızda sağlık bakanlığı onaylı ürünlerle dezenfeksiyon hizmeti vermekteyiz.
Esse İ.

Esse İ.

Dezenfeksiyon · Şişli, İstanbul
Esse ilaclama olarakGarantili ilaçlama dezenfektan uygulaması sağlıyoruz Sağlık bakanlığı onaylı olarak çalışıyoruz
Polymex

Polymex

Dezenfeksiyon · Kadıköy, İstanbul
Sağlık bakanlığı ndan onaylı dezenfektanlar bakteri ve COVID-19 virüsüne karşı etkili dezenfekte işlemini yapıyoruz. Yaklaşık 100.000 m2 uygulama tecrübemiz ile hizmetinizdeyiz.
Emre T.

Emre T.

Dezenfeksiyon · Ataşehir, İstanbul
Merhaba, biz Balkaş Temizlik ve İlaçlama şirketi olarak 6 yıl kadar uzun bir süredir hizmet vermekteyiz. Salgın hastalıklar, dünyada ve Türkiye'de, kış aylarının getirdiği mevsim koşullarıyla birlikte artışa geçiyor. Virüslerin en çok yayılma riski taşıdığı ortak kullanım alanlarının temizliği, bu nedenle büyük önem taşıyor. Tek kullanımlık tam steril kıyafetlerle alana giriş sağlanıyor. Sterilizasyon ve dezenfeksiyon işlemi için sağlık bakanlığı onaylı nano teknolojisi ile üretilmiş gümüş iyo
Tektem İlaçlama Ve Dezenfeksiyon Hizmetleri

Tektem İlaçlama Ve Dezenfeksiyon Hizmetleri

Dezenfeksiyon · Şişli, İstanbul
- Firmamız Sağlık Bakanlığı ruhsatlidir. - Firmamız TSE belgeli olup standartlarda hizmet vermektedir. - Firmamız ISO belgeli mevcut olup standartlarında hizmet vermektedir. - Kullandığımız ilaçlar ve dezenfektanlar sağlık bakanlığı ruhsatlıdır. - İstanbul, Ankara, İzmir ve Sakarya illerinde hizmet vermekteyiz. - Verdiğimiz hizmetin arkasında olup %100 garanti altındadir. - Personellerimiz sağlık bakanligindan aldıkları eğitim sonucunda hizmet verebilmektedir
Evtadilatistanbul

Evtadilatistanbul

Dezenfeksiyon · Kağıthane, İstanbul
Sıvı haşere ilaçları ile olduğu gibi, katı ve jel böcek ilaçlama teknikleri ile de uygulama yapabilen firmamız; iş yeri, ofis, ev, bina, bodrum, atölye ve fabrika başta olmak üzere akla gelen her alanda uygulama yapabilmektedir. Sıcak havalarda böcek ilaçlama taleplerinin artış göstermesi ve zararlı canlıların birçok alanda görülmeye başlanması, mücadele için yapılan ilaçlama sayısını da etkilemiştir. En etkili ilaçlama yöntemlerini modern teknikler doğrultusunda uygulayan haşereler ile mücadel
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Dezenfeksiyon   23/05/2020

Çok teşekkür ederim çok iyi bir şekilde evimizi dezenfekte ettiler ve bizi bilgilendirdiler.Herkese tavsiye ediyorum.☺️👍 Özden ŞİMŞEK

         
Yusuf Erdinç
Dezenfeksiyon   12/05/2020

Randevu için belirtilen sürede geldi . Çok anlayışlı biriydi . Evimi dezenfekte ettirdim . Umarım etkisi görülür.

         
Sibel Düzenli
Dezenfeksiyon   11/05/2020

Çok ilgiliva profesyonellerdi en ufak köşe bucak bile dezenfekte edildi, çok memnun kaldım teşekkür ediyorum tekrardan

         
Soner TÜRE
Dezenfeksiyon   06/05/2020

Ev dezenfeksiyon için Can bey ile iletişime geçtik. Netleştiğimiz saat den 2 saat erken gelebilirmiyiz diye aradılar ve bu gün evimizi dezenfekte ettiler. İlgi, alaka ve başarılı işlemlerinden dolayı çok teşekkür ederiz. Tekrar gerek duyarsak yine kendileri ile çalışacağız.

         
Selcan Kara
Dezenfeksiyon   02/05/2020

Uğur bey kendisi çok ilgili ve alakalı binamızı özenle dezenfekte ettiler çok memnun kaldık evimizide yaptırmayı düşünüyorum kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum

         
Serkan Gövercin
Dezenfeksiyon   19/04/2020

ellerine sağlık hem apartman hemde iş yerimizi yaptırdık özenli samimi bir ekip herkese tavsiye ederim.

         
Mustafa Dokgoz
Dezenfeksiyon   10/04/2020

Çok memnun kaldık işlerinde iyiler.İşe başlamadan önce detaylı bilgi verdiler. Yapıldığına dair belge verdiler. Güvenilir firma tavsiye ederim.

         
Zeynep Aslan
Dezenfeksiyon   07/04/2020

Emre bey heryeri didik didik dezenfekte etti evdeki tüm virüsleri ve bakterileri öldürdüğüne inanıyorum kesinlikle tavsiye ederim Emre bey ve İstanbul dezenfeksiyon ‘a çok teşekkür ederim

İlçe İlçe Dezenfeksiyon
Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz