En İyi 10 Etimesgut Ankara Dezenfeksiyon

4 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Etimesgut civarında 17 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

Bıowar Çevre  Sağlığı

Bıowar Çevre Sağlığı

Dezenfeksiyon · Etimesgut, Ankara
Arkadaşlar herkese merhaba, Ankaranin en profosyonel ilaçlama firmasıyız.tüm belgelerimiz ve izinlerimimiz sağlık bakanlığı tarafından verilmiş durumda.ayrıca kullandığımız ilaçlar sağlık bakanlığı tarafından izinli ve insan sağlığı açısından hiç bir sorun oluşturmamaktadır. haşere,kemirgen vs tüm genel haşerelerde sorununuzu en uygun ve güvenilir profilimiz ile sunmaktayız. Söz veriyoruz. Biz ilaçlama yaptıktan sonra haşere olarak sıkıntı tekrar yaşarsanız paranızı iade ediyoruz. Bizi terci
Oğuz Emre Öngel

Oğuz Emre Öngel

Dezenfeksiyon · Etimesgut, Ankara
Profesyonel şekilde iş yapılır. dezenfeksiyonlarda %100 bitkisel veg nanoksia solüsyon kullanmaktayız. covid-19 ve birçok virüs bakteri ve mantara karşı etkili bir solüsyondur. Bebek çocuk yaşlılar ve bitkiler için zararsızdır. eşyalarınıza zarar vermez iz bırakmaz kötü koku yapmaz. isteyene sertifikalarıyla ilgili bilgi verilir.
Atılım  Distribution

Atılım Distribution

Dezenfeksiyon · Etimesgut, Ankara
Tecrübeli personellerimizle,Bina girişleri Posta kutuları, Asansör içi,Asasönsör kapiları ,daire kapaları ,zil tuşları,kömürlükler,daire içleri, Yonetim odaları,spor salonlari, kapali çocuk oyun parkları havuzlarıniz dezefenkte işlemi gercekleştirir
Alfadez Temizlik ve Dezenfeksiyon

Alfadez Temizlik ve Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon · Etimesgut, Ankara
Alfadez Temizlik ve Dezenfeksiyon olarak misyonumuz insanlara doğru ve kaliteli bir hizmet vermek tüm yaşam alanlarını, başta covid-19 olmak üzere hastalık yapıcı virüs, bakteri ve mantarlardan arındırmaktır. Sağlık Bakanlığı'ndan eğitim almış alanında uzman personelimiz ve Sağlık Bakanlığı onaylı ürünlerimiz ile çevre ve halk sağlığına zarar vermeden dezenfeksiyon hizmeti sağlamaktayız. Bizlere instagram.com/alfa.dezenfeksiyon üzerinden de ulaşabilirsiniz. Çok yakında www.alfadezenfeksiyon.com
Pak Mekan Hijyen Ve Koku Çözümleri

Pak Mekan Hijyen Ve Koku Çözümleri

Dezenfeksiyon · Yenimahalle, Ankara
Başta okullar, kreşler, hastaneler, evler, iş yerleri ve insan trafiğinin yoğun olduğu bütün yaşam alanlarının ENFEKSİYONLARI önlemek adına MİKROP, VİRÜS ve BAKTERİLERİ tamamen ortan kaldıran ve yeniden oluşumunu uzun süre engelleyen YENİ NESİL %100 Doğal Su Bazlı Alkol içermeyen ve zararsız Dezenfektan işlemidir.
Cervantes Dezenfektan&Haşere🇹🇷

Cervantes Dezenfektan&Haşere🇹🇷

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara
2013Yılındafurkan kartal tarafından latin amerika ülkesi Kolombiyanın başkenti Bogota da faaliyete başlamıştır.Hijyen dezenfeksiyon zirai haşere mücadelesi ve havadan ilaçlama alanlarında Peru Panama Costarika Venezuela Şilide ve Brezilyada faaliyette bulunmuştur2018 yılında.Venezuela sağlık bakanı Freddy Bernal tarafından 2018 yılında biyosidal ürün uygulama ödülüne layık görülmüştür(ebola virüsüne karşı).Mart 2020 tarihinden itibaren Ankarada siz değerli yurttaşlarına dürüst ve çözüm odaklı
Bimak İlaçlama

Bimak İlaçlama

Dezenfeksiyon · Yenimahalle, Ankara
Özel soğuk sisleme makinaları ile tarım ve zirai ilaç kullanmayarak sağlık bakanlığı onaylı dezenfektanlarla profesyonel hizmet vermekteyiz.
Birgül Onay

Birgül Onay

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara
Nano teknolojisi gümüş iyonlardan oluşan dezenfeksiyon ürünlerimiz ile sizlere hizmet vermek isteriz.
Hilmi Özçelik

Hilmi Özçelik

Dezenfeksiyon · Etimesgut, Ankara
%100 müşteri memnuniyeti odaklı, kaliteli techizat ve orijinal ürünlerle garantili hizmet ile sizleri buluşturuyoruz.
Zetoks Haşere İlaçlama Ve Çevre Sağlığı Uygulamaları

Zetoks Haşere İlaçlama Ve Çevre Sağlığı Uygulamaları

Dezenfeksiyon · Etimesgut, Ankara
ZETOKS ilaçlama Ankara'da hizmet veren TC Sağlık Bakanlığı'ndan biyosidal ürün uygulama izin belgesi olan firmamız, İş yerleri,apartman ve tüm meskenler de haşere ve kemirgenlere yönelik akademik bilgi ve eğitime sahip profesyonel ekibi ile hizmet vermektedir. Açık ve kapalı alanlarda yürüyen - uçan haşere ve kemirgen mücadelesi ile virüs,bakteri,mantarlara karşı dezenfeksiyon uygulamaları biyolog ve ziraat mühendislerimiz kontrolünde profesyonel olarak yürütülmektedir.
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Gamze Koctürk
Dezenfeksiyon   27/10/2020

Bir saat icinde evinize geliyor dolapların için bile istek üzerine desenfekte işlemi yapılıyor - kısa zamanda seve seve yine Uğur beyden hizmet alacağız

         
Mesut Mızrakçı
Dezenfeksiyon   15/10/2020

Kısa sürede iletişime geçip dezenfeksiyon işlemini gerçekten köşe bucak hakkını vererek tüm ofisimizi steril ettiğiniz için sizlere minnettarız, başka ofisi olan arkadaşlarada sizleri önerdik umarım bol kazançlarınız olur iyi çalışmalar🙏 Çok teşekkür ederiz

         
Aslı Terim
Dezenfeksiyon   27/09/2020

İşlerini titizlikle yapan, her yeri ince ayrıntısına kadar dezenfekte eden bir firma. Ben çok memnu kaldım, teşekkürler :)

         
Ataberk Kayhan
Dezenfeksiyon   25/09/2020

Gayet kibar bir işletmeci. Hizmet öncesi ve sonrası gerekli tüm bilgilendirmeleri tarafıma sağladı. Kendilerini tekrar tercih ederim

         
Dezenfeksiyon   22/09/2020

Zamanında geldiler. Özellikle covid virüsüne karşı sertifikalı olmasınından dolayı tercih etmiştim. Taşınma sonrası evime güvenle girebildim.

         
Emrah Yıldırım
Dezenfeksiyon   03/09/2020

istenilen saatte geldi gayet beyefendi biri hem ev hem araba için dezenfekte yaptırdık işini düzgün yapanlardan teşekkür ediyoruz

         
Şule Öztürk
Dezenfeksiyon   19/08/2020

Bilgilendirici, hızlı ve saygılı bir şekilde çalıştılar. Profesyonel bir ekip, Teşekkür ve tavsiye ediyorum.

         
Seher Canbey
Dezenfeksiyon   04/08/2020

İletişime geçtiğimiz andan itibaren ilgili davranmalarının yanında, kaliteli bir hizmet aldım. Güvenilir bir ekip.

Popüler Dezenfeksiyon Bölgeleri
Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz