En İyi 10 Avcılar İstanbul Dezenfeksiyon

4 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Avcılar civarında 16 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

MaksimumNet İletişim Hizmetleri Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.

MaksimumNet İletişim Hizmetleri Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.

Dezenfeksiyon · Esenyurt, İstanbul
Tüm kapalı alanlarda güvenle kullanılan ve etkin sonuç sağlayan dezenfeksiyon uygulamamız ULV cihazı ile soğuk sisleme şeklinde mikron ölçeğinde uygulanır. ​ Bu işlem sayesinde tabandan tavana kadar tüm ortamda etkin bir dezenfeksiyon sağlanır. Kullanılan ürünler doğa ile dost, insan ve hayvan sağlına zararsızdır.
PATAN Dezenfeksiyon .

PATAN Dezenfeksiyon .

Dezenfeksiyon · Esenyurt, İstanbul
Firmamız Sağlık Bakanlığından Biyosidal Ürün Uygulama Ruhsatına Sahiptir. Uygulamalari Biyosidal Ürun Uygulama Sertifikasına Sahip Personeller Yapmaktadır. Sağlık Bakanlığının Bilim Kurulunun Önerdiği Dezenfektan maddeleri ile uygulama yapılmaktadır. Uygulanan ilaclama insan sağlığına ve çevreye zararsızdır. İlaclama öncesi ve sonrası yapılması gerekenler ilaclama yapan personel tarafından detaylı olarak sizlere yerinde anlatılacaktır. Ïlaclama hasere ve böcek türüne uygun ilaçlarla ve y
Arya İlaçlama

Arya İlaçlama

Dezenfeksiyon · Avcılar, İstanbul
Ilaçlama firması seçmeden önce her gördüğünüz siteye aldanmamalı, firmanın sağlık bakanlığından onayı olduğuna emin olmalısınız. Bilinçsiz ve kötü ilaçlarla yapılan işlemler sonuç vermediği gibi sağlığınız içinde tehdit oluşturabilmektedir. Firma olarak sağlık bakanlığı tarafından onaylanmış sertifikalarımız ve uzman kadromuzla hizmet vererek, Türkiye'nin en etkili ve güvenilir ilaçlarıyla çalışmaktayız.
Bactericit Çevre Sağlığı Hizmetleri

Bactericit Çevre Sağlığı Hizmetleri

Dezenfeksiyon · Bahçelievler, İstanbul
Sektörde 2005 yılından beri dezenfeksiyon / haşere kemirgen ile mücadele / bitki koruma alanlarında hizmet veriyoruz. Portföyümüz oteller hastaneler restoranlar fabrika atölyeler siteler v.b çeşitli sektörlerden oluşmaktadır. Her uygulama sonunda uygulama raporu,periyodik hizmet veriyorsak, sözleşme sonuna kadar geçerli dezenfeksiyon sertifikası ve FATURA vermekteyiz. instagram da bizi adresinden takip edebilir yada www.bactericit.com web sitemizi ziyaret edebilisiniz
Serdar Durdu

Serdar Durdu

Dezenfeksiyon · Bakırköy, İstanbul
Ev,işyeri.lokanta,apartman,araç,bina ortam dezenfeksiyon işlemleriniz kaliteli güvenilir uygun hizmet ile yapılmaktadır 7/24 istediginiz zaman ulaşabilirsiniz.
BES İLAÇLAMA

BES İLAÇLAMA

Dezenfeksiyon · Avcılar, İstanbul
İstanbul Geneli Her Türlü Haşere Kemirgen Ve Pire Sorunlarınıza Çözüm Oluyoruz. Bunun Dışında Araç Dezenfekte İşlemimiz'de Mevcuttur.
Yıldız Temizlik

Yıldız Temizlik

Dezenfeksiyon · Avcılar, İstanbul
Yıldız Temizlik olarak 12 yıllık sektörel deneyime sahip, eğitimli bir kadro ile temizlik, dezenfektan ve organizasyon ve sektörlerinde hizmet vermekte olan firmamız , kaliteyi hizmete dönüştürerek hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir. Müşteri odaklı işletme politikamız sayesinde kayıtsız şartsız müşteri memnuniyetini hedefliyoruz. Virüslere Karşı dezenfeksiyon işlemi yapmaktayız.
Zennumem

Zennumem

Dezenfeksiyon · Avcılar, İstanbul
ZEN DEZENFEKSİYON HİZMETLERİ olarak, Ev, İş yeri, Araç, Makine, Otomobilleriniz başta olmak üzere her türlü mekan ve gerecinizi Profesyonel ekiplerimiz aracılığıyla; "Sağlık Bakanlığından Onaylı" BİOMATE DEZENFEKTANLARI ile dezenfekte etmekteyiz. Detaylı Bilgi ve Randevu için Tel : Tel : + Tel : + Whatsapp Tel : + Whatsapp Tel : + Whatsapp Tel : +
Cevheri Han İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Cevheri Han İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Dezenfeksiyon · Bahçelievler, İstanbul
Sağlık Bakanlığı onaylı alkolsüz dezenfektan ile tüm aile bireyleriniz güvende. Ağız ve gözle temas durumunda, solunma ya da yutulma durumunda zararsız ibareli TEK dezenfektan .
GİNT Gelişmiş İleri Nesil Teknolojiler AR-GE LTD. ŞTİ.

GİNT Gelişmiş İleri Nesil Teknolojiler AR-GE LTD. ŞTİ.

Dezenfeksiyon · Avcılar, İstanbul
Ev, iş yeri, apartman, ofis, fabrika, düğün salonu, avm, otel, restoran, yurt, kuaför salonu vb. yaşam alanlarında, her metrekareye uygun Ozon ve Ultraviyole Cihazları ile ortam dezenfeksiyonu; Mikrop, bakteri, virüs ve kötü kokuları yok eden cihazlar ile hizmet vermekteyiz.
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Seyfi H.
Dezenfeksiyon   24/12/2020

Kaliteli zamanından önce gelen ilgili son derece işinin hakkını veren biri.. kesinlikle tavsiye ederim.

         
Büşra K.
Dezenfeksiyon   23/12/2020

Dezenfektan işlemi için anlaşmıştık Güler yüzünüz ve anlayışınız için teşekkürler. Gayet memnun kaldım.

         
Rabia A.
Dezenfeksiyon   18/12/2020

İşinizi özenle ve titiz bir şekilde yaptığınız için öncelikle sizlere çok teşekkür ederim. İletişiminiz oldukça kibar ve güvenli bir ilaçlama oldu. İşinizi büyük başarı ile yaptığınız için Müşteri kazanan bir firmasınız 👏🏻

         
Nur G.
Dezenfeksiyon   15/12/2020

SÖYLEDİKLERİ GİBİ ZAMANINDA GELİP TÜM DETAYLARI İLE BENİM AKLIMA DAHİ GELMEYECEK YERLERİ ILACLAYARAK İSLERİNİ FAZLASI ILE YAPMIŞLARDIR. KENDİLERİNE VE HIZMETLERINE SON DERECE GÜVENEBİLİRSİNİZ. FIRMAYA VE OZELLIKLE FERIT BEYE TEŞEKKÜR EDERİM.

         
Ceyda K.
Dezenfeksiyon   15/12/2020

Karantina sonrası dezenfeksiyon yaptırdım çok memnun kaldım. İlaçlanmayan bir yer kalmadı. Teşekkürler hizmet için.

         
İpek K.
Dezenfeksiyon   09/12/2020

Çok memnun kaldım ürün heryere temas etti öneririm kullanılan ürünler de gayet güzeldi hatta küçük bir hediye de oldu.

         
Gül Y.
Dezenfeksiyon   01/12/2020

Teklif istediğimde ilk arayan Haluk Bey oldu.Güven verdiği için diger tekliflere bakmadan kendisiyle devam ettim.Gerek hemen hizmet vermesi,gerek yardımsever ve kibar oluşu ile bizi cok memnun etti.İlginize teşekkur ediyoruz ,

         
Aynur Ş.
Dezenfeksiyon   27/11/2020

sn ali bey e çok tşk ederim dürüst bir şekilde zamanında ve ter temiz işlerini yaptılar çok memnun kaldık kesinlikle tavsiye ederim

Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz