En İyi 10 Bornova İzmir Dezenfeksiyon

4 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Bornova civarında 16 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

Sevinç Peyzaj- İlaçlama Ve Dezenfeksiyon Hizmetleri

Sevinç Peyzaj- İlaçlama Ve Dezenfeksiyon Hizmetleri

Dezenfeksiyon · Karşıyaka, İzmir
Z ve deneyimli kadromuzla, yeterliliği denenmiş ve belgelenmiş ürünlerle ile dezenfeksiyon ve ilaçlama hizmeti sunmaktayız. COVID-19 salgınında dezenfeksiyona maksimum ihtiyaç duyulan bu dönemde Şirketimizin yapısında bulunan Ziraat, Orman ve kimya mühendislerimiz ihtiyaçlarınız doğrultusunda farklı alanlarda profesyonel hizmet verilmektedir. Müşteri memnuniyeti odağını hiç kaybetmemiş ekibimiz ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktayız.
Desa Global Ege Bölge

Desa Global Ege Bölge

Dezenfeksiyon · Karşıyaka, İzmir
Merhaba, Sağlık Bakanlığı onaylı ürünümüzün Coron Virüse etkisini kanıtlayan test raporu mevcuttur. Akredite yurtdışı ve yurtiçi raporlarımız da hizmet öncesi sizlerin incelemesine sunulacaktır % Bitkisel ve Alkolsüz olup kimyasal madde içermediği gibi SLS, Paraben,Sülfat ve Silicon içermez. Kokusuz Nanoksia ürünümüzün, Allerji, Deri temas ve solunmaya yönelik hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır ve Nanoksia ile ULV cihazı ile ortam foglayarak detaylı hijyen sağlamaktayız. Ürünün içeriğinin
Ege Çevre Sağlığı

Ege Çevre Sağlığı

Dezenfeksiyon · Bornova, İzmir
Firmamız, 2003 yılında DEZ-TAV adı altında; - Haşere Mücadele hizmetleri ve pest kontrol danışmanlığı - Dezenfeksiyon - Kanatlı hayvanlar için veterinerlik ve aşı hizmetleri sunan, 2011-2014 yılları arasında kısa bir dönem bu hizmetlerini durduran ve Ege Çevre Sağlığı olarak aktif faaliyet gösteren kurumsal bir firmadır. Önceliğimiz siz değerli müşterilerimizin daha sağlıklı bir ortamda yaşamaları adına bulunduğunuz ortamlardaki zararlılarla ilgili olarak pest kontrol hizmet progr
Gamze Ergül

Gamze Ergül

Dezenfeksiyon · Bornova, İzmir
Merhabalar; Yaşam, Çalışma ve Üretim alanlarınızı haşerelere (bit, pire, kene, hamam böceği, kara sinek, sivrisinek, karafatma, arı, kalorifer böceği, tahta kurusu, örümcek, çıvan, güve, çekirge, karınca, fare, yılan vs.) karşı ilaçlıyor, bakterilere,mikroplara ve tüm virüs çeşitlerine karşı ise dezenfekte ediyoruz.Uzman ekibimiz ile 0,50 tlden başlayan fiyatlarla 7724 hizmetinizdeyiz.
Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon · Bayraklı, İzmir
Hastalık yapıcı tüm mikroorganizmalara karşı tedbir amaçlı ORTAM DEZENFEKSİYONU UYGULAMALARI yapmaktayız. Özellikle belirtmek isteriz ki KESİNLİKLE HAŞERE İLAÇLAMA FİRMASI değiliz . Yıllardır İZMİR'de sadece ortam dezenfeksiyonu uygulamaları üzerine uzmanlaşmış ve faaliyetini bu alanda sürdüren tek şirketiz. Piyasada kullanılan basit ve niteliksiz ULV'ler ile değil yurtdışından ithal ettiğimiz kuru buhar formunda işlem yapabilen en son teknoloji cihazlarımızla hizmet vermekteyiz. Bitki özlerind
Durak makine İlaçlama

Durak makine İlaçlama

Dezenfeksiyon · Bayraklı, İzmir
Ulv cihazı ile sağlık bakanlığı ruhsatlı dezenfektan ilaçlar ile buharlı denilen dezenfeksiyon yapıyoruz
Murat Okdayan

Murat Okdayan

Dezenfeksiyon · Karşıyaka, İzmir
ULV 50 dezenfeksiyon makinesi ergonomik yapısı ile kullanmak istediğiniz her alanda size mükemmel bir kullanım sağlar. Kullandığımız dezenfektan kimyasalını beş litrelik kimyasal tankına yükleyerek istediğiniz bütün alanlarda dezenfeksiyon yapabilirsiniz. Akülü olmadığından dolayı size bir uzatma kablosu ile daha çok kullanım olanağı sağlar. Güçlü pulvarize sistemi ile kullandığınız dezenfeksiyon kimyasalını daha çok alana yayarak üstün hijyenik ortamlar sağlar. Kullandığımız dezenfeksiyon (Hİ
Etkin iş güvenliği

Etkin iş güvenliği

Dezenfeksiyon · Karşıyaka, İzmir
Etkin İş Güvenliği olarak Virüs Dezenfeksiyon İşlemlerini Uyguladığımız Ortamlar, İşyerleri, fabrikalar, ofisler Depolama alanları Yiyecek ve içecek başta olmak üzere bütün işletmeler Konaklama İşletmeleri Eğitim Kurumları Sağlık İşletmeleri Siteler apartmanlar Evler ve çiftlikler
WestClean

WestClean

Dezenfeksiyon · Karşıyaka, İzmir
İnsan Sağlığına,Evcil Hayvanlara, Bitkilere zarar vermeyen Dünya Sağlık Örğütü Tarafından onaylı Gümüş iyon teknolojisiyle üretilmiş dezenfektasyon işlemimiz Ev, İşyeri , toplu yaşam alanlarına uygulanmaktadır
Asiba Dezenfeksiyon

Asiba Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon · Karşıyaka, İzmir
Nano Gümüş İyon Teknolojisi İle Virüs Ve Bakterilere Karşı %99.9 Koruma Sağlayan Dezenfeksiyon İşlemleriniz 100 TL den başlayan fiyatlarla
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Gamze Koctürk
Dezenfeksiyon   27/10/2020

Bir saat icinde evinize geliyor dolapların için bile istek üzerine desenfekte işlemi yapılıyor - kısa zamanda seve seve yine Uğur beyden hizmet alacağız

         
Mesut Mızrakçı
Dezenfeksiyon   15/10/2020

Kısa sürede iletişime geçip dezenfeksiyon işlemini gerçekten köşe bucak hakkını vererek tüm ofisimizi steril ettiğiniz için sizlere minnettarız, başka ofisi olan arkadaşlarada sizleri önerdik umarım bol kazançlarınız olur iyi çalışmalar🙏 Çok teşekkür ederiz

         
Aslı Terim
Dezenfeksiyon   27/09/2020

İşlerini titizlikle yapan, her yeri ince ayrıntısına kadar dezenfekte eden bir firma. Ben çok memnu kaldım, teşekkürler :)

         
Ataberk Kayhan
Dezenfeksiyon   25/09/2020

Gayet kibar bir işletmeci. Hizmet öncesi ve sonrası gerekli tüm bilgilendirmeleri tarafıma sağladı. Kendilerini tekrar tercih ederim

         
Dezenfeksiyon   22/09/2020

Zamanında geldiler. Özellikle covid virüsüne karşı sertifikalı olmasınından dolayı tercih etmiştim. Taşınma sonrası evime güvenle girebildim.

         
Emrah Yıldırım
Dezenfeksiyon   03/09/2020

istenilen saatte geldi gayet beyefendi biri hem ev hem araba için dezenfekte yaptırdık işini düzgün yapanlardan teşekkür ediyoruz

         
Şule Öztürk
Dezenfeksiyon   19/08/2020

Bilgilendirici, hızlı ve saygılı bir şekilde çalıştılar. Profesyonel bir ekip, Teşekkür ve tavsiye ediyorum.

         
Seher Canbey
Dezenfeksiyon   04/08/2020

İletişime geçtiğimiz andan itibaren ilgili davranmalarının yanında, kaliteli bir hizmet aldım. Güvenilir bir ekip.

Popüler Dezenfeksiyon Bölgeleri
Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz