En İyi 10 Keçiören Ankara Dezenfeksiyon

4 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Keçiören civarında 23 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

Pak Mekan Hijyen Ve Koku Çözümleri

Pak Mekan Hijyen Ve Koku Çözümleri

Dezenfeksiyon · Yenimahalle, Ankara
Başta okullar, kreşler, hastaneler, evler, iş yerleri ve insan trafiğinin yoğun olduğu bütün yaşam alanlarının ENFEKSİYONLARI önlemek adına MİKROP, VİRÜS ve BAKTERİLERİ tamamen ortan kaldıran ve yeniden oluşumunu uzun süre engelleyen YENİ NESİL %100 Doğal Su Bazlı Alkol içermeyen ve zararsız Dezenfektan işlemidir.
Cervantes Dezenfektan&haşere🇹🇷

Cervantes Dezenfektan&haşere🇹🇷

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara
2013 Yılında Latin Amerika ülkesi Kolombiyanın başkenti Bogota da faaliyete başlamıştır.Hijyen dezenfeksiyon zirai haşere mücadelesi ve havadan ilaçlama alanlarında Peru Panama Costarika ve Venezuelada faaliyette bulunmuştur.2018 yılında.Venezuela sağlık bakanı Freddy Bernal tarafından biyosidal ürün uygulama ödülüne layık görülmüştür(ebola virüsüne karşı).Şuanda Ankarada siz değerli yurttaşlarına dürüst ve çözüm odaklı olarak hizmet vermeyi istemektedir.
Bimak İlaçlama

Bimak İlaçlama

Dezenfeksiyon · Yenimahalle, Ankara
Özel soğuk sisleme makinaları ile tarım ve zirai ilaç kullanmayarak sağlık bakanlığı onaylı dezenfektanlarla profesyonel hizmet vermekteyiz.
Birgül Onay

Birgül Onay

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara
Nano teknolojisi gümüş iyonlardan oluşan dezenfeksiyon ürünlerimiz ile sizlere hizmet vermek isteriz.
Hasan Işık

Hasan Işık

Dezenfeksiyon · Yenimahalle, Ankara
Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ortam dezenfektanlarımız ile ailenizi ve sizleri koruma altına alıyoruz. %100 hijyeniktir. Alanında uzman ekiplerimiz tarafından uygulanmaktadır.
Modern ilaçlama

Modern ilaçlama

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara
Kaliteli hizmet uygun fiyata pandemi sürecinde ev ve isyerinizi dezenfekte ediyoruz. Sağlıklı günler dileriz
Gokbil Dezenfekte

Gokbil Dezenfekte

Dezenfeksiyon · Keçiören, Ankara
-Kullanmış olduğumuz ürün Sağlık Bakanlığından 22.10.2018 sayılı ve 2018/111 nolu ruhsata sahiptir. -Ürünümüz nano iyon gümüş nitrat ve hidrojen peroksitten oluşturmaktadır. -Ürünümüz alkol içermediğinden dolayı Helal sertifikaya sahiptir. -İSO 9001 – İSO 14001 – CE 2020 – OHSAS 18001 – IQ SCC HYB belgelerine sahiptir. -Korozotif Test Raporuna sahip olup, kullanıldığı ortamlarda yer alan eşya, ekipman ve malzemelerde (cam, ahşap, metal, plastik vb.) korozyona sebep olmamaktadır. - Cilt İritas
AY TEMİZLİK VE DEZENFEKSİYON

AY TEMİZLİK VE DEZENFEKSİYON

Dezenfeksiyon · Çankaya, Ankara
Merhabalar. Ev,ofis,dükkan,bina,araba ve her türlü iç mekan dezenfeksiyonu profesyonel makina ve aletlerimizle titizlik ve özenle yapılır. Piyasadaki hizmet fiyat dengesi konusunda herkesten iddialı ve profesyoneliz. Siz değerli müşterilerimize sağlıklı günler dileriz.
Biowar Çevre  Sağlığı

Biowar Çevre Sağlığı

Dezenfeksiyon · Etimesgut, Ankara
Arkadaşlar herkese merhaba, Ankaranin en profosyonel ilaçlama firmasıyız.tüm belgelerimiz ve izinlerimimiz sağlık bakanlığı tarafından verilmiş durumda.ayrıca kullandığımız ilaçlar sağlık bakanlığı tarafından izinli ve insan sağlığı açısından hiç bir sorun oluşturmamaktadır. haşere,kemirgen vs tüm genel haşerelerde sorununuzu en uygun ve güvenilir profilimiz ile sunmaktayız. Dezenfeksiyon uygulamasında evinizin ve iş yerlerinizin en ince ayrıntısına kadar ulv cihazı ile Gümüş nanodezenfektanl
Hasan Şamil Albayrak

Hasan Şamil Albayrak

Dezenfeksiyon · Mamak, Ankara
Albayrak İlaçlama & Sterilizasyon Pandemiden Önce Ankara Bölgesinde "Sterilizasyon Ruhsatı" Olan Firmadan Biriydi, Maalesef Şu An da Durum Farklı Değildir Sağlık Bakanlı Tarafından Alınan Karara Göre Ruhsatı Olmayan Firmalar Hatta Temizlik Şirketleri Bile Sterilizasyon Hizmeti Verir Hale Geldi.Herkesin Elinde Bir Pompa Görünümü Dezenfektan Belli Değil Bilinçsiz Sterilizasyon Uygulamaları İse Geçen Gün Artmakta. Şu An Piyasada Gezen Dezenfektanların% Ruhsatsız Hatta Nerede ve Kim Tarafından Ür
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Meltem A.
Dezenfeksiyon   02/12/2020

Kendisi dediiği zamanda geldi ve tüm isteklerimizi daha biz söylemeden anlayıp yaptı çok ilgililer teşekkür ederim

         
Ahmet S.
Dezenfeksiyon   29/11/2020

Çok teşekkür ederim kaliteli bir hizmet aldım Ekip oldukça profesyonel ve donanımlı Bünyamin Bey ‘e ve ekibine teşekkür ederim ☺️🙏

         
İlkay Y.
Dezenfeksiyon   23/11/2020

Talep oluşturduğum anda cevap verdiler. Öncelikle telefonda çok yardımcı oldular, apartmana gelen arkadaşta işini çok iyi bir şekilde yerine getirdi teşekkürler.

         
Sinan E.
Dezenfeksiyon   22/11/2020

.mükemmel hizmet. Evimizde dezenfekte edilmemis en ufak bir yer bile kalmadı. Kesinlikle tavsiye ederim

         
Demet A.
Dezenfeksiyon   20/11/2020

Son derece profesyonel ve işini bilen bir beyefendi. Sorduğunuz, merak ettiğiniz her soruya anında cevap veriyor. Üslubu, dakikliği vs. hakikaten 5 Yıldızı hakediyor. Fiyatların da makul olduğunu düşünüyorum.

         
Dilan Y.
Dezenfeksiyon   15/11/2020

Çok hızlı dönüş sağlandı ve gelen beyfendi çok kibar işini titizlikle yaptı. Gönül rahatlığıyla çağırabilirsiniz.

         
Serkan Y.
Dezenfeksiyon   08/11/2020

Şuanda dezenfeksiyon işlemi yaptırdım çok fazlasıyla memnun kaldım. İşleme başlamadan önce kullanılan ürünle ilgili bilgi verildi. Evdeki her parça özenle dezenfekte edildi. Teşekkür ederim. Ellerinize sağlık herkese tavsiye ederim

         
Aybuke O.
Dezenfeksiyon   08/11/2020

Profesyonel bir ekip ilk iletişimden hizmet sonuna kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım. Gönül rahatlığıyla kaliteli hizmet alabilirsiniz.

Popüler Dezenfeksiyon Bölgeleri
Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz