En İyi 10 Kadıköy İstanbul Dezenfeksiyon

3 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Kadıköy civarında 36 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

Kamuran Güler

Kamuran Güler

Dezenfeksiyon · Ümraniye, İstanbul
Evinizi, İşyerinizi, ofisinizi, apartmanınızı, fabrika ve depolarınızı, eğitim kurumlarınızı, otomobil ve servis araçlarınızı tüm virüs, bakteri, maya ve mantarlara karşı dezenfekte ediyoruz.
Virüssüz Hayat Temizlik A.ş.

Virüssüz Hayat Temizlik A.ş.

Dezenfeksiyon · Kadıköy, İstanbul
Ülkemizi ve dünyayı sağlığın yanında ekonomik ve sosyal anlamda da derinden etkileyen virüsler tüm yaşam alanlarımızı yeni şartlara göre yeniden düzenleme zorunluluğu getirmiştir. Uzman ekibimizle verdiğimiz nano gümüş dezenfeksiyon hizmeti ile ekonomik devamlılığınızı sağlamanıza destek olmak istiyoruz. Bu uygulamayı yaptığımız an itibariyle ortamınızdaki virüs yükünü sıfırlamış oluyoruz. Ekiplerimiz ayrıldıktan sonra çalışma ortamınızı temas kullarına uygun kullanmaya devam etmeniz öne
Viral temizik Sistemleri

Viral temizik Sistemleri

Dezenfeksiyon · Kadıköy, İstanbul
Tam korumalı ekiplerimiz ile ULV yöntemi kullanarak, bir amilyathane kadar steril, EN AZ 15 GÜN KALICI DEZENFEKTE Kulandigimiz Urunler Saglik bakanligi onaylidir. Güvenilir Dezenfeksiyon Şirketi olarak sizleri Korona Virüs dahil TÜM Virüslere , Bakterilere , Mikroplara karşı korumayı misyon edindik.
YİĞİTALP ÖZKALP

YİĞİTALP ÖZKALP

Dezenfeksiyon · Kadıköy, İstanbul
Ev, Otel, Ofis, Okul, Hastane, Spor Salonu, Otomobilinizi Nano Gümüş İyon Teknolojisi İle Dezenfekte Ediyoruz
SYK TEKNOLOJİ

SYK TEKNOLOJİ

Dezenfeksiyon · Kadıköy, İstanbul
NANOSHIELD *TC.Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlıdır. *Biyosidal Ürün Yönetmeliği’ ne uygundur. *Tüm etkinlik testleri Üniversite laboratuvarlarında yapılmış olup Coronavirüs'e karşı etkilidir. *İnsan sağlığına zararı olmayan %100 doğal bir üründür. *Toksik ve kanserojen değildir. *Uygulanması kolay, etkisi uzun sürelidir. *Uçucu Organik Karbon kaynaklı kokuları ve bazı kimyasal kokularıda yok eder. *Hedef dışı organizmalar üzerinde istenmeyen etkileri bulunmamaktadır. *Evcil Hayvanlara olumsuz et
Ebrar Emir Dursun

Ebrar Emir Dursun

Dezenfeksiyon · Kadıköy, İstanbul
Hala dezenfeksiyon hizmeti almadınız mı? Covid 19 için sen de önlemini al. Ev araba apartman isyeri dezenfeksiyonu yapılır. Ebrar Dezenfeksiyon
MİTATİ Mini Tadilat Timi

MİTATİ Mini Tadilat Timi

Dezenfeksiyon · Kadıköy, İstanbul
Size her zaman destek veririz. PirPak “Mini Dezenfekte Timi” sağlık bakanlığı onaylı ürünlerle (sertifikalı) ev,ofis, konut-bina ve araçlarınızı korona, corana, covid-19 vb. Virüslere karşı dezenfekte etmek üzere kurulmuş bir hizmettir. Buharlı dezenfekte ürünleriyle hacimleri arındırırken istediğiniz lokasyonlara ” mini el dezenfektanları ” yerleştiriyoruz ve el dezenfektanı tedarik ediyoruz. Covid-19 Eğitim; Ekiplerimizi Corona(Korona), Covid-19 virüslere karşı eğitilerek tüm önlemleri alar
ENSDEZENFEKTE

ENSDEZENFEKTE

Dezenfeksiyon · Kadıköy, İstanbul
EV,ARAÇ,APARTMAN,OFİS,İŞYERİ,ATÖLYE,KUAFÖR,FABRİKA,OTEL VB. MEKANLARINIZIN DEZENFEKSİYON İŞLEMİNİ SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLI MEB KİMYA ATÖLYELERİNDE ÜRETİLEN ALKOL BAZLI DEZENFEKTANLAR İLE GERÇEKLEŞTİRİYORUZ.
Termipol Haşere İlaçlama Dezenfekte

Termipol Haşere İlaçlama Dezenfekte

Dezenfeksiyon · Kadıköy, İstanbul
Sağlık Bakanlık Onaylı Haşere ilaçlama ve dezenfekte işlemlerini 15 yıllık tecrübemizle uzman ekiplerimizle ve Ziraat Mühendislerimiz eşliğinde hizmet verilmektedir. Firmamız BNI grup üyesidir.Tüm hizmetimiz 3. şahıs Sigorta kapsamındadır.Tüm servislerimiz Sağlık Bakanlık hizmeti olan Çevsis sistemine işlenmekte ve raporlanmaktadır.
Uğur ilaçlama

Uğur ilaçlama

Dezenfeksiyon · Kadıköy, İstanbul
Firmamızın birinci önceliği kesinlikle müşteri memnuniyetidir. Firmamız sağlık bakanlığı ruhsatlıdır. Bütün belgelerimiz mevcuttur. Kullandığımız ilaçlar sağlık bakanlığı onaylıdır. Ev, ofis, iş yeri, site, fabrika. aklınıza gelebilecek heryer güler yüzlü, profesyonel ekiplerimiz tarafınca ilaçlanmaktadır.
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Beyza K.
Dezenfeksiyon   07/04/2021

Tesekkur ederiz. Mustafa Bey her yeri cok iyi dezenfekte etti. Cok güler yuzlu, cok iyi biri. Memnun kaldik.

         
Berna S.
Dezenfeksiyon   12/03/2021

aldığım hizmetten çok memnun kaldım özenli davranışları ve işinin ehli uzman kadrosuyla gerçekten önerebileceğim bir firma .verdikleri emekleri için tekrar teşekkür ediyorum

         
İbrahimcan G.
Dezenfeksiyon   17/12/2020

Ellerinize sağlık çok kaliteli bir hizmetti. Ne zaman ihtiyaç olursa sizinle çalışmayı tercih edeceğim.

         
Erdem
Dezenfeksiyon   14/12/2020

Firma yetkilileri Dilek Hanım ve Çağlar bey gerekli bilgileri islem öncesinde eksiksiz veriyor. ilgili ve yardımseverler. Kullanılan dezenfektan ürünü kaliteli. Hiç düşünmeden hizmet alabilirsiniz. Teşekkürler.

         
Çağdaş B.
Dezenfeksiyon   01/12/2020

özellikle tam saatinde (dakikasina kadar) gelmesi benim icin cok onemliydi(2 cocukla sikinti olmasin diye), hem saatinde hem kibar hem de her soruya cevap veriyor. cok teşekkürler

         
Ahmet S.
Dezenfeksiyon   29/11/2020

Çok teşekkür ederim kaliteli bir hizmet aldım Ekip oldukça profesyonel ve donanımlı Bünyamin Bey ‘e ve ekibine teşekkür ederim ☺️🙏

         
Burak G.
Dezenfeksiyon   29/11/2020

Harika bir ilgi ve profesyonellik içerisinde hizmet aldım. Cumhur beye ve özellikle evimizi komple dezenfekte eden Tarık beye çok teşekkür ederim. Ofisimiz içinde sizden destek alacağız. Teşekkürler.

         
Serkan Y.
Dezenfeksiyon   13/11/2020

Haluk Bey e buradan da çok teşekkür ederim. Hem bilgilendirme hem işleme geçme çok hızlı oldu. Evlerimizin sağlığı çok önemli bunu da güvenilir şirketlerle yapmak keyif veririci Teşekkürler İyi çalışmalar

Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz