En İyi 10 Ümraniye İstanbul Dezenfeksiyon

3 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Ümraniye civarında 53 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

Kamuran Güler

Kamuran Güler

Dezenfeksiyon · Ümraniye, İstanbul
Evinizi, İşyerinizi, ofisinizi, apartmanınızı, fabrika ve depolarınızı, eğitim kurumlarınızı, otomobil ve servis araçlarınızı tüm virüs, bakteri, maya ve mantarlara karşı dezenfekte ediyoruz.
Margemed Doktor Nano

Margemed Doktor Nano

Dezenfeksiyon · Ümraniye, İstanbul
Sağlık Bakanlığı’ndan alınan Tip2 (hastanelerde dahil olmak üzere kamu, özel ve endüstriyel alanlarda hava, yüzey, materyal, ekipman ve mobilyanın dezenfeksiyonu için kullanılan dezenfektan ürünüdür) “Biyosidal Ürün Ruhsatnamesi “ ne sahip, uzun süreli etkili, antibakteriyel ve koku giderici 80 ppm Nano Gümüştür. Uygulanan Ortam Nano Gümüş Kaplanmış olur. 3 Ay Kalkan Sağlar. Virüs, Bakteri, Mantar yok eder. Bulaşıcı hastalıkları önler.
ANDA ECZA DEPOSU

ANDA ECZA DEPOSU

Dezenfeksiyon · Ümraniye, İstanbul
ANDA Ecza Deposu olarak haşere ilaçlama ve dezenfeksiyon işlemimiz mevcuttur. Ev, iş yeri, site, apartman, depo, fabrika vb. tüm yerlerin ilaçlama ve dezenfeksiyon işlemi profesyonel ekibimizle beraber itina ile yapılmaktadır.
UD.Doğan ilaçlama ve dezenfektan

UD.Doğan ilaçlama ve dezenfektan

Dezenfeksiyon · Ümraniye, İstanbul
Egitimli teknisyenlerimiz ile sağlık bakanlığı onaylı Haşere ilaçlama ve covid-19 virus dezenfektanı hizmeti veriyoruz Dünya sağlık örgütü tarafından özellikle covid-19 virüsü için yeni formüle edilmiş dezenfektanlar kullanarak işlem gerçekleştiriyoruz
Bahri Kucur

Bahri Kucur

Dezenfeksiyon · Ümraniye, İstanbul
Müşterilerimize kaliteli hijyenik temiz ve güvenilir hizmet vermek görevimizdir. Dezenfeksiyon ilacı salık bakanlığı tarafından belgelidir. Sağlığınız bizim için çok önemlidir. Titiz ve güvenilir çalışmamızla hizmetinizdeyiz.
White Clean Dezenfeksiyon İlaçlama

White Clean Dezenfeksiyon İlaçlama

Dezenfeksiyon · Ümraniye, İstanbul
- Virüslere karşı etkili olan sağlık bakanlığı onaylı dezenfektan ilaçlar kullanıyoruz. - İlaçlarımız eşyalarda asla iz, kalıntı bırakmaz. - Evlere hizmet sağlayan ekibimiz alanında deneyimlidir ve kullandıkları ürünü ve nasıl uygulamaları gerektiğini çok iyi bilirler.
White Clean Dezenfeksiyon İlaçlama

White Clean Dezenfeksiyon İlaçlama

Dezenfeksiyon · Ümraniye, İstanbul
- Virüslere karşı etkili olan sağlık bakanlığı onaylı dezenfektan ilaçlar kullanıyoruz. - İlaçlarımız eşyalarda asla iz, kalıntı bırakmaz. - Evlere hizmet sağlayan ekibimiz alanında deneyimlidir ve kullandıkları ürünü ve nasıl uygulamaları gerektiğini çok iyi bilirler. - Instagram hesabımız whitecleandezenfekte
Uğur Arslan

Uğur Arslan

Dezenfeksiyon · Ümraniye, İstanbul
Ev, apartman, ofis, işyeri vb her türlü yaşam alanınızı bakteri ve virüslere karşı dezenfekte ediyoruz.
Ottoman Denetim & Danışmanlık

Ottoman Denetim & Danışmanlık

Dezenfeksiyon · Üsküdar, İstanbul
Dezenfekte sektöründe 5 yıldır hizmet veren firmamız buharlı sisleme yöntemi ile ev,ofis,binek araç,minibüs ve otobüs dezenfektelerini profesyonel ekibi ile yapmaktadır. Sağlık Bakanlığın'dan onaylı biyosidal ruhsatlı ve MSDS (analiz raporu) belgeli ürünlerimiz ile uygulama yapmaktayız.
Aziz Koray  Yazgeç

Aziz Koray Yazgeç

Dezenfeksiyon · Ümraniye, İstanbul
Öztemiz Dezenfekte ile yaşam ve çalışma alanlarınız hijyenle güvende. Üstelik metrekaresi TL. 📞Randevu için:
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Samet Ç.
Dezenfeksiyon   06/03/2021

çok ilgili ve kibar bir süreçle işlerini halletiler. gelen çalışanlar işin profesyonelleri olduğu belli. ticari değil sağlık ön planda olan bir hizmet sunuyorlar.

         
Cansu Ö.
Dezenfeksiyon   20/01/2021

Tam saatinde gelip 10 dakikada temiz bir şekilde dezenfekte ettiler. Yeni taşındığım ve sürekli servis elemanları girip çıktığı için pandemi sürecinden tedirgindim. 15-20 dakika sonrasında evimize güvenle girip hiç bir kalıntı, koku olmaksızın yaşamaya devam ettik. Tavsiye ederim!

         
Zuhal K.
Dezenfeksiyon   23/12/2020

Ziraat mühendisi olan Samet bey bizzat kendi geldi, bilgilendirmeleri tam yaptı ve çok güzel ilgilendi. Doğru karar verdiğim için mutluyum, teşekkür ederim.

         
İbrahimcan G.
Dezenfeksiyon   17/12/2020

Ellerinize sağlık çok kaliteli bir hizmetti. Ne zaman ihtiyaç olursa sizinle çalışmayı tercih edeceğim.

         
Feyzi D.
Dezenfeksiyon   02/12/2020

Isini gayet titiz yapan. Dediği saatte gelen Güler yüzlü. Temiz bir işçilik kalite tesadüf değildir. Merdiven altı yerlere iş yaptırmayın çünkü bu iş kalite istiyor

         
Azize A.
Dezenfeksiyon   20/11/2020

Cok profesyonel bir kiyafet ve ekipmanla geldiler. Kullandiklari ilaclarin belgelerini gordum ve icime sindi. Saglik bakanligi onayli guvenilir ilaclar. Sadece ortam degil kapi kollari, dolap kuplari, pimapen kollarini da silerek dezenfekte ettiler. Ellerinize tatli dilinize guler yuzunuze saglik masterclean 😇

         
Aybuke O.
Dezenfeksiyon   08/11/2020

Profesyonel bir ekip ilk iletişimden hizmet sonuna kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım. Gönül rahatlığıyla kaliteli hizmet alabilirsiniz.

         
Tuğba A.
Dezenfeksiyon   27/10/2020

kesinlikle itinayla ve titizlikle işlerini profesyonel yapiyorlar son derece güleryüzlü ve ilgililer. Ellerinize emeğinize sağlık .

Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz