En İyi 10 Çankaya Ankara Dezenfeksiyon

4 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Çankaya civarında 78 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

Cervantes Dezenfektan&haşere🇹🇷

Cervantes Dezenfektan&haşere🇹🇷

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara
2013 Yılında Latin Amerika ülkesi Kolombiyanın başkenti Bogota da faaliyete başlamıştır.Hijyen dezenfeksiyon zirai haşere mücadelesi ve havadan ilaçlama alanlarında Peru Panama Costarika ve Venezuelada faaliyette bulunmuştur.2018 yılında.Venezuela sağlık bakanı Freddy Bernal tarafından biyosidal ürün uygulama ödülüne layık görülmüştür(ebola virüsüne karşı).Şuanda Ankarada siz değerli yurttaşlarına dürüst ve çözüm odaklı olarak hizmet vermeyi istemektedir.
Birgül Onay

Birgül Onay

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara
Nano teknolojisi gümüş iyonlardan oluşan dezenfeksiyon ürünlerimiz ile sizlere hizmet vermek isteriz.
Ali Yıldırım

Ali Yıldırım

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara
Bütün yaşam alanlarınızı dezenfekte ediyoruz.profesyonel ekibimiz ve ekipmanlarımız ile hizmetinizdeyiz
Modern ilaçlama

Modern ilaçlama

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara
Kaliteli hizmet uygun fiyata pandemi sürecinde ev ve isyerinizi dezenfekte ediyoruz. Sağlıklı günler dileriz
AY TEMİZLİK VE DEZENFEKSİYON

AY TEMİZLİK VE DEZENFEKSİYON

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara
Merhabalar. Ev,ofis,dükkan,bina,araba ve her türlü iç mekan dezenfeksiyonu profesyonel makina ve aletlerimizle titizlik ve özenle yapılır. Piyasadaki hizmet fiyat dengesi konusunda herkesten iddialı ve profesyoneliz. Siz değerli müşterilerimize sağlıklı günler dileriz.
Pak Mekan Hijyen Ve Koku Çözümleri

Pak Mekan Hijyen Ve Koku Çözümleri

Dezenfeksiyon · Yenimahalle, Ankara
Başta okullar, kreşler, hastaneler, evler, iş yerleri ve insan trafiğinin yoğun olduğu bütün yaşam alanlarının ENFEKSİYONLARI önlemek adına MİKROP, VİRÜS ve BAKTERİLERİ tamamen ortan kaldıran ve yeniden oluşumunu uzun süre engelleyen YENİ NESİL %100 Doğal Su Bazlı Alkol içermeyen ve zararsız Dezenfektan işlemidir.
Bimak İlaçlama

Bimak İlaçlama

Dezenfeksiyon · Yenimahalle, Ankara
Özel soğuk sisleme makinaları ile tarım ve zirai ilaç kullanmayarak sağlık bakanlığı onaylı dezenfektanlarla profesyonel hizmet vermekteyiz.
EtkinAvis

EtkinAvis

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara
Avisurf Yer ve Yüzey Dezenfektanı Avisurf ULV Dezenfeksiyon Hizmeti Ofis, Apartman, iş yeri, Okul, Hastane gibi tüm kapalı alanlarda %100 hijyen parolasıyla hareket eden firmamız etkin formüllü Avisurf marka dezenfektanı ile Ankara’nın her yerine dezenfektan satışı ve dezenfeksiyon hizmeti sunmaktadır.
Propest ilaçlama dezenfeksiyon

Propest ilaçlama dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara
İşinde özverili ve disiplinli yılların uzmanlığına sahip bir ekibiz. Haşere kontrol ve dezenfeksiyon hizmetinde şeffaf hizmet yeni bir soluk için "çevre dostu" çözümler sunuyoruz. Çözülemeyecek sorun yoktur yeter ki doğru yaklaşım sağlansın. Jel ilaçlama,sıvı ilaçlama, kemirgen kontrolü ve dezenfeksiyon hizmetlerimiz ile 7/24 yanınızdayız. Yapılan işin kalitesinin ve devamında kontrolünün sağlandığı tek firmayız
Hasan Işık

Hasan Işık

Dezenfeksiyon · Yenimahalle, Ankara
Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ortam dezenfektanlarımız ile ailenizi ve sizleri koruma altına alıyoruz. %100 hijyeniktir. Alanında uzman ekiplerimiz tarafından uygulanmaktadır.
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Meltem A.
Dezenfeksiyon   02/12/2020

Kendisi dediiği zamanda geldi ve tüm isteklerimizi daha biz söylemeden anlayıp yaptı çok ilgililer teşekkür ederim

         
Ömer T.
Dezenfeksiyon   26/11/2020

işinizi mükemmel yaptınız çok ama çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ediyotum teşekkürler emeğinize sağlık ☺️

         
İlkay Y.
Dezenfeksiyon   23/11/2020

Talep oluşturduğum anda cevap verdiler. Öncelikle telefonda çok yardımcı oldular, apartmana gelen arkadaşta işini çok iyi bir şekilde yerine getirdi teşekkürler.

         
Gülen Ç.
Dezenfeksiyon   10/11/2020

Bu kötü corona günlerinde Cervantes Dezenfeksiyona öncelikle verdiği hizmetten dolayı çok teşekkür ederim. Yaptığı dezenfeksiyon hizmetinde hizmette sınır tanımadı, Dolapların içine kadar dezenfekte etti. Kimyager olduğum için kullandığı malzemeyi değerlendirdiğimde virüste ne derece etkili ve en az bir ay süre koruyucu olduğunu biliyorum. Ayrıca dezenfekte işlemi için firma sahibi bizzat gelerek kendisi ilgilendi.Konu hakkında Güney Amerika'da yaptığı çalışmalar sonucu tecrübesini ve titizliğini uygun fiyat ile hızlı ve güvenilir bir şekilde evimizi dezenfekte ederek göstermiş oldu. İyi ki armuta başvurmuşum ve iyi ki bu firmayı tanımışım.Hiç tereddüt etmeden çağırmanızı tavsiye ederim.Çünkü ben bir çok kişiye tavsiye ettim ve sonuçtan çok memnun kaldılar.

         
Şeyda Y.
Dezenfeksiyon   10/11/2020

Çok memnun kaldık. Hızlı ve detaylı bir işlemdi. Koltuk ve duvarlarda leke kalır diye korkuyordum ama hiç leke kalmadı. Tavsiye ediyorum.

         
Pelin T.
Dezenfeksiyon   28/10/2020

Servis oncesinde yeterli bilgilendirme bulundu ve cok temiz ve titiz bir calisma sergiledi. Kendisine cok tesekkur ederiz.

         
Eda Ö.
Dezenfeksiyon   14/10/2020

Aynı gün içerisinde görüşüp kendisinden hizmet aldık dezenfeksiyon konusunda gerekli bilgi ve belgeleri siz sormadan veriyor. Sorunsuz ve güvenilir hizmet için tercih edebilirsnz.

         
Sertaç T.
Dezenfeksiyon   12/10/2020

çok profesyonel ve işini severek yapan bir firma,gelen arkadaşlarda çok düzgün ve tecrübeli insanlardı, tavsiye ederim

Popüler Dezenfeksiyon Bölgeleri
Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz