En İyi 10 Maltepe İstanbul Dezenfeksiyon

4 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Maltepe civarında 26 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

Çalışkan Group İlaçlama

Çalışkan Group İlaçlama

Dezenfeksiyon · Kartal, İstanbul
Çalışkan Group Haşere İlaçlama ve Dezenfeksiyon olarak 2008 yılında faaliyete geçtik. Sektörde kaliteli duruşumuz ve müşteri memnuniyeti sayesinde söz sahibi bir konuma geldik. İlerleyen zamanlarda istekleri karşılamak amacıyla kendimizi geliştirdik. Haşere ilaçlama ve dezenfeksiyon işlemlerinde öncü bir firma olarak yolumuza devam etmeyiz. Bünyemizde bulunan Ziraat Mühendisi ve Kimya Mühendisi ve uzman teknik servis arkadaşlarımızla, müşterilerimize kaliteli hizmet sunmaktayız. Sektörde oluşan
En Uygun Dezenfekte

En Uygun Dezenfekte

Dezenfeksiyon · Kartal, İstanbul
Faturalı ve Resmi belgeli olarak hizmet vermekteyiz. Armut.com da yeni sektörde sekiz yıldır professional temizlik hizmetleri olarak faliyetteyiz. Covid virüsüne karşı önlem amaçlı dezenfeksiyon uygulamalarımızda hidrojen peroksit bazlı gümüş iyon katkılı sağlık bakanlığı onaylı dezenfeksiyon sıvısı tercih etmekteyiz. LOREX marka biosidal ruhsatlı ürün kullanmaktayız. Özel ve güçlü sterilizasyon uygulamalarında, arıtma sanayi, tıp alanınında ve temizlik sektörü genelinde tercih edilmesidir.
İsa Varilci

İsa Varilci

Dezenfeksiyon · Ataşehir, İstanbul
Ev işyerleri nano teknoloji ilebiyolog ve kimyager uzman uygulama sertifikalı personelce dezenfekte edilir
Serpil  Akman

Serpil Akman

Dezenfeksiyon · Maltepe, İstanbul
Merkezi İstanbul Maltepede olan 15 yıllık Sağılk Bakanlığı Haşere ve Dezenfeksiyon Firmamız istanbulun ve Muğla Bodrumun her Semtine 24 saat 365 gün hızlı Servis ağı ile Hizmet vermektedir
Pestnova hasere kontrol dezenfektan

Pestnova hasere kontrol dezenfektan

Dezenfeksiyon · Ataşehir, İstanbul
Merhabalar saglık bakanlıgı onaylı ilaclama ve dezenfekte profesyonel elemanlarla siz degerli müsterilere en iyi hizmeti vermekteyiz
Kamuran Güler

Kamuran Güler

Dezenfeksiyon · Ümraniye, İstanbul
Evinizi, İşyerinizi, ofisinizi, apartmanınızı, fabrika ve depolarınızı, eğitim kurumlarınızı, otomobil ve servis araçlarınızı tüm virüs, bakteri, maya ve mantarlara karşı dezenfekte ediyoruz.
İs-Çev MÜHENDİSLİK

İs-Çev MÜHENDİSLİK

Dezenfeksiyon · Maltepe, İstanbul
Uzman Kadromuzla Böcek ilaçlama, Dezenfeksiyon, ev ilaçlama, haşere ilaçlama,fare kapanı,bahçe ilaclama vb. İlaçlama faaliyetleri için lütfen iletişime geceniz
Sekerim temizlik

Sekerim temizlik

Dezenfeksiyon · Maltepe, İstanbul
İstanbulun heryerinde her turlu uzman kadromuzla dezenfekte islemi yapılır. Ev apartman boslugu arac magaza dukkan dezenfekte edilir.
Tayfun  Kılıç

Tayfun Kılıç

Dezenfeksiyon · Kartal, İstanbul
Çevre sağlığı ilaçlama hizmetleri Haşere ben kemirgen mücadele Dezenfeksiyon uygulaması Fumigasyon uygulaması 7/24 Hizmetinizdeyiz
SYK TEKNOLOJİ

SYK TEKNOLOJİ

Dezenfeksiyon · Kadıköy, İstanbul
SYK TEKNOLOJİ AŞ / Nano Shield ™, nano gümüşiyon teknolojisi kullanılarak içerisindeki özel ilave koruma kalkanı BackShield™ ile dünyada ilk ve tek, A+ kalite hijyen standartlarında, uzun süre etkili (3-6 ay) dezenfeksiyon uygulama hizmeti verir. Covid-19’a karşı tam ve kesin etkilidir. TC.Sağlık Bakanlığı Biyosidal Ruhsatı, Halk Sağlığı G.M Biosidal uygulama izin belgesi, saygın üniversitelerin bakteriyel virüsidal etkinlik raporları (Covid- 19 dahil) gibi tüm kanuni izin ve belgelere sahiptir
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Feyzi D.
Dezenfeksiyon   02/12/2020

Isini gayet titiz yapan. Dediği saatte gelen Güler yüzlü. Temiz bir işçilik kalite tesadüf değildir. Merdiven altı yerlere iş yaptırmayın çünkü bu iş kalite istiyor

         
Dezenfeksiyon   01/12/2020

Cok ilgili ve cok duzenli isleri var. Cok icime sindi ellerine saglik. Duzenli olarak dezenfeksiyon yaptirmayi dusuyorum.

         
Yeşim Y.
Dezenfeksiyon   30/11/2020

Gelen ekip gayet bilgili ve güleryüzlü hizmeti en iyi şekilde verdiler kesinlikle tavsiye ediyorum. Teşekkür ederiz biz çok memnun kaldık

         
Elçin Ş.
Dezenfeksiyon   25/11/2020

merhabalar daha önce başka bi firmadan hizmet almıştık meğer kaçak bir firmaymış binamıza ne kullanmış onuda bilmiyoruz çalışkan ilaçlama sağ olsun onları ifşa etti çok memnun kaldık çok tşk ediyoruz çok profesyonel bir firma.

         
Ramazan A.
Dezenfeksiyon   05/11/2020

Fayda maliyet oranı gayet başarılı ve gerçek nano gümüş içeren ürün kullanıldı biz çok memnun kaldık müşteri memnuniyeti üzerine odaklanmış bi firma kesinlikle Ankara’da bir numara diyebilirim Çünki kendim iş güvenliği uzmanıyım 👍

         
Ezgi Ö.
Dezenfeksiyon   03/11/2020

çok çok memnun kaldık en ufak detaylar bile göze önüne alınarak çok itinalı bir şekilde işlem yapıldı güler yüzlülük hizmet olarak çok memnun kaldık teşekkürler ....

         
Ayşenur G.
Dezenfeksiyon   29/10/2020

Covid sonrası evin dezenfekte işlemini yaptırdım. 2 kez günü ertelemek durumunda kalmamıza rağmen yardımcı oldular. Kumandalar dahil dezenfekte etmedikleri yer kalmadı. Kesinlikle güvenebileceğimiz bir firma.

         
Mehmet B.
Dezenfeksiyon   22/10/2020

Hem evimizi hem aracımızı dezenfekte yaptırdım Allah razı olsun kendilerinden Kütahya'dan gelip Tavşanlı da bu hizmeti bize sundular.Paranin ikinci planda olduğunu size hissettiriyorlar ve bıkmadan usanmadan her mesaja geri dönüş sağlıyorlar.Hiç düşünmeden bu fiirma ile çalışabilirsiniz evinizin kapısını gönül rahatlığıyla açabilirsiniz.Gerçekten bu işi helalinden yapıyorlar bunada emin olun.

Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz