En İyi 10 Bornova İzmir Dezenfeksiyon

4 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Bornova civarında 19 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

Expest Haşere İl ..

Expest Haşere İl ..

Dezenfeksiyon · Konak, İzmir
Merhaba eviniz veya işletmenizin mikrobik virüslere karşı ileri teknoloji dezenfektan ve biyosidallarla ulv tarzı cihazlar ile uzman personelimizle dezenfekte etmekteyiz.
Derin Temizlik Hizmetleri

Derin Temizlik Hizmetleri

Dezenfeksiyon · Karabağlar, İzmir
Dyness marka yeni teknoloji Ulv termal sisleme cihazımız ile Sağlık bakanlığı onaylı msdz raporlu solisyonlar kullanarak profosyonel eğitimli kadromuz tarafından virüs,küf,mantar,bakteri, mikroplara kalıcı süreli kesin çözüm sunulmaktadır.
Sevinç Peyzaj- İlaçlama Ve Dezenfeksiyon Hizmetleri

Sevinç Peyzaj- İlaçlama Ve Dezenfeksiyon Hizmetleri

Dezenfeksiyon · Karşıyaka, İzmir
Z ve deneyimli kadromuzla, yeterliliği denenmiş ve belgelenmiş ürünlerle ile dezenfeksiyon ve ilaçlama hizmeti sunmaktayız. COVID-19 salgınında dezenfeksiyona maksimum ihtiyaç duyulan bu dönemde Şirketimizin yapısında bulunan Ziraat, Orman ve kimya mühendislerimiz ihtiyaçlarınız doğrultusunda farklı alanlarda profesyonel hizmet verilmektedir. Müşteri memnuniyeti odağını hiç kaybetmemiş ekibimiz ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktayız.
Airpest Haşere İlaçlama &Dezenfeksiyon Hizmetleri

Airpest Haşere İlaçlama &Dezenfeksiyon Hizmetleri

Dezenfeksiyon · Konak, İzmir
Firmamız, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ve ruhsatlı olup, Ege Bölgesinin tüm il ve ilçelerine ev, işyeri ,tüm kamu kurumların ve gıda işletmelerin ilaçlama hizmetlerini ziraat mühendisi kontrolünde yapmaktadır.Ücretsiz keşif ve etkin çözüm önerileri ile halķımızın sağlığı için / hizmet vermekteyiz.Ayrıca firmamız dezenfeksiyon hizmeti de vermektedir.Düzenli haşere ilaçlama ve dezenfeksiyon yaptıran işletmelere sertifika tarafımızca verilmektedir. Ziraat Müh. Airpest Haşere İlaçlam
NURİ GÜZELSOY

NURİ GÜZELSOY

Dezenfeksiyon · Konak, İzmir
OZONLA DEZENFEKTASYON VE STERİLİZASYON Ozon etkili bir dezenfektasyon olup ortamdaki mikro organizmaları, virüs ve bakterileri yok eder.Virüsler son derece küçük boyutlarıyla parazit bir biyojenik yapı grubu oluşturmakta dır.Yaygınlaşma konusunda oldukça hızlıdır lar. OZONLAMA ile virüs,bakteri uzaklaştırma ve etkisiz hale getirmek mümkündür. Bulaşıcı hastalıklar grip,virüsel,mikrobik her türlü hastalığa bakteri mikro organizmalara karşı ozon jeneratörünün birkaç dakika çalıştırılması dahi yete
Bordo Mavi İlaçlama

Bordo Mavi İlaçlama

Dezenfeksiyon · Konak, İzmir
Biyosidal Ürün Uygulama belgeli Sağlık Bakanlığı onaylı Halk Sağlığı onaylı TSE Ruhsatlı Garantili İlaçlama Dezenfeksiyon
İlke Çevre Ve Halk Sağlığı Ltd.şti.

İlke Çevre Ve Halk Sağlığı Ltd.şti.

Dezenfeksiyon · Bornova, İzmir
Haşere ile mücadele ile dezenfeksiyon hizmetinde; kalitesinden ödün veremeyen bir anlayış çerçevesinde hizmetlerimiz yürütülmekte olup,kullandığımız biyosidal ilaçlar sağlık bakanlığınca ruhsatlı olup şirketimizinde biyosidal ürün uygulama ruhsatına sahiptir.Ayrıca hizmet yeterlilik belgesi(TSE) Belgemiz Mevcut olup kesinlikle,ÇALIŞMALARIMIZ MÜŞTERİ MEMNUNİYET ODAKLI olmaktadır. HAMAM BÖCEĞİ TAHTA KURUSU PİRE NEM BÖCEĞİ KARINCA TERMİT AKREP FARE GİBİ ZARARLILARA KESİN ÇÖZÜM SU
Ege Çevre Sağlığı

Ege Çevre Sağlığı

Dezenfeksiyon · Bornova, İzmir
Firmamız, 2003 yılında DEZ-TAV adı altında; - Haşere Mücadele hizmetleri ve pest kontrol danışmanlığı - Dezenfeksiyon - Kanatlı hayvanlar için veterinerlik ve aşı hizmetleri sunan, 2011-2014 yılları arasında kısa bir dönem bu hizmetlerini durduran ve Ege Çevre Sağlığı olarak aktif faaliyet gösteren kurumsal bir firmadır. Önceliğimiz siz değerli müşterilerimizin daha sağlıklı bir ortamda yaşamaları adına bulunduğunuz ortamlardaki zararlılarla ilgili olarak pest kontrol hizmet progr
Gamze Ergül

Gamze Ergül

Dezenfeksiyon · Bornova, İzmir
Merhabalar; Yaşam, Çalışma ve Üretim alanlarınızı haşerelere (bit, pire, kene, hamam böceği, kara sinek, sivrisinek, karafatma, arı, kalorifer böceği, tahta kurusu, örümcek, çıvan, güve, çekirge, karınca, fare, yılan vs.) karşı ilaçlıyor, bakterilere,mikroplara ve tüm virüs çeşitlerine karşı ise dezenfekte ediyoruz.Uzman ekibimiz ile 0,50 tlden başlayan fiyatlarla 7724 hizmetinizdeyiz.
Izmir İlaçlama

Izmir İlaçlama

Dezenfeksiyon · Karabağlar, İzmir
Kaliteli, güler yüzlü ve uygun fiyata haşere ilaçlama ve dezenfeksiyon işlemleri ile her koşulda sizin yanınızda yer almaktayız.
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Leyla A.
Dezenfeksiyon   16/01/2021

çok düzenli işlerı var gayet düzgün yaptı ellinize sağlık devamlı yaptırmayı düşünüyorum gayet temız yapıldı

         
Duransel U.
Dezenfeksiyon   14/01/2021

Kesinlikle iciniz rahat bir sekilde guvenebilirsiniz hemen iletisime gecip sertifika ve bilgilendirici videolar ile islerinin ehli oldugunu gosteriyorlar ayarlanan saate gelip hizli bi sekilde halletti yardimlari icin de ayrica tesekkur ediyorum 🙏🙏

         
Büşra K.
Dezenfeksiyon   23/12/2020

Dezenfektan işlemi için anlaşmıştık Güler yüzünüz ve anlayışınız için teşekkürler. Gayet memnun kaldım.

         
Selin T.
Dezenfeksiyon   16/12/2020

Vaktinde gelip çok özenle güleryüz ile iş yaptılar. Çok teşekkür ediyorum hijyenik ofis ekibini herkese önereceğim. İyi çalışmalar dilerim.

         
Birgül G.
Dezenfeksiyon   01/12/2020

İlgili , yaptığı işte bilgili, iletişimleri kibar ve dakikler..Uzakta olduğum için hizmet sonrası video ile bilgilendirildim Ev dezenfeksyonu için hizmet aldım Tavsiye ederim

         
Çağdaş B.
Dezenfeksiyon   01/12/2020

özellikle tam saatinde (dakikasina kadar) gelmesi benim icin cok onemliydi(2 cocukla sikinti olmasin diye), hem saatinde hem kibar hem de her soruya cevap veriyor. cok teşekkürler

         
Elçin Ş.
Dezenfeksiyon   25/11/2020

merhabalar daha önce başka bi firmadan hizmet almıştık meğer kaçak bir firmaymış binamıza ne kullanmış onuda bilmiyoruz çalışkan ilaçlama sağ olsun onları ifşa etti çok memnun kaldık çok tşk ediyoruz çok profesyonel bir firma.

         
Şule K.
Dezenfeksiyon   05/11/2020

Anlaştığımız gün ve saatte gelip işlemi tamamladılar, ilgili iyi bir firma, gayet memnun kaldık, teşekkür ederiz.

Popüler Dezenfeksiyon Bölgeleri
Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz