Hizmet Ver

3 Yenimahalle Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Yenimahalle civarında 132 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

 • Klor ve klorin bileşenleri
 • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
 • Amonyum bileşikleri
 • Formaldehit
 • Alkol içerikli dezenfektanlar
 • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

En İyi 10 Yenimahalle Dezenfeksiyon Firması

Ankara Hijyen İlaçlama Dezenfekte photo

Ankara Hijyen İlaçlama Dezenfekte

27.09.2020

Dezenfeksiyon · Yenimahalle, Ankara

ANKARA HİJYEN İLAÇLAMA DEZENFEKTE *Hidrojen peroksit içerikli ve nano gümüş içerikli dezenfekte *Müşteri memnuniyeti *İşlem aşamasında evde durmanız da hiçbir sakınca yoktur. *Ekip arkadaşlarımız olarak en ince detaya kadar hijyenliyoruz. *Eşyalarınıza asla zarar vermeyecek bir cihaz ile...

Key Endüstriyel Kimya Makina İmalat San. Ve Tic. Ltd. Şti. photo

Key Endüstriyel Kimya Makina İmalat San. Ve Tic. Ltd. Şti.

25.03.2020

Dezenfeksiyon · Yenimahalle, Ankara

Kimya sektörünün öncülerinden olan firmamız, 25 yıllık deneyim ve tecrübesi ile dezefeksiyon konusunda da sizlerle. Sağlık Bakanlığı onaylı ürünler ve deneyimli personelimiz ile bina içi ve dışı dezenfeksiyon konusunda sizlere bir telefon kadar yakınız.

BATI TEKNİK SERVİS HİZ.NAK.EMLAK TİC.LTD.ŞTİ. photo

BATI TEKNİK SERVİS HİZ.NAK.EMLAK TİC.LTD.ŞTİ.

12.05.2020

Dezenfeksiyon · Yenimahalle, Ankara

ARÇELİK GÜVENCESİ İLE BİOXECO ÜRÜNLERİNİ KULLANARAK YAŞAM ALANLARINIZI DEZENFEKTE EDİYORUZ.UYGUN FİYAT AVANTAJI VE 53 ÜLKEDEN ONAYLI ÜRÜNLERİMİZLE KONFORUNUZDAN ÖDÜN VERMEDEN SAĞLIĞINIZI KORUYORUZ.

Bay böcek photo

Bay böcek

01.09.2020

Dezenfeksiyon · Yenimahalle, Ankara

Ankara'nın lider firması Bay Böcek olarak ; Sektörde 15.yılındaki uzman Yüksek ziraat müh. Biyosidal Mesul müdürü ve halk sağlığı onaylı biyosidal ürün uygulayıcı belgeli ekibimiz ile sizlere en uygun ve kaliteli hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.7/24 kesintisiz hizmet ve ulaşım için bizlere...

Detaykimya photo

Detaykimya

14.04.2020

Dezenfeksiyon · Yenimahalle, Ankara

Merkez Ankara olmak uzere Türkiyenin birçok bölgesinde Sağlık bakanligi onayli ürünler ile dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirmekteyiz.

Gezgin dezenfeksiyon dezenfektan photo

Gezgin dezenfeksiyon dezenfektan

26.03.2020

Dezenfeksiyon · Yenimahalle, Ankara

Dezenfeksiyon konusunda mesleki tecrubeye sahip olmak işlem gerçekleştirdiğiniz alanda siz veya sevdiginiz insanlarin yasadigini dusunmek

Ozan Baran Aras photo

Ozan Baran Aras

03.04.2021

Dezenfeksiyon · Yenimahalle, Ankara

Şimdi ev ve işletmeleriniz Arçelik güvencesi ile steril hâle geliyor. Sağlığınızı tehdit eden tüm mikroorganizmalara karşı resmi yönetmeliklere uygun, çevre dostu biyosidal ürün kullanan ekiplerimiz, geniş servis ağımız sayesinde Türkiyenin her yerinde etkili dezenfeksiyon hizmeti sunuyor. ...

Metin Batıer photo

Metin Batıer

20.03.2020

Dezenfeksiyon · Yenimahalle, Ankara

EVİNİZE/OFİSİNİZE/ARABANIZA VİRÜSLERDEN ÖNCE BİZ GELELİM. PROFESYONEL İLAÇLAMA İLE SİZDE GÜVENDE OLUN. DÜŞÜK MALİYETLER İLE CEBİNİZDE SİZDE RAHATLAYIN.​ İVEDİK OSB BÖLGESİNDEYİZ YAKIN BÖLGELERE AYNI GÜN GELEBİLİRİZ. ANKARA DİĞER BÖLGELER İÇİN LÜTFEN RANDEVU ALINIZ.

Medicare Medikal Sistemler photo

Medicare Medikal Sistemler

24.01.2021

Dezenfeksiyon · Yenimahalle, Ankara

Medicare Medikal Sistemler olarak UVC ( Ultraviyole C) ışınları ile ortam ve yüzey siterilizasyon hizmeti vermekteyiz. UVC ışınları sterilizasyon için en etkili yöntemlerdendir.

Fatih Kızılkaya photo

Fatih Kızılkaya

24.04.2021

Dezenfeksiyon · Yenimahalle, Ankara

T.C. Sağlık Bakanlığı ve Amerika Çevre Koruma Ajansı ( EPA ) onaylı 'zehirlenme Belirtisi Yoktur' ibareli tek dezenfektan Ar-Dez SNİPER ile bakteri ve virüslerin %99,9 unu yok edin sizde sevdiklerinizi covid-19, Sars, .Mers, İnfluenza vb. gibi tüm virüs , bakteri ve mantarlara karşı...

Müşteri Yorumları

Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Armut’ta Yenimahalle Dezenfeksiyon Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Anlat

İhtiyacını Anlat

Yenimahalle Dezenfeksiyon ihtiyacının detaylarını iyi anlayabilmemiz için birkaç kısa sorumuza yanıt vererek 2 dakika içinde talebini oluştur.

Teklif Al Karşılaştır

Teklif Al Karşılaştır

Akıllı eşleştirme algoritmamız sayesinde, en iyi hizmet verenlerimizden gelen fiyat tekliflerini görüntüle.

Sana En Uygun Teklifi Seç

Sana En Uygun Teklifi Seç

Hizmet verenlere sorularını sor, gerçek müşteri referanslarını incele. Sana en uygun teklifi Armut Garantisi ile seç!

Yenimahalle Dezenfeksiyon için Neden Armut Tercih Edilmeli?

Dezenfeksiyon için Yenimahalle içinde toplam 132 hizmet veren en kaliteli hizmeti sunmak için hazır

Bu zamana kadar bu hizmet için yapılan 165 yorum ve verilen 4.9 ortalama puan Yenimahalle içinde doğru hizmet vereni seçmen için işini kolaylaştırıyor.

Yılda 730 kişi Yenimahalle Dezenfeksiyon için Armut'a güveniyor.

Tüm hizmet verenlerimizin en iyi hizmeti verdiklerinden emin olmak istiyoruz. Gönül rahatlığıyla işini yaptırman için, Armut üzerinden teklif seçtiğin işleri Armut Garantisi kapsamında korumamız altına alıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

 • 1- Sitenizde hizmet talebi oluşturmak için bir ücret ödeyecek miyim?

  Tamamen ücretsiz! Talep oluşturmak, teklif almak ve hizmet verenlerle iletişime geçmek tamamen ücretsizdir.

 • 2- Tekliflerim Ne Kadar Zamanda Gelecek?

  Taleplerin çoğu 30 ila 240 dakika içinde teklif alıyor. Bu süre içinde en uygun teklifleri getirmeyi hedefliyoruz. Gelen teklifleri Armut mobil uygulamaları üzerinden kolaylıkla takip edip değerlendirebilirsin. Teklifler ayrıca e-posta ve sms yoluyla da sana iletilecek. 'Fiyat Teklifi Geldi' bildirimini aldıktan sonra sisteme giriş yaparak teklifleri inceleyebilir ve senin için en uygun olanı seçebilirsin.

 • 3- Armut Garantisi Nedir?

  Tüm hizmet verenlerimizin en iyi hizmeti verdiklerinden emin olmak istiyoruz. Gönül rahatlığıyla hizmet alman için, Armut üzerinden teklif seçtiğin işler 2.000 TL’ye kadar korumamız altında.

 • 4- Hizmet verenlere yapılan yorumlar gerçek mi? Bu yorumları kontrol ediyor musunuz?

  Hizmet verenlerimizin profil sayfalarında gördüğünüz yıldızlar ve yorumlar, sadece Armut üzerinden yapılan hizmetlerin sonucunda müşterilerin yazdığı yorumlardır. Bu işlerin gerçekten yapıldığını ve yorumların gerçek olduğunu kontrol ve garanti ediyoruz.

Hizmet Vermek İçin Bize Katıl