En İyi 10 Fatih İstanbul Dezenfeksiyon

3 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

Hm İlaçlama Ve Dezenfeksiyon Hizmetleri

Hm İlaçlama Ve Dezenfeksiyon Hizmetleri

Dezenfeksiyon · Gaziosmanpaşa, İstanbul
Tüm okul, anaokulu, toplu taşıma araçlarının dezenfeksiyon işlemlerini 1. sınıf ürünlerle yapıyoruz. 2008 yılından beri haşere kontrol ilaçlama ve dezenfeksiyon hizmeti veren, kurumsal ve ruhsatlı bir firmayız. Kullanılan ürünlerin tümü Sağlık Bakanlığı ruhsatlı olup, Avrupa menşeilidir. Profesyonel hizmeti sürdürmek en büyük gayemiz olup, insan sağlığına önem veren sektörde lider firmayız.
Ottoman Denetim & Danışmanlık

Ottoman Denetim & Danışmanlık

Dezenfeksiyon · Üsküdar, İstanbul
Dezenfekte sektöründe 5 yıldır hizmet veren firmamız buharlı sisleme yöntemi ile ev,ofis,binek araç,minibüs ve otobüs dezenfektelerini profesyonel ekibi ile yapmaktadır. Sağlık Bakanlığın'dan onaylı biyosidal ruhsatlı ve MSDS (analiz raporu) belgeli ürünlerimiz ile uygulama yapmaktayız.
Kamuran Güler

Kamuran Güler

Dezenfeksiyon · Ümraniye, İstanbul
Evinizi, İşyerinizi, ofisinizi, apartmanınızı, fabrika ve depolarınızı, eğitim kurumlarınızı, otomobil ve servis araçlarınızı tüm virüs, bakteri, maya ve mantarlara karşı dezenfekte ediyoruz.
Tm Hijyen Dezenfeksiyon Uygulamaları

Tm Hijyen Dezenfeksiyon Uygulamaları

Dezenfeksiyon · Bayrampaşa, İstanbul
Domuz Gribi, İnfluenza, Hepatit B, Hepatit C, MRSA başta olmak üzere birçok virüs, mantar,bakteri ve yerleşmiş kötü kokulara profesyonel ekibimizle %100 çözüm sunuyoruz. Ev, Ofis, Plazalar, Cafe ve Restoranlar İş yeri, Ana okulları, Okullar,Spor Salonları,İbadethaneler,Sağlık Kuruluşları,Spa Merkezleri
NOVA TEAM TESİS YÖNETİM HİZMETLERİ

NOVA TEAM TESİS YÖNETİM HİZMETLERİ

Dezenfeksiyon · Bayrampaşa, İstanbul
Dezenfekte ve Temizlik İşlemleri . Dezenfekte işlemleri , ilaçlama yöntemi ile değil . Ameliyathanelerde kullanılan dezenfekte ürünleri ile yapılmaktadır. Dezenfekte Ürünleri saplık bakanlığı tarafından Onaylı sertifikalı ürünlerdir. Sabancı Üniversitesinin geliştirdiği Nano teknoloji ürünü ile 15 güne kadar etkili dezenfekte işlemi yapan firmayız.
Damla Temizlik Teks Gıda San Tic Ltd Şti.

Damla Temizlik Teks Gıda San Tic Ltd Şti.

Dezenfeksiyon · Eyüp, İstanbul
Damla Temizlik TÜM VİRÜS VE BAKTERİLERE SON. *Yılların getirdiği tecrübe , referanslarımızın sağladığı özgüven, sağlık bakanlığı onaylı dezenfekte malzemeleri ve uzman ekibimiz ile bakterilere SON. **Ortak kullanılan kapalı alanlarınız (işyeri,okul,bina,otopark vb.) dezenfekte işlemleri için hizmetinizdeyiz. ***İşlemlerimizde kullanılan sıvı dezenfekte ürününün bakanlık onay belgesi ekiplerimizde mevcut olup ibrazını istediğinizde yapabileceklerdir.
İbrahim Yağcı

İbrahim Yağcı

Dezenfeksiyon · Eyüp, İstanbul
Hastalık ve virüs bu kadar ilerlerken kendimizi korumak için günlük yaşam alanlarımızı temiz ve dezenfekte tutmak çok önemlidir. Bu hizmete bir telefon uzaklıktasınız. İstanbul Avrupa yakasında bütün adreslere hizmetimiz vardır.
Marmara İnovatif

Marmara İnovatif

Dezenfeksiyon · Bayrampaşa, İstanbul
2011 Yılında Ortam Dezenfeksiyonu alanın da faaliyetine başlayan Marmara İnovatif, sektörün gereksinimleri ve müşterimizin istekleri doğrultusunda, ilkelerinden de ödün vermeyerek tüm Marmara Bölgesi'nde etkin ve söz sahibi bir kuruluş olma başarısını göstermiştir.
Flash Pest

Flash Pest

Dezenfeksiyon · Esenler, İstanbul
Flash Pest, "Zararlılarla Zararsız Mücadele" mottosuyla yola çıkmış, 2012 yılında kurulmuş ve profesyonel ekip ve ekipmanlarla donatılmış üst düzey bilgi birikimine sahip bir ilaçlama firmasıdır.   Hizmet verdiği alanda lider pozisyonda yer almayı hedefleyen Flash Pest, bilinçli ve eğitimli hizmet verme adına, sektördeki tüm yeniliklerin takipçisi ve ilk uygulayıcısı olma özelliğini taşır. Bu anlamda verilen hizmeti yalnızca ilaçlama alanıyla sınırlandırmamış, aynı zamanda müşterilerine b
Cem Ulaş İncesu

Cem Ulaş İncesu

Dezenfeksiyon · Esenler, İstanbul
Bir öğrenci olarak bu işe girişim yapmak istedim ve makinamı aldım.Çevremdeki sayısız olumlu dezenfeksiyon sonrası işi büyütüp Armut’a geldim.Hem iyi bir dezenfeksiyon hizmeti almaya hem de bir öğrenciye yardımcı olmaya geldiyseniz tam yerindesiniz :)
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Arda K.
Dezenfeksiyon   12/02/2021

İşi hakkında bilgili ve açıklayıcı. Hiçbir noktayı atlamadan dezenfekte işini tamamlıyor. Teşekkürler

         
İbrahimcan G.
Dezenfeksiyon   17/12/2020

Ellerinize sağlık çok kaliteli bir hizmetti. Ne zaman ihtiyaç olursa sizinle çalışmayı tercih edeceğim.

         
Buse A.
Dezenfeksiyon   09/12/2020

İstediğimiz gibi her yer en ince ayrıntısına kadar yapıldı . İşlem öncesi ve sonrası gerekli bilgilendirmeler yapıldı . Tekrar teşekkür ederiz 👍

         
Esin K.
Dezenfeksiyon   08/12/2020

Mükemmel hizmet çok tedirginlik yaşadım internetten bulduğum bir firma ne kadar güvenebilirsiniz dedim ama bütün düşüncelerimi sildiler. mükemmel bir hizmet sundular aynı zamanda bilgilendirme yapıldı detaylar iletildi yani anlayabileceğim şekilde gerçekten tavsiye ederim sonsuz tşk ederim

         
Büşra Ö.
Dezenfeksiyon   08/12/2020

Gelen ekipteki Ziraat mühendisi beyefendi tüm detayları açıkladı ve tüm evimizin her köşesini özenle dezenfekte etti. Çok memun kaldık. Çok teşekkür ederiz.

         
Hanife P.
Dezenfeksiyon   08/12/2020

İşinde uzman yardımcı oldu fiyatları çok uygun bundan sonra tek tercihimiz yaptığı işle reklamını yaptı kendilerini ispatladılar memnun kaldık bol kazançlar

         
Ahmet S.
Dezenfeksiyon   29/11/2020

Çok teşekkür ederim kaliteli bir hizmet aldım Ekip oldukça profesyonel ve donanımlı Bünyamin Bey ‘e ve ekibine teşekkür ederim ☺️🙏

         
Ersin O.
Dezenfeksiyon   15/11/2020

dediği saatte gelip tertemiz işini yapıp gitti , düzenli olarak yaptırmaya başlıcaz. tavsiye ederim, çok efendi bi arkadaş ayrıca.

Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz