En İyi 10 Kartal İstanbul Dezenfeksiyon

3 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Kartal civarında 28 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

En Uygun Dezenfekte

En Uygun Dezenfekte

Dezenfeksiyon · Kartal, İstanbul
Faturalı ve Resmi belgeli olarak hizmet vermekteyiz. Armut.com da yeni sektörde sekiz yıldır professional temizlik hizmetleri olarak faliyetteyiz. Covid virüsüne karşı önlem amaçlı dezenfeksiyon uygulamalarımızda hidrojen peroksit bazlı gümüş iyon katkılı sağlık bakanlığı onaylı dezenfeksiyon sıvısı tercih etmekteyiz. LOREX marka biosidal ruhsatlı ürün kullanmaktayız. Özel ve güçlü sterilizasyon uygulamalarında, arıtma sanayi, tıp alanınında ve temizlik sektörü genelinde tercih edilmesidir.
Aktif Gümüş

Aktif Gümüş

Dezenfeksiyon · Kartal, İstanbul
Site,apartman, işyeri, ofis, okul, spor salonları, oyun alanları, toplantı salonları gibi sosyal ve yaşam alanlarını NANO GÜMÜŞ TEKNOLOJİSİ kullanarak sisleme yöntemi ile dezenfeksiyon yapılmaktadır.
Tayfun  Kılıç

Tayfun Kılıç

Dezenfeksiyon · Kartal, İstanbul
Çevre sağlığı ilaçlama hizmetleri Haşere ben kemirgen mücadele Dezenfeksiyon uygulaması Fumigasyon uygulaması 7/24 Hizmetinizdeyiz
Mustafa  Korkmaz

Mustafa Korkmaz

Dezenfeksiyon · Kartal, İstanbul
Sevgili dostlarım , abilerim kardeşlerim malum ülkemizde ortaya çıkan Covid - 19 ile hepimiz mücadele etmekteyiz . Her ne kadar kendimizi izole etsek bile mikroplar ve bakteriler bütün hayatımızın içinde ve yaşam alanlarımız da . Bununla mücadele etmek , sağlığımızı , ailemizi gerek çalışanlarımızı korumak amaçlı evlerimizi, araçlarımızı , dükkan ve ofislerimizi dezenfekte etmek Covid - 19 salgınını minumuma indirmek için siz değerli dostlarımızın kardeşlerimizin yanındayız .
Muhammet Şaman

Muhammet Şaman

Dezenfeksiyon · Kartal, İstanbul
Sağlık bakanlığı onaylı dezenfektanlarımız ve profesyonel dezenfeksiyon makinalarımızla istanbul içerisinde ev,işyeri,araba ve ofis dezenfekte işlemleri yapmaktayız.
Kamuran Güler

Kamuran Güler

Dezenfeksiyon · Ümraniye, İstanbul
Evinizi, İşyerinizi, ofisinizi, apartmanınızı, fabrika ve depolarınızı, eğitim kurumlarınızı, otomobil ve servis araçlarınızı tüm virüs, bakteri, maya ve mantarlara karşı dezenfekte ediyoruz.
Batuhan Kemal Coşkun

Batuhan Kemal Coşkun

Dezenfeksiyon · Pendik, İstanbul
Hidrojen peroksit bazlı dezenfekte ile ev ofis apartman gibi virüsten arınmak ve sağlıklı yaşamaya devam edebilmeniz için sizlerle beraberiz
Beta Dezenfeksiyon

Beta Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon · Pendik, İstanbul
Dezenfeksiyon makinamız ile tüm ortamların yüzey dezenfeksiyon işlemini gerçekleştirmekteyiz. Kullandığımız dezenfeksiyon maddesi insan sağlığına zararsız sağlık bakanlığınca onaylı bir maddedir. Uygulama sonrasında 1-2 saat içerisinde ortam kullanıma hazır hale gelmektedir. Okullar, kreşler, ofisler, çocuk oyun alanları, hastaneler, evler, iş yerleri gibi birçok ortamın her türlü virüs, bakteri ve hastalıklara karşı dezenfeksiyon işlemini yapmaktayız. Etkili olduğu bazı virüsler:
Fatih  Erdem

Fatih Erdem

Dezenfeksiyon · Pendik, İstanbul
Erka grup dezenfekte Ev ve işyerlerinizde Oto v.b. Referans Anıl makina Kurtköy ersoy hastanesi Sultanbeyli ersoy hastanesi Maltepe ersoy hastanesi May tec Çetin makina Çakır yangın sistemleri Detro marka lisanslı ürünler ile dezenfekte işlemi yapılmaktadır Pulvarize işlem Dumanlı işlem Sisleme işlem Islak işlem Titanyum kaplama işlem Perok oksit işlem Fermoldehit işlem Kokulu ve kokusuz işlem İşimizi profesyonel bir şekilde icra etmekteyiz Uygun fiyat ve kalite güvencesi il
Çağrı  Mutlu

Çağrı Mutlu

Dezenfeksiyon · Pendik, İstanbul
Profesyonel kadromuzla Dezenfeksiyon ve Haşere ilaçlama hizmeti vermekteyiz. Koronaya ve virüslere, bakterilere, mantarlara, böceklere ve haşerelere son.
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Ali Y.
Dezenfeksiyon   12/04/2021

Personel tam korunaklı ve profesyonel yeterince bilgi verdi ev dezenfeksiyonu yaptırdım beklentimin com uzerınde idi esyalarda iz bırakmadı belgeleri tek tek gönderdiler. Tesekurler.

         
Cansu H.
Dezenfeksiyon   16/02/2021

Ilk başta bizde herkez gibi tereddüteydik,fakat uğur beyi taniyinca ve telefonda her türlü sorumuza çok güzel cevaplar alınca kendisini çağırmaya karar verdik,ve kararimizdanda çok memnun kaldık. Kendisi hem çok deneyimli hemde gerçekten çok kibar bir beyefendi. İşini gerçekten çok özenle ve titizlikle yapıyor kendisine çok teşekkür ederiz...

         
Duransel U.
Dezenfeksiyon   14/01/2021

Kesinlikle iciniz rahat bir sekilde guvenebilirsiniz hemen iletisime gecip sertifika ve bilgilendirici videolar ile islerinin ehli oldugunu gosteriyorlar ayarlanan saate gelip hizli bi sekilde halletti yardimlari icin de ayrica tesekkur ediyorum 🙏🙏

         
Umut U.
Dezenfeksiyon   06/01/2021

Evde küçük çocuğumuz olduğu için gerekli özeni gösterdiler, sonrasında leke v.s. olmadı memnun kaldık.

         
Büşra K.
Dezenfeksiyon   23/12/2020

Dezenfektan işlemi için anlaşmıştık Güler yüzünüz ve anlayışınız için teşekkürler. Gayet memnun kaldım.

         
Erdem
Dezenfeksiyon   14/12/2020

Firma yetkilileri Dilek Hanım ve Çağlar bey gerekli bilgileri islem öncesinde eksiksiz veriyor. ilgili ve yardımseverler. Kullanılan dezenfektan ürünü kaliteli. Hiç düşünmeden hizmet alabilirsiniz. Teşekkürler.

         
Begum K.
Dezenfeksiyon   14/12/2020

İşlerini bu derece iyi ve özenle yapan firmalar olduğunu bilmek insanın içini rahatlatıyor. Öncelikle Cumhur bey’e yakın ilgi ve alakası için sonrada profesyonelliği, dakikliği, ciddiyeti, sonsuz yardımseverliği için, Yusuf Bey’e de son derece detaylı ve ciddi çalışması için çok çok teşekkür ediyorum. Sayelerinde bu pandeminin ortasında yeni evimize gönül rahatlığı ile taşındık ve oturuyoruz.

         
Hülya K.
Dezenfeksiyon   06/12/2020

Çok hızlı bir şekilde iletişime geçip aynı gün aparmanımızın dezenfekte işlemini yaptılar. Herkese tavsiye ederim.

Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz