En İyi 10 Maltepe İstanbul Dezenfeksiyon

3 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Maltepe civarında 33 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

Autoclub Ofis Ve Konut Temizliği

Autoclub Ofis Ve Konut Temizliği

Dezenfeksiyon · Maltepe, İstanbul
Ofis ve Konut Temizlik ve Dezenfeksiyonu Yerinde Halı Yıkama Yerinde Koltuk Temizliği İlaçlama ve Sterilizasyon Maltepe Ritim İstanbul'da B2 Katında Hizmetinizdeyiz.
Kamuran Güler

Kamuran Güler

Dezenfeksiyon · Ümraniye, İstanbul
Evinizi, İşyerinizi, ofisinizi, apartmanınızı, fabrika ve depolarınızı, eğitim kurumlarınızı, otomobil ve servis araçlarınızı tüm virüs, bakteri, maya ve mantarlara karşı dezenfekte ediyoruz.
Sekerim temizlik

Sekerim temizlik

Dezenfeksiyon · Maltepe, İstanbul
İstanbulun heryerinde her turlu uzman kadromuzla dezenfekte islemi yapılır. Ev apartman boslugu arac magaza dukkan dezenfekte edilir.
Nhijyen Sağlıklı Çözümler

Nhijyen Sağlıklı Çözümler

Dezenfeksiyon · Maltepe, İstanbul
2012 Yılında kurulmuş olan N’hijyen sağlıklı çözümler, NanoTego®’ nun geliştirdiği Nanoteknolojik Antimic® hijyen yüzey kaplama ürününü ticari ortamlara taşıma amacıyla kurulmuş olup, yenilikçi vizyonu ile sürdürülebilir büyümeyi ilke edinerek, 2020 yılından itibaren bir çok ürünü de bünyesine katarak uygulama ve satış çalışmalarıyla kendini yenilemeye devam edecektir.
Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon · Maltepe, İstanbul
Türkiye'nin en büyük dezenfeksiyon firması olan dezenfeksiyon.com.tr (istanbul kimya ilaçlama LTD) 1998 yılı kuruluşludur. İBB denetiminde çeşitli dezenfeksiyon uygulamalarında bulunan şirketimiz, 15 Mart 2020 tarihinden itibaren istanbul genelinde 12000 servis aracı dezenfekte etmiştir. Geniş servis ağı ile anlık olarak tüm İstanbul ilçelerine hizmet vermektedir. çağrı merkezi telefonumuzdan biri şimdi arayıp ulaşınız 444 34 71 videolarımızdan birini izleyiniz https://www.youtube.com/watch?v=
Murat Kayalar

Murat Kayalar

Dezenfeksiyon · Maltepe, İstanbul
Merhabalar, Düzenli ve düzgün bir şekilde bilindiği üzere covid sürecinde ihtiyacımız olan dezenfeksiyon işlemini kusursuz bir şekilde hizmetlerinize sunuyoruz.
En Uygun Dezenfekte

En Uygun Dezenfekte

Dezenfeksiyon · Kartal, İstanbul
Faturalı ve Resmi belgeli olarak hizmet vermekteyiz. Armut.com da yeni sektörde sekiz yıldır professional temizlik hizmetleri olarak faliyetteyiz. Covid virüsüne karşı önlem amaçlı dezenfeksiyon uygulamalarımızda hidrojen peroksit bazlı gümüş iyon katkılı sağlık bakanlığı onaylı dezenfeksiyon sıvısı tercih etmekteyiz. LOREX marka biosidal ruhsatlı ürün kullanmaktayız. Özel ve güçlü sterilizasyon uygulamalarında, arıtma sanayi, tıp alanınında ve temizlik sektörü genelinde tercih edilmesidir.
Bakteri Avcilari

Bakteri Avcilari

Dezenfeksiyon · Ataşehir, İstanbul
Ofis, okul, restaurant ve evlerinizi nano teknoloji ürünü NanoClearAg ile dezenfekte ediyoruz. Cazip fiyatlar, profesyonel hizmet kalitesi ile dezenfeksiyon talepleriniz karşılanır. NanoClearAg sağlık bakanlığından onaylı, Türk Standartlarına uygun kimyasal bileşik içermeyen nano - dezenfektandır. Bakteri ölçümü yapılarak antibakteriyel etkenlik ispatlanır ve 3 ay boyunca antimikrobiyal etkenlik gösterebilir, istenmeyen kokuları giderir.
Mira Temizlik

Mira Temizlik

Dezenfeksiyon · Ataşehir, İstanbul
Mira Temizlik Şirketi, ülkemizde sektöründeki çözümleriyle tartışmasız liderdir. Mira Temizlik Şirketi, kullandığı teknoloji ve yetişmiş insan kaynakları sayesinde, yaratmış olduğu çözümler ile hizmet vermiş olduğu müşterilerinin pazardaki rakiplerine göre çok daha iyi hizmeti, daha uygun ve değişken maliyet hesabına dayalı olarak almasını sağlamayı başarmıştır. Mira Temizlik Şirketi Mira Temizlik Şirketi, müşterilerine yatırım harcaması yaptırmadan, değişik sektörlerden müşterilerinin gereksi
Ang Temizlik

Ang Temizlik

Dezenfeksiyon · Ataşehir, İstanbul
Ang Temizlik olarak her biri profesyonel ekip arkadaşlarımız ile sizlere temizlik hizmeti vermekteyiz.Çalışmalarımızın tüm aşamalarında dikkatli ve düzenli çalışarak sizlere profesyonel bir hizmet sunuyoruz. Çalışma alanlarında her bir detaya dikkat ederek çalıştığımız için hizmetlerimiz bittiği zaman ışıltıyı hissederek kesinlikle memnun kalacağınızın garantisini veriyoruz.
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Arda K.
Dezenfeksiyon   12/02/2021

İşi hakkında bilgili ve açıklayıcı. Hiçbir noktayı atlamadan dezenfekte işini tamamlıyor. Teşekkürler

         
İbrahimcan G.
Dezenfeksiyon   17/12/2020

Ellerinize sağlık çok kaliteli bir hizmetti. Ne zaman ihtiyaç olursa sizinle çalışmayı tercih edeceğim.

         
Buse A.
Dezenfeksiyon   09/12/2020

İstediğimiz gibi her yer en ince ayrıntısına kadar yapıldı . İşlem öncesi ve sonrası gerekli bilgilendirmeler yapıldı . Tekrar teşekkür ederiz 👍

         
Esin K.
Dezenfeksiyon   08/12/2020

Mükemmel hizmet çok tedirginlik yaşadım internetten bulduğum bir firma ne kadar güvenebilirsiniz dedim ama bütün düşüncelerimi sildiler. mükemmel bir hizmet sundular aynı zamanda bilgilendirme yapıldı detaylar iletildi yani anlayabileceğim şekilde gerçekten tavsiye ederim sonsuz tşk ederim

         
Büşra Ö.
Dezenfeksiyon   08/12/2020

Gelen ekipteki Ziraat mühendisi beyefendi tüm detayları açıkladı ve tüm evimizin her köşesini özenle dezenfekte etti. Çok memun kaldık. Çok teşekkür ederiz.

         
Hanife P.
Dezenfeksiyon   08/12/2020

İşinde uzman yardımcı oldu fiyatları çok uygun bundan sonra tek tercihimiz yaptığı işle reklamını yaptı kendilerini ispatladılar memnun kaldık bol kazançlar

         
Ahmet S.
Dezenfeksiyon   29/11/2020

Çok teşekkür ederim kaliteli bir hizmet aldım Ekip oldukça profesyonel ve donanımlı Bünyamin Bey ‘e ve ekibine teşekkür ederim ☺️🙏

         
Ersin O.
Dezenfeksiyon   15/11/2020

dediği saatte gelip tertemiz işini yapıp gitti , düzenli olarak yaptırmaya başlıcaz. tavsiye ederim, çok efendi bi arkadaş ayrıca.

Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz