En İyi 10 Konak İzmir Dezenfeksiyon

4 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Konak civarında 19 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

Airpest Haşere İlaçlama Çevre Sağlığı Hizmetleri

Airpest Haşere İlaçlama Çevre Sağlığı Hizmetleri

Dezenfeksiyon · Konak, İzmir
Firmamız, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ve ruhsatlı olup, Ege Bölgesinin tüm il ve ilçelerine ev, işyeri ,tüm kamu kurumların ve gıda işletmelerin ilaçlama hizmetlerini ziraat mühendisi kontrolünde yapmaktadır.Ücretsiz keşif ve etkin çözüm önerileri ile halķımızın sağlığı için / hizmet vermekteyiz.Ayrıca firmamız dezenfeksiyon hizmeti de vermektedir.Düzenli haşere ilaçlama ve dezenfeksiyon yaptıran işletmelere sertifika tarafımızca verilmektedir. Ziraat Müh. Airpest Haşere İlaçlam
Sevinç Peyzaj- İlaçlama Ve Dezenfeksiyon Hizmetleri

Sevinç Peyzaj- İlaçlama Ve Dezenfeksiyon Hizmetleri

Dezenfeksiyon · Karşıyaka, İzmir
Z ve deneyimli kadromuzla, yeterliliği denenmiş ve belgelenmiş ürünlerle ile dezenfeksiyon ve ilaçlama hizmeti sunmaktayız. COVID-19 salgınında dezenfeksiyona maksimum ihtiyaç duyulan bu dönemde Şirketimizin yapısında bulunan Ziraat, Orman ve kimya mühendislerimiz ihtiyaçlarınız doğrultusunda farklı alanlarda profesyonel hizmet verilmektedir. Müşteri memnuniyeti odağını hiç kaybetmemiş ekibimiz ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktayız.
İskelegroup Temizlik Hizmetleri

İskelegroup Temizlik Hizmetleri

Dezenfeksiyon · Buca, İzmir
Ikele group temizlik şirketi olarak dezenfekte ıslemınız ıcın sağlık bakanlığı onaylı vırus ve bakteri onleyıcı ılaclarla ıslemınız yapmaya hazırız
Desa Global Ege Bölge

Desa Global Ege Bölge

Dezenfeksiyon · Karşıyaka, İzmir
Merhaba, Sağlık Bakanlığı onaylı ürünümüzün Coron Virüse etkisini kanıtlayan test raporu mevcuttur. Akredite yurtdışı ve yurtiçi raporlarımız da hizmet öncesi sizlerin incelemesine sunulacaktır % Bitkisel ve Alkolsüz olup kimyasal madde içermediği gibi SLS, Paraben,Sülfat ve Silicon içermez. Kokusuz Nanoksia ürünümüzün, Allerji, Deri temas ve solunmaya yönelik hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır ve Nanoksia ile ULV cihazı ile ortam foglayarak detaylı hijyen sağlamaktayız. Ürünün içeriğinin
Can  Upçin

Can Upçin

Dezenfeksiyon · Konak, İzmir
Handless 75 dezenfektan ürünleri Kaliteli ve sağlık bakanlığı 05.02.2013 tarih 2013/35 sayılı izni ile üretilmiş olup %100 güvenilir ve kaliteli bir markadır.
CLASS TEMİZLİK VE DEZENFEKSİYON

CLASS TEMİZLİK VE DEZENFEKSİYON

Dezenfeksiyon · Konak, İzmir
Ev temizliği,ofis temizliği,inşaat temiz liği,cam temizliği,apartman temizliği ve dezenfektan işleriniz itina ile yapılır önceliğimiz kaliteli hizmet müşteri memnuniyeti. Class temizliği seçtiğiniz için teşekkür ederiz.Mutlu olun, sağlıcakla kalın.
Mevlüt Özdemir

Mevlüt Özdemir

Dezenfeksiyon · Konak, İzmir
Yeni tip virüs ve salgın hastalıklara temas etmeden önce yapılacak önleyici hizmet ve çalışmalardan biri de dezenfekte ve sterilizasyondur. Biz bu konuda hizmet verip steril.ortamlarda yaşamanıza katkıda bulunuyoruz.
Yahya Kaboğlu

Yahya Kaboğlu

Dezenfeksiyon · Konak, İzmir
Biyokab Haşere İlaçlama ve Dezenfektasyon şirketi olarak. İzmir ve çevresinde Gemi, Uçak, ev ve iş yerlerinizi sağlık bakanlığı onayı ile gerçekleştirmekteyiz.
Kozalı Haşere İlaçlama Hizmetleri

Kozalı Haşere İlaçlama Hizmetleri

Dezenfeksiyon · Buca, İzmir
Açık ve kapalı tüm alanlarda hijyen ve Dezenfeksiyon hizmetimizi, uzman personelimiz tarafından sağlık bakanlığı yetkilendirme ve ruhsatlandırma belgesi çerçevesinde halkımıza sunmaktayız. İzmir genelinde tüm alanlar için dezenfeksiyon çalışmalarımız son hızla devam etmektedir.
Etkin iş güvenliği

Etkin iş güvenliği

Dezenfeksiyon · Karşıyaka, İzmir
Etkin İş Güvenliği olarak Virüs Dezenfeksiyon İşlemlerini Uyguladığımız Ortamlar, İşyerleri, fabrikalar, ofisler Depolama alanları Yiyecek ve içecek başta olmak üzere bütün işletmeler Konaklama İşletmeleri Eğitim Kurumları Sağlık İşletmeleri Siteler apartmanlar Evler ve çiftlikler
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Şahin G.
Dezenfeksiyon   19/11/2020

Böyle saat kaç olursa olsun işini sahip çıkan insaları seviyorum ilginiz için çok teşekkür ederim 🙏

         
Gülen Ç.
Dezenfeksiyon   10/11/2020

Bu kötü corona günlerinde Cervantes Dezenfeksiyona öncelikle verdiği hizmetten dolayı çok teşekkür ederim. Yaptığı dezenfeksiyon hizmetinde hizmette sınır tanımadı, Dolapların içine kadar dezenfekte etti. Kimyager olduğum için kullandığı malzemeyi değerlendirdiğimde virüste ne derece etkili ve en az bir ay süre koruyucu olduğunu biliyorum. Ayrıca dezenfekte işlemi için firma sahibi bizzat gelerek kendisi ilgilendi.Konu hakkında Güney Amerika'da yaptığı çalışmalar sonucu tecrübesini ve titizliğini uygun fiyat ile hızlı ve güvenilir bir şekilde evimizi dezenfekte ederek göstermiş oldu. İyi ki armuta başvurmuşum ve iyi ki bu firmayı tanımışım.Hiç tereddüt etmeden çağırmanızı tavsiye ederim.Çünkü ben bir çok kişiye tavsiye ettim ve sonuçtan çok memnun kaldılar.

         
Tolga K.
Dezenfeksiyon   08/11/2020

Covid 19 hastalığımın bitmesinden sora armut. Comdan ferit beyle iletişime gectim. Diğer tekliflerle hiç iletişim bile kurmadım. Hemen ferit bey aradı telefonda bana verdığı guven duygusuyla evi ferit beye dezenfekte ettırdım. Gercten özenle güler yuzuyle ışını yapıyor.tesekkurler.

         
Serkan Y.
Dezenfeksiyon   08/11/2020

Şuanda dezenfeksiyon işlemi yaptırdım çok fazlasıyla memnun kaldım. İşleme başlamadan önce kullanılan ürünle ilgili bilgi verildi. Evdeki her parça özenle dezenfekte edildi. Teşekkür ederim. Ellerinize sağlık herkese tavsiye ederim

         
Can O.
Dezenfeksiyon   05/11/2020

Çok teşekkür ederim öncelikle ellerine kollarına sağlık her yeri dezenfekte ettiler evde yatan hastamız vardı dede onunla ilgilendiler onu düşündüler ailemizden biri gibiydi gerçekten harika mutlaka tavsiye ederim.

         
Talip Y.
Dezenfeksiyon   30/10/2020

Aldığımız hizmetten dolayı teşekkür ederiz.İlgi alaka güleryüz ile verilen hizmetiniz için teşekkürlerrrr...

         
Dezenfeksiyon   27/10/2020

Diğer dezenfekte yapanlarla kesinlikle bir tutmayın 70-80 mt karesi 1 saat boyunca ince ayrıntısına kadar yapıyorlar. Tavsiye ederim herkese

         
Enes A.
Dezenfeksiyon   17/10/2020

Covid dezenfektesi yaptırdım.Saatinde geldiler, temiz temiz çalıştılar. Covid dezenfektesi yaptırmadan önce dezenfekten ürünü bir araştırın, çoğu firmanın kullandığı ürün covidi sökmez, gümüş suyu olanını tercih edin.mutlaka çalışan kimya mühendisi var mı diye sorun. Ben gayet memnun kaldım, elinize sağlık.

Popüler Dezenfeksiyon Bölgeleri
Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz