En İyi 10 Başakşehir İstanbul Dezenfeksiyon

4 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Başakşehir civarında 18 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

Virüssüz Bir Yaşam

Virüssüz Bir Yaşam

Dezenfeksiyon · Başakşehir, İstanbul
Biz Virüssüz Bir Yaşam Covid-19 Dezenfeksiyon firması olarak; Cihazlarımızda Sağlık Bakanlığı onaylı Nano Gümüş Lorex Dezenfektan haricinde hiçbir dezenfektan kullanmıyoruz. Nano Gümüş dezenfektan Hidrojen Peroksit ile Kolloidal Gümüş içermektedir ve doğru bir şekilde uygulandığında Koronavirüs başta olmak üzere bilinen tüm virüslere karşı uzun süreli koruma kalkanı vazifesi görmektedir Böcek ilaçlama cihazları değil, dezenfeksiyon için özel üretilmiş sertifikalı Mist Blower cihazlar kullanıy
MaksimumNet İletişim Hizmetleri Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.

MaksimumNet İletişim Hizmetleri Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.

Dezenfeksiyon · Esenyurt, İstanbul
Tüm kapalı alanlarda güvenle kullanılan ve etkin sonuç sağlayan dezenfeksiyon uygulamamız ULV cihazı ile soğuk sisleme şeklinde mikron ölçeğinde uygulanır. ​ Bu işlem sayesinde tabandan tavana kadar tüm ortamda etkin bir dezenfeksiyon sağlanır. Kullanılan ürünler doğa ile dost, insan ve hayvan sağlına zararsızdır.
PATAN Dezenfeksiyon .

PATAN Dezenfeksiyon .

Dezenfeksiyon · Esenyurt, İstanbul
Firmamız Sağlık Bakanlığından Biyosidal Ürün Uygulama Ruhsatına Sahiptir. Uygulamalari Biyosidal Ürun Uygulama Sertifikasına Sahip Personeller Yapmaktadır. Sağlık Bakanlığının Bilim Kurulunun Önerdiği Dezenfektan maddeleri ile uygulama yapılmaktadır. Uygulanan ilaclama insan sağlığına ve çevreye zararsızdır. İlaclama öncesi ve sonrası yapılması gerekenler ilaclama yapan personel tarafından detaylı olarak sizlere yerinde anlatılacaktır. Ïlaclama hasere ve böcek türüne uygun ilaçlarla ve y
Bactericit Çevre Sağlığı Hizmetleri

Bactericit Çevre Sağlığı Hizmetleri

Dezenfeksiyon · Bahçelievler, İstanbul
Sektörde 2005 yılından beri dezenfeksiyon / haşere kemirgen ile mücadele / bitki koruma alanlarında hizmet veriyoruz. Portföyümüz oteller hastaneler restoranlar fabrika atölyeler siteler v.b çeşitli sektörlerden oluşmaktadır. Her uygulama sonunda uygulama raporu,periyodik hizmet veriyorsak, sözleşme sonuna kadar geçerli dezenfeksiyon sertifikası ve FATURA vermekteyiz. instagram da bizi adresinden takip edebilir yada www.bactericit.com web sitemizi ziyaret edebilisiniz
Sait Şentürk

Sait Şentürk

Dezenfeksiyon · Bağcılar, İstanbul
Nano gümüş iyon dezenfektesi & Saglik bakanlığı onaylı hizmet vermekteyiz. Bulunduğunuz her ortamı profesyonel ekipmanlar ile detaylı dip köşe dezenfektesini yapmaktayız
GARANTİ TEMİZLİK VE DEZENFEKTE

GARANTİ TEMİZLİK VE DEZENFEKTE

Dezenfeksiyon · Başakşehir, İstanbul
Garanti Temizlik Firması Olarak tüm virüs ve bakteriler için etkili, yayılmasını engelleyici ve öldürücü "Mikrobiyal Dezenfeksiyon" ve "Fumigasyon Uygulamaları" gerçekleştiriyoruz
Ali Bayhan

Ali Bayhan

Dezenfeksiyon · Başakşehir, İstanbul
Tüm virüsler ve mikroplar için sağlık bakanlığı onaylı %80 alkol oranına sahip ilaçlarımız, profesyonel ekip ve ekipmanlarımız ile işyerleriniz evleriniz ve kamuya açık alanlarınız itina ile dezenfekte edilir.
Bahçeşehirnanohijyen

Bahçeşehirnanohijyen

Dezenfeksiyon · Başakşehir, İstanbul
Alanında Uzman ve deneyimli kadrosuyla 15 yıldır dezenfeksiyon,temizlik ve ilaçlama sektöründe hizmet vermekteyiz. Kullandığımız maddeler ve ekipmanlar sağlık bakanlığı onaylı nano teknolojik ürünlerdir. Bakımını yaptığımız hizmet alanı geçerlilik süresi 1 ay dır. Hizmet alanlarımız içerisinde Okul,restaurant,ev,ofis,site,cafe,fabrika,otel,villa,otomobil bukunmaktadır. Sağlıklı ve mutlu günler diliyoruz.
Serdar Durdu

Serdar Durdu

Dezenfeksiyon · Bakırköy, İstanbul
Ev,işyeri.lokanta,apartman,araç,bina ortam dezenfeksiyon işlemleriniz kaliteli güvenilir uygun hizmet ile yapılmaktadır 7/24 istediginiz zaman ulaşabilirsiniz.
Cevheri Han İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Cevheri Han İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Dezenfeksiyon · Bahçelievler, İstanbul
Sağlık Bakanlığı onaylı alkolsüz dezenfektan ile tüm aile bireyleriniz güvende. Ağız ve gözle temas durumunda, solunma ya da yutulma durumunda zararsız ibareli TEK dezenfektan .
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
İpek K.
Dezenfeksiyon   09/12/2020

Çok memnun kaldım ürün heryere temas etti öneririm kullanılan ürünler de gayet güzeldi hatta küçük bir hediye de oldu.

         
Elif B.
Dezenfeksiyon   04/12/2020

gayet güler yüzlü söylediği saatte evimizde oldu heryeri gayet güzel temizlendi gerekli sorularımıza cevap aldık teşekkür ederiz elinize sağlık

         
Esra Ö.
Dezenfeksiyon   25/11/2020

Gayet kibar anlayışlı verdiği sözde duran işinin ehli oldukları belli insanlarla muhattap olmak çok güzeldi. Dedikleri zamanda gelip işlerini yaptılar hem de her detaya dikkat ederek. Teşekkür ederiz.

         
Hande S.
Dezenfeksiyon   23/11/2020

Taşınma dolayısıyla pazar günü akşamına yeni eve dezenfeksiyon hizmeti istedik, Aynı gün aramış olmamıza rağmen ilgilenip istediğimiz saatte geldiler. Teşekkür ederiz.

         
Sinan E.
Dezenfeksiyon   22/11/2020

.mükemmel hizmet. Evimizde dezenfekte edilmemis en ufak bir yer bile kalmadı. Kesinlikle tavsiye ederim

         
Demet A.
Dezenfeksiyon   20/11/2020

Son derece profesyonel ve işini bilen bir beyefendi. Sorduğunuz, merak ettiğiniz her soruya anında cevap veriyor. Üslubu, dakikliği vs. hakikaten 5 Yıldızı hakediyor. Fiyatların da makul olduğunu düşünüyorum.

         
Aybuke O.
Dezenfeksiyon   08/11/2020

Profesyonel bir ekip ilk iletişimden hizmet sonuna kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım. Gönül rahatlığıyla kaliteli hizmet alabilirsiniz.

         
Hasret B.
Dezenfeksiyon   03/11/2020

Zamanindan daha erken geldiler cok ilgili ve istedigimiz gibi yaptilar. gözünüz kapalı gönül rahatlığıyla cagirabilirsiniz.

Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz