Hizmet Ver

3 Çankaya Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Çankaya civarında 190 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

 • Klor ve klorin bileşenleri
 • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
 • Amonyum bileşikleri
 • Formaldehit
 • Alkol içerikli dezenfektanlar
 • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

En İyi 10 Çankaya Dezenfeksiyon Firması

Burak Günay photo

Burak Günay

13.03.2020

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara

EVINIZ IS YERLERINIZ DUZENLI VE GUVENLI SEKILDE DEZENFEKTE EDILIR. FARE HASERE ILACLAMA ISLERINIZ GARANTILI BIR ŞEKİLDE YAPILIR.

Ali Yıldırım photo

Ali Yıldırım

03.10.2020

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara

Bütün yaşam alanlarınızı dezenfekte ediyoruz.profesyonel ekibimiz ve ekipmanlarımız ile hizmetinizdeyiz

Ankaramegadezenfeksiyon photo

Ankaramegadezenfeksiyon

10.12.2020

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara

Ev işyeri ofis bina site sağlık kuruluşları sağlık bakanlığı onaylı ilacimiz ile dezenfekte edilir Ankara nın heryerine deneyimli personellerimiz ile hizmet vermekteyiz en uygun fiyat için bize ulaşın

ATKVİP TEMİZLİK photo

ATKVİP TEMİZLİK

09.12.2020

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara

Alman menşeli ürünlerimizle ev, işyeri, ofis, apartman ve tüm yaşam alanlarınızı Covid19 dahil tüm virüs ve bakterilere karşı UVL dumanlama cihazlarımızla 15 gün süreyle kalıcı dezenfekte ediyoruz. Kullandığımız ürün, özel formülasyonu sayesinde yaşam alanlarınızda Önceden var olan ve 15 gün...

Başak Kaya photo

Başak Kaya

29.04.2020

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara

Profesyonellik. Üstün Nitelik. Dakiklik. Kurulduğumuz ilk günden bu yana, BeClean ismi, kaliteli hizmet ve profesyonellik seviyesiyle anılıyor. Aradığınız hizmet ne olursa olsun, tam anlamıyla memnun kalmanız için beklentilerinizin her zaman üstüne çıkmaya söz veriyoruz. Bu yola çıkarken,...

AY TEMİZLİK VE DEZENFEKSİYON photo

AY TEMİZLİK VE DEZENFEKSİYON

16.11.2020

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara

Merhabalar. Ev,ofis,dükkan,bina,araba ve her türlü iç mekan dezenfeksiyonu profesyonel makina ve aletlerimizle titizlik ve özenle yapılır. Piyasadaki hizmet fiyat dengesi konusunda herkesten iddialı ve profesyoneliz. Siz değerli müşterilerimize sağlıklı günler dileriz.

Modern ilaçlama photo

Modern ilaçlama

14.11.2020

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara

Kaliteli hizmet uygun fiyata pandemi sürecinde ev ve isyerinizi dezenfekte ediyoruz. Sağlıklı günler dileriz

Alo Bocek photo

Alo Bocek

10.03.2017

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara

Ramazan Gündüztepe, Onur Tanıtım Pazarlama Taahhüt Ticaret ünvanı adı altında 1998 yılından bugüne kadar ALO BÖCEK markası ile kapalı alan, açık alan, haşere mücadelesi yapmaktadır. Dünyadaki gelişmeleri takip ederek dezenfeksiyon ve havuz hijyeni konusunda ihtisaslaşmaya gitmiştir. Faaliyetlerimiz...

Bio İlaçlama photo

Bio İlaçlama

10.07.2020

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara

Sevdiklerinizi ve yaşam alanlarınızı korumaya almak için geç kalmayın. Sizler için 7/24 çalışıyoruz. Dezenfekte çalışmalarımıza hiç ara vermeden devam ediyoruz. Ev, ofis, bina, otel, işyeri, dükyan, fabrika, alışveriş merkezi, hastane , klinik, uçak, gemi, otobüs, otomobil, tüm araçlarımız ve tüm...

Buğra Kılıç photo

Buğra Kılıç

19.10.2020

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara

Siz hangi düzey dezenfeksiyon grubuna dahilseniz, profesyonel olarak eğitim almış elemanımız\ekibimiz *risk grubu dahilinde kullanılmak üzere belirledikleri EPA ONAYLI dezenfektan solüsyonlarımızla* temasta bulunulan yüzeylerin %90 dan fazlasını dezenfekte ederek enfeksiyon riskini ve virüs yükünü...

Müşteri Yorumları

Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Armut’ta Çankaya Dezenfeksiyon Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Anlat

İhtiyacını Anlat

Çankaya Dezenfeksiyon ihtiyacının detaylarını iyi anlayabilmemiz için birkaç kısa sorumuza yanıt vererek 2 dakika içinde talebini oluştur.

Teklif Al Karşılaştır

Teklif Al Karşılaştır

Akıllı eşleştirme algoritmamız sayesinde, en iyi hizmet verenlerimizden gelen fiyat tekliflerini görüntüle.

Sana En Uygun Teklifi Seç

Sana En Uygun Teklifi Seç

Hizmet verenlere sorularını sor, gerçek müşteri referanslarını incele. Sana en uygun teklifi Armut Garantisi ile seç!

Çankaya Dezenfeksiyon için Neden Armut Tercih Edilmeli?

Dezenfeksiyon için Çankaya içinde toplam 190 hizmet veren en kaliteli hizmeti sunmak için hazır

Bu zamana kadar bu hizmet için yapılan 238 yorum ve verilen 4.9 ortalama puan Çankaya içinde doğru hizmet vereni seçmen için işini kolaylaştırıyor.

Yılda 1,070 kişi Çankaya Dezenfeksiyon için Armut'a güveniyor.

Tüm hizmet verenlerimizin en iyi hizmeti verdiklerinden emin olmak istiyoruz. Gönül rahatlığıyla işini yaptırman için, Armut üzerinden teklif seçtiğin işleri Armut Garantisi kapsamında korumamız altına alıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

 • 1- Sitenizde hizmet talebi oluşturmak için bir ücret ödeyecek miyim?

  Tamamen ücretsiz! Talep oluşturmak, teklif almak ve hizmet verenlerle iletişime geçmek tamamen ücretsizdir.

 • 2- Tekliflerim Ne Kadar Zamanda Gelecek?

  Taleplerin çoğu 30 ila 240 dakika içinde teklif alıyor. Bu süre içinde en uygun teklifleri getirmeyi hedefliyoruz. Gelen teklifleri Armut mobil uygulamaları üzerinden kolaylıkla takip edip değerlendirebilirsin. Teklifler ayrıca e-posta ve sms yoluyla da sana iletilecek. 'Fiyat Teklifi Geldi' bildirimini aldıktan sonra sisteme giriş yaparak teklifleri inceleyebilir ve senin için en uygun olanı seçebilirsin.

 • 3- Armut Garantisi Nedir?

  Tüm hizmet verenlerimizin en iyi hizmeti verdiklerinden emin olmak istiyoruz. Gönül rahatlığıyla hizmet alman için, Armut üzerinden teklif seçtiğin işler 2.000 TL’ye kadar korumamız altında.

 • 4- Hizmet verenlere yapılan yorumlar gerçek mi? Bu yorumları kontrol ediyor musunuz?

  Hizmet verenlerimizin profil sayfalarında gördüğünüz yıldızlar ve yorumlar, sadece Armut üzerinden yapılan hizmetlerin sonucunda müşterilerin yazdığı yorumlardır. Bu işlerin gerçekten yapıldığını ve yorumların gerçek olduğunu kontrol ve garanti ediyoruz.

Hizmet Vermek İçin Bize Katıl