En İyi 10 Sarıyer İstanbul Dezenfeksiyon

3 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Sarıyer civarında 21 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

Kamuran Güler

Kamuran Güler

Dezenfeksiyon · Ümraniye, İstanbul
Evinizi, İşyerinizi, ofisinizi, apartmanınızı, fabrika ve depolarınızı, eğitim kurumlarınızı, otomobil ve servis araçlarınızı tüm virüs, bakteri, maya ve mantarlara karşı dezenfekte ediyoruz.
Hm İlaçlama Ve Dezenfeksiyon Hizmetleri

Hm İlaçlama Ve Dezenfeksiyon Hizmetleri

Dezenfeksiyon · Gaziosmanpaşa, İstanbul
Tüm okul, anaokulu, toplu taşıma araçlarının dezenfeksiyon işlemlerini 1. sınıf ürünlerle yapıyoruz. 2008 yılından beri haşere kontrol ilaçlama ve dezenfeksiyon hizmeti veren, kurumsal ve ruhsatlı bir firmayız. Kullanılan ürünlerin tümü Sağlık Bakanlığı ruhsatlı olup, Avrupa menşeilidir. Profesyonel hizmeti sürdürmek en büyük gayemiz olup, insan sağlığına önem veren sektörde lider firmayız.
Kılınç Grup

Kılınç Grup

Dezenfeksiyon · Beykoz, İstanbul
KILINÇ GRUP olarak hijyen sektöründe faaliyet göstermekteyiz. Lavabolarda kullanılan ped toplama ünitesi , naturel mum jel kokular , naturel pisuar mantar ve jelleri , ortam kokuları, wc dezenfektanı , el dezenfektanları , alan dezenfektanları , endüstriyel kağıt grubu . vs üzerine yıllardır hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.
Radikal ilaçlama

Radikal ilaçlama

Dezenfeksiyon · Beykoz, İstanbul
Radikal ilaçlama İstanbu içi ilaçlama&dezenfeksiyon hizmeti vermektedir. Sağlık bakanlığı onaylı kimyasal ve dezenfektanlar kullanılır. Kimya mezunu teknikerleriyle servis verir. Müşteri dostudur ve her daim müşteri menfaatlerini ve sağlığını korur. Tecrube ve referanslarıyla ilaçlama&dezenfeksiyon sektöründe öncü firmalar arasındadır.
Beykoz Kimya

Beykoz Kimya

Dezenfeksiyon · Beykoz, İstanbul
Beykoz Kimya üstün dezenfeksiyon etkisine sahip patentli nano teknolojik, %100 organik ve gümüş sitrat içerikli bir dezenfeksiyon deneyimi sunar. Her türlü uygulama alanında (ofis, ev, atölye, araba, restaurant, cafe, tekstil, evcil hayvanlar gibi) tam koruma sağlar. Bunu içeriğinde gümüş ve bakır iyonlarıyla yapar ve 2 aya kadar kalıcı etki sağlar. Dezenfeksiyon içeri alkolsüz, kokusuz ve organiktir. Sağlığa zararı yoktur.
Ottoman Denetim & Danışmanlık

Ottoman Denetim & Danışmanlık

Dezenfeksiyon · Üsküdar, İstanbul
Dezenfekte sektöründe 5 yıldır hizmet veren firmamız buharlı sisleme yöntemi ile ev,ofis,binek araç,minibüs ve otobüs dezenfektelerini profesyonel ekibi ile yapmaktadır. Sağlık Bakanlığın'dan onaylı biyosidal ruhsatlı ve MSDS (analiz raporu) belgeli ürünlerimiz ile uygulama yapmaktayız.
Asım Sarıkaya

Asım Sarıkaya

Dezenfeksiyon · Kağıthane, İstanbul
Uygulama ile Oh hijyenDE tüm yüzeye homojen bir yapıda dağılarak yaşam alanlarındaki bütün yüzeylerde bakterisidal, virüsidal, fungisidal ve sporisidal etki ile hijyenik ve sağlıklı ortam oluşturur. Bulaşı olan yüzeyler zararlı mikroorganizmalar için ideal yaşam alanları oluşturmakta, dezenfekte edilmeyen yüzeylerde bulunan zararlı patojenler rahatsızlıklara sebep olmaktadır. 1 Ay koruma garantili. Ortam da sis bulutu oluşturarak havanın girdiği tüm alanları dezenfekte eder. Teknolojik cih
Emirhan  Yavrutürk

Emirhan Yavrutürk

Dezenfeksiyon · Kağıthane, İstanbul
11 yıldır falıyet göseterdiğim bu sektörde artık kendi işimi yapmak istiyorum. İş deneyimimi kendi bünyemde yapmaya kara verdim. Allah utandırmasın.
Margemed Doktor Nano

Margemed Doktor Nano

Dezenfeksiyon · Ümraniye, İstanbul
Sağlık Bakanlığı’ndan alınan Tip2 (hastanelerde dahil olmak üzere kamu, özel ve endüstriyel alanlarda hava, yüzey, materyal, ekipman ve mobilyanın dezenfeksiyonu için kullanılan dezenfektan ürünüdür) “Biyosidal Ürün Ruhsatnamesi “ ne sahip, uzun süreli etkili, antibakteriyel ve koku giderici 80 ppm Nano Gümüştür. Uygulanan Ortam Nano Gümüş Kaplanmış olur. 3 Ay Kalkan Sağlar. Virüs, Bakteri, Mantar yok eder. Bulaşıcı hastalıkları önler.
Missgroup

Missgroup

Dezenfeksiyon · Şişli, İstanbul
Sağlık bakanlığı onaylı resmî site avm hastane otel ve heryerde dezenfekte yapıyoruz sizler ve sevdiklerinizi korumaya alıyoruz
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Burçin G.
Dezenfeksiyon   06/03/2021

Kendileri evime gelip dezenfekte ıslemını sorunsuz muntazam sekilde yaptı cok cok memnun kaldım %100 tavsıyemdır gonul rahtlıgıyla iş yaptrablirsnz

         
Leyla A.
Dezenfeksiyon   29/01/2021

Emeklerine sağlık. İki kişi birlikte çalışıyorlar hem saygılı hemde profesyonel bir iş ahlakıyla işlerini en güzel şekilde tamamladılar. Çok teşekkür ederim.

         
Berkay Y.
Dezenfeksiyon   11/01/2021

Tek kelime ile mükemmel bir hizmet hiç kuşkusuz tercih etmenizi tavsiye ediyorum. Başka firmalara bakmaya ve araştırmaya gerek yok. MÜKEMMEL

         
Umut U.
Dezenfeksiyon   06/01/2021

Evde küçük çocuğumuz olduğu için gerekli özeni gösterdiler, sonrasında leke v.s. olmadı memnun kaldık.

         
İsmail Ş.
Dezenfeksiyon   21/12/2020

Derin temizliğe teşekkür ediyoruz ellerine sağlık ince ince her yere dezenfektan uygulandı müşteri memnuniyeti ön planda kendileriyle sonraki süreçte de çalışacağız vaktinde önce hazır bulundular emeklerine sağlık kolaylıklar diliyorum

         
Selin A.
Dezenfeksiyon   17/12/2020

İletişime geçtikten sonra istenilen saatte gelindi. Hızlı hizmet, uygun fiyat tereddüt etmeden tercih edebilirsiniz teşekkürler

         
Çağdaş B.
Dezenfeksiyon   01/12/2020

özellikle tam saatinde (dakikasina kadar) gelmesi benim icin cok onemliydi(2 cocukla sikinti olmasin diye), hem saatinde hem kibar hem de her soruya cevap veriyor. cok teşekkürler

         
Serhat T.
Dezenfeksiyon   19/11/2020

Gece yarısı oluşturduğum talebime, takip eden sabah 7:49'da teklifi, aynı gün öğleyin de hizmeti verecek kadar hızlı bir firma, kutlarım...

Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz