En İyi 10 Ümraniye İstanbul Dezenfeksiyon

4 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Ümraniye civarında 54 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

Kamuran Güler

Kamuran Güler

Dezenfeksiyon · Ümraniye, İstanbul
Evinizi, İşyerinizi, ofisinizi, apartmanınızı, fabrika ve depolarınızı, eğitim kurumlarınızı, otomobil ve servis araçlarınızı tüm virüs, bakteri, maya ve mantarlara karşı dezenfekte ediyoruz.
Margemed Doktor Nano

Margemed Doktor Nano

Dezenfeksiyon · Ümraniye, İstanbul
Sağlık Bakanlığı’ndan alınan Tip2 (hastanelerde dahil olmak üzere kamu, özel ve endüstriyel alanlarda hava, yüzey, materyal, ekipman ve mobilyanın dezenfeksiyonu için kullanılan dezenfektan ürünüdür) “Biyosidal Ürün Ruhsatnamesi “ ne sahip, uzun süreli etkili, antibakteriyel ve koku giderici 80 ppm Nano Gümüştür. Uygulanan Ortam Nano Gümüş Kaplanmış olur. 3 Ay Kalkan Sağlar. Virüs, Bakteri, Mantar yok eder. Bulaşıcı hastalıkları önler.
Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti

Dezenfeksiyon · Ümraniye, İstanbul
Fabrika, İşyeri, Apartman ve Evler için Sağlık Bakanlığından Onaylı Dezenfeksiyon Hizmet. Virüslere Karşı Etkili Dezenfeksiyon Uygulamalarımız Ortamda Uzun Süreli Koruma Sağlar. Virüs İlaçlama. Uygun Fiyat Garantisi. Ev ve işyeri dezenfeksiyon hizmetleriyle tüm bakteri ve mikroplardan kurtulun. Hastalıklar sizden uzak olsun. 100TL'den. Başlayan Fiyatlarla. Aracınız eviniz işyeriniz nerdeyse biz gelip dezenfektanını yapalım YGN TESİSAT FİRMAMIZ BİZİ TERÇİHİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDER
Aziz Koray  Yazgeç

Aziz Koray Yazgeç

Dezenfeksiyon · Ümraniye, İstanbul
Öztemiz Dezenfekte ile yaşam ve çalışma alanlarınız hijyenle güvende. Üstelik metrekaresi TL. 📞Randevu için:
İsa Varilci

İsa Varilci

Dezenfeksiyon · Ataşehir, İstanbul
Ev işyerleri nano teknoloji ilebiyolog ve kimyager uzman uygulama sertifikalı personelce dezenfekte edilir
Flypest

Flypest

Dezenfeksiyon · Beşiktaş, İstanbul
Profesyonel ekibimizle müşterilerimizin mutlu olması, sağlıklı bir vücut ve mikrop taşıyan ve saldırgan böceklerden arınmış hijyenik bir ortam da rahat ve konforlu bir ortam için elimizden geleni yapıyoruz.Tum ilaçlarımız Sağlık Bakanlığı onaylıdır.İstanbul ve Marmara bölgelerin de böcek ilaçlama hizmetimiz ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.
Enze Pest

Enze Pest

Dezenfeksiyon · Kağıthane, İstanbul
Www.haserebocekilaclama.com Biz Kimiz; Kaliteli hizmeti kendisine ilke edinen ENZE PEST Haşere Servisi sizlere ekonomik çözümler üretmek için her gün kendisini yeniliyor. Firmamız Halk sağlığı ve vektör kontrol uzmanı nezaretinde uygulayan yetkili ve tecrübeli bir kuruluştur. Böcek haşere ile kemirgen kontrolü konusunda hizmet sektörünün tüm dünyada artan bilimsel ve modern hizmetlerini,teknolojik ekipmanlarını ,özenle eğitilmiş profesyonel kadrosuyla alanındaki uzmanlık bilgisini Siz d
Meetvus Ltd. Şti.

Meetvus Ltd. Şti.

Dezenfeksiyon · Beyoğlu, İstanbul
Profesyonel ekibimiz ile nano teknoloji dezenfekte cihamız ve bioxi marka dezenfekte ile birlikte evinizi, işyeri nizi virüs ten temizliyoruz.
Pestnova hasere kontrol dezenfektan

Pestnova hasere kontrol dezenfektan

Dezenfeksiyon · Ataşehir, İstanbul
Merhabalar saglık bakanlıgı onaylı ilaclama ve dezenfekte profesyonel elemanlarla siz degerli müsterilere en iyi hizmeti vermekteyiz
SYK TEKNOLOJİ

SYK TEKNOLOJİ

Dezenfeksiyon · Kadıköy, İstanbul
SYK TEKNOLOJİ AŞ / Nano Shield ™, nano gümüşiyon teknolojisi kullanılarak içerisindeki özel ilave koruma kalkanı BackShield™ ile dünyada ilk ve tek, A+ kalite hijyen standartlarında, uzun süre etkili (3-6 ay) dezenfeksiyon uygulama hizmeti verir. Covid-19’a karşı tam ve kesin etkilidir. TC.Sağlık Bakanlığı Biyosidal Ruhsatı, Halk Sağlığı G.M Biosidal uygulama izin belgesi, saygın üniversitelerin bakteriyel virüsidal etkinlik raporları (Covid- 19 dahil) gibi tüm kanuni izin ve belgelere sahiptir
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Feyzi D.
Dezenfeksiyon   02/12/2020

Isini gayet titiz yapan. Dediği saatte gelen Güler yüzlü. Temiz bir işçilik kalite tesadüf değildir. Merdiven altı yerlere iş yaptırmayın çünkü bu iş kalite istiyor

         
Dezenfeksiyon   01/12/2020

Cok ilgili ve cok duzenli isleri var. Cok icime sindi ellerine saglik. Duzenli olarak dezenfeksiyon yaptirmayi dusuyorum.

         
Yeşim Y.
Dezenfeksiyon   30/11/2020

Gelen ekip gayet bilgili ve güleryüzlü hizmeti en iyi şekilde verdiler kesinlikle tavsiye ediyorum. Teşekkür ederiz biz çok memnun kaldık

         
Elçin Ş.
Dezenfeksiyon   25/11/2020

merhabalar daha önce başka bi firmadan hizmet almıştık meğer kaçak bir firmaymış binamıza ne kullanmış onuda bilmiyoruz çalışkan ilaçlama sağ olsun onları ifşa etti çok memnun kaldık çok tşk ediyoruz çok profesyonel bir firma.

         
Ramazan A.
Dezenfeksiyon   05/11/2020

Fayda maliyet oranı gayet başarılı ve gerçek nano gümüş içeren ürün kullanıldı biz çok memnun kaldık müşteri memnuniyeti üzerine odaklanmış bi firma kesinlikle Ankara’da bir numara diyebilirim Çünki kendim iş güvenliği uzmanıyım 👍

         
Ezgi Ö.
Dezenfeksiyon   03/11/2020

çok çok memnun kaldık en ufak detaylar bile göze önüne alınarak çok itinalı bir şekilde işlem yapıldı güler yüzlülük hizmet olarak çok memnun kaldık teşekkürler ....

         
Ayşenur G.
Dezenfeksiyon   29/10/2020

Covid sonrası evin dezenfekte işlemini yaptırdım. 2 kez günü ertelemek durumunda kalmamıza rağmen yardımcı oldular. Kumandalar dahil dezenfekte etmedikleri yer kalmadı. Kesinlikle güvenebileceğimiz bir firma.

         
Mehmet B.
Dezenfeksiyon   22/10/2020

Hem evimizi hem aracımızı dezenfekte yaptırdım Allah razı olsun kendilerinden Kütahya'dan gelip Tavşanlı da bu hizmeti bize sundular.Paranin ikinci planda olduğunu size hissettiriyorlar ve bıkmadan usanmadan her mesaja geri dönüş sağlıyorlar.Hiç düşünmeden bu fiirma ile çalışabilirsiniz evinizin kapısını gönül rahatlığıyla açabilirsiniz.Gerçekten bu işi helalinden yapıyorlar bunada emin olun.

Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz