En İyi 10 Kadıköy İstanbul Dezenfeksiyon

4 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Kadıköy civarında 32 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

Airmed Yeni Nesil Dezenfeksiyon Sistemleri

Airmed Yeni Nesil Dezenfeksiyon Sistemleri

Dezenfeksiyon · Kadıköy, İstanbul
AİRMED Yeni Nesil Dezenfeksiyon Sistemleri olarak önceliğimiz yaşamın olduğu her alanda hijyenin kolay ve hızlı bir şekilde sağlanabilmesidir. Bu amaçla uygulamalarımızda Natech Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş.’ye ait Silverzone Hygiene markalı ürünleri kullanmaktayız. Nano Teknoloji Laboratuarlarında geliştirilmiş, Avrupa Birliği Standartlarında, çok özel formüllü, patentli nano gümüş solüsyonu Silverzone uzun süreli ve çok etkili dezenfeksiyon için üretilmektedir. 1) GÜVENLE DOKUN Sağlık bakanl
Virüssüz Hayat Temizlik A.ş.

Virüssüz Hayat Temizlik A.ş.

Dezenfeksiyon · Kadıköy, İstanbul
Ülkemizi ve dünyayı sağlığın yanında ekonomik ve sosyal anlamda da derinden etkileyen virüsler tüm yaşam alanlarımızı yeni şartlara göre yeniden düzenleme zorunluluğu getirmiştir. Uzman ekibimizle verdiğimiz nano gümüş dezenfeksiyon hizmeti ile ekonomik devamlılığınızı sağlamanıza destek olmak istiyoruz. Bu uygulamayı yaptığımız an itibariyle ortamınızdaki virüs yükünü sıfırlamış oluyoruz. Ekiplerimiz ayrıldıktan sonra çalışma ortamınızı temas kullarına uygun kullanmaya devam etmeniz öne
Viral temizik Sistemleri

Viral temizik Sistemleri

Dezenfeksiyon · Kadıköy, İstanbul
Tam korumalı ekiplerimiz ile ULV yöntemi kullanarak, bir amilyathane kadar steril, EN AZ 15 GÜN KALICI DEZENFEKTE Kulandigimiz Urunler Saglik bakanligi onaylidir. Güvenilir Dezenfeksiyon Şirketi olarak sizleri Korona Virüs dahil TÜM Virüslere , Bakterilere , Mikroplara karşı korumayı misyon edindik.
İsa Varilci

İsa Varilci

Dezenfeksiyon · Ataşehir, İstanbul
Ev işyerleri nano teknoloji ilebiyolog ve kimyager uzman uygulama sertifikalı personelce dezenfekte edilir
Kamuran Güler

Kamuran Güler

Dezenfeksiyon · Ümraniye, İstanbul
Evinizi, İşyerinizi, ofisinizi, apartmanınızı, fabrika ve depolarınızı, eğitim kurumlarınızı, otomobil ve servis araçlarınızı tüm virüs, bakteri, maya ve mantarlara karşı dezenfekte ediyoruz.
Erel DEZENFEKSİYON Hiz.

Erel DEZENFEKSİYON Hiz.

Dezenfeksiyon · Gaziosmanpaşa, İstanbul
İşyerleri, Evler, Apartmanlar, Otomobiller ve ortak alanlarda insan trafiğinin çok olduğu ortamlarda virüs yükü yoğunlaşmaktadır. Nano Gümüş Dezenfeksiyon ile virüs yükünü sıfırlıyoruz. İşyeri Dezenfeksiyon, Apartman Dezenfeksiyon, Otomobil Dezenfeksiyon ve Ev Dezenfeksiyon uygulamalarıyla uzun süreli etkin koruma sağlıyoruz. Bizim ilk olarak önceliğimiz insanların sağlığını düşünerek hareket etmek. Bu yüzden işimizi %100 eksiksiz bir şekilde tamamlamak.
En Uygun Dezenfekte

En Uygun Dezenfekte

Dezenfeksiyon · Kartal, İstanbul
En uygun dezenfekte ekibi olarak tüm İstanbulda yaşam alanlarınızı en uygun fiyat garantisi ile dezenfekte ediyoruz
Pirpak Dezenfeksiyon

Pirpak Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon · Kadıköy, İstanbul
Size her zaman destek veririz. PirPak “Mini Dezenfekte Timi” sağlık bakanlığı onaylı ürünlerle (sertifikalı) ev,ofis, konut-bina ve araçlarınızı korona, corana, covid-19 vb. Virüslere karşı dezenfekte etmek üzere kurulmuş bir hizmettir. Buharlı dezenfekte ürünleriyle hacimleri arındırırken istediğiniz lokasyonlara ” mini el dezenfektanları ” yerleştiriyoruz ve el dezenfektanı tedarik ediyoruz. Covid-19 Eğitim; Ekiplerimizi Corona(Korona), Covid-19 virüslere karşı eğitilerek tüm önlemleri alar
Termipol Haşere İlaçlama Dezenfekte

Termipol Haşere İlaçlama Dezenfekte

Dezenfeksiyon · Kadıköy, İstanbul
Sağlık Bakanlık Onaylı Haşere ilaçlama ve dezenfekte işlemlerini 15 yıllık tecrübemizle uzman ekiplerimizle ve Ziraat Mühendislerimiz eşliğinde hizmet verilmektedir. Firmamız BNI grup üyesidir.Tüm hizmetimiz 3. şahıs Sigorta kapsamındadır.Tüm servislerimiz Sağlık Bakanlık hizmeti olan Çevsis sistemine işlenmekte ve raporlanmaktadır.
İs-Çev MÜHENDİSLİK

İs-Çev MÜHENDİSLİK

Dezenfeksiyon · Maltepe, İstanbul
Uzman Kadromuzla Böcek ilaçlama, Dezenfeksiyon, ev ilaçlama, haşere ilaçlama,fare kapanı,bahçe ilaclama vb. İlaçlama faaliyetleri için lütfen iletişime geceniz
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Mehmet Ali Bahadur
Dezenfeksiyon   22/10/2020

Hem evimizi hem aracımızı dezenfekte yaptırdım Allah razı olsun kendilerinden Kütahya'dan gelip Tavşanlı da bu hizmeti bize sundular.Paranin ikinci planda olduğunu size hissettiriyorlar ve bıkmadan usanmadan her mesaja geri dönüş sağlıyorlar.Hiç düşünmeden bu fiirma ile çalışabilirsiniz evinizin kapısını gönül rahatlığıyla açabilirsiniz.Gerçekten bu işi helalinden yapıyorlar bunada emin olun.

         
Eda Öztürk
Dezenfeksiyon   14/10/2020

Aynı gün içerisinde görüşüp kendisinden hizmet aldık dezenfeksiyon konusunda gerekli bilgi ve belgeleri siz sormadan veriyor. Sorunsuz ve güvenilir hizmet için tercih edebilirsnz.

         
Servet SAYGIN
Dezenfeksiyon   28/09/2020

Müşteri memnuniyetini önemseyen bir işini layıkıyle yapan bir firma teşekkürler Fatih bey, teşekkürler Dezenka.

         
Koray ÖZTÜRK
Dezenfeksiyon   24/09/2020

İşini gayet temiz ve bilinçli yapan güzel bir firma, vermiş oldukları hizmetten çok memnun kaldım gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

         
Volkan Aydemir
Dezenfeksiyon   19/09/2020

Fatih beye ilgi ve alakasindan dolayı teşekkür ederim. Dezenfekte işini güzel bir şekilde yaptılar tavsiye ederim

         
Murat Arslan
Dezenfeksiyon   17/09/2020

Temiz ve hızlı hizmet ve verilen saatte gelmeleri verilen hizmeti tamamen anlatmaları kafanızda her hangi bir sorun bırakmamaları

         
Didem Kural Gunal
Dezenfeksiyon   11/09/2020

Hizmetten cok memnun kaldik, detayli bilgilendirme ve yonlendirme yapiliyor👍🏻soz verdigi vakitte geliyorlar... tesekkur ederiz, tavsiye ederiz...

         
Feride Kandemir
Dezenfeksiyon   05/09/2020

Korkularımı bılınclendıren zamanında gelen naif işini duzenli tğtğz temiz yapan fğrma cok tesekkur ederim emeğinize saglık

Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz