En İyi 10 Üsküdar İstanbul Dezenfeksiyon

3 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Üsküdar civarında 32 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

Kamuran Güler

Kamuran Güler

Dezenfeksiyon · Ümraniye, İstanbul
Evinizi, İşyerinizi, ofisinizi, apartmanınızı, fabrika ve depolarınızı, eğitim kurumlarınızı, otomobil ve servis araçlarınızı tüm virüs, bakteri, maya ve mantarlara karşı dezenfekte ediyoruz.
Bac Bio Arındırma

Bac Bio Arındırma

Dezenfeksiyon · Bahçelievler, İstanbul
Firmamız armut uygulamasında yeni olsada sektörde geçmişi olan deneyimini sahada kazanmış çevre sağlığı alanında hizmet vermen bir firmadır.personellerimiz eğitimli sosyal güvence altında çalışan yeni nesil ekipmanlar konusunda bilgilidir.resmi faliyet alanımız dezenfeksiyon haşere ilaçlama ve zirai faliyetlerdir.
Böcek Savar

Böcek Savar

Dezenfeksiyon · Üsküdar, İstanbul
Sağlık Bakanlığıdan onaylı ve ruhsatlı bir firmayız. Profesyonel bir ekip tarafından uygulama yapıyoruz. Sağlık Bakanlığından izinli biyosidal ürünler kullanıyoruz.Biriken organik atıklar ortamın oksijeninin de azalmasıyla çürümeye başlar. Çürüme oksijeni sevmeyen bakteriler tarafından tüketildiğinde ortama sülfürlü bileşik ve amonyak gazı çıkar. Bu da ortamın kötü kokmasına yol açar. Uyguladığımız ürünler bakterilerin ortamlarına nüfuz eder. Kötü koku yayan bakteriler hızlı ve etkili bir şekil
Lavsom

Lavsom

Dezenfeksiyon · Üsküdar, İstanbul
Merhabalar Hayatımızı tehdit eden virüslerin dezenfekte edilmesi işleminde size hizmet vermekten memnuniyet duyarız. Saygılar Bülent Yürekli
Ünal  ÜRGÜN

Ünal ÜRGÜN

Dezenfeksiyon · Üsküdar, İstanbul
YAŞAM ALANLARINIZDA VİRÜSTEN KURTULUN. SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLI. SOĞUK SİSLEME İLE NANO GÜMÜŞ DEZENFEKSİYON. EV OFİS ARAÇ BİNA SİTE TEKNE OKUL.
Kerem Mert

Kerem Mert

Dezenfeksiyon · Üsküdar, İstanbul
Kendi paramı kazanıp finansal özgürlüğümü sağlamak için buraya başvurdum.Dezenfekte işini daha önce yaptığım için bu işi seçtim
Cybertech Medikal Tanhan

Cybertech Medikal Tanhan

Dezenfeksiyon · Üsküdar, İstanbul
Antimic® Patentli Teknolojinin Özellikleri Antimic® ürün grubu, en üst standardlarda Anti-viral ve anti-mikrobiyel teknolojisi ile koruma sağlar. Anti-viral ve anti-mikrobiyel insan ya da hayvan sağlığına ve doğaya zarar vermeyen nano teknolojik çözümler sunmaktadır. Antimic®, diğer temizlik ürünlerine kıyasla güçlü bir anti-viral ve anti- mikrobiyel koruyuculuk sağlar. Uygulandığı yüzeyleri renksiz, kokusuz nano boyutta küçük kalkanlar ile kaplayarak, virüs ve bakterilerin tutunmasını engeller
METOD DEZENFEKSİYON

METOD DEZENFEKSİYON

Dezenfeksiyon · Üsküdar, İstanbul
İşyeri , konut, otomobil merdiven boşlukları asansör , depo vb. yerleriniz ULV cihazıyla soğuk sisleme yöntemiyle dezenfeksiyon yapılır.
Sait Şentürk

Sait Şentürk

Dezenfeksiyon · Bağcılar, İstanbul
Nano gümüş iyon dezenfektesi & Saglik bakanlığı onaylı hizmet vermekteyiz. Bulunduğunuz her ortamı profesyonel ekipmanlar ile detaylı dip köşe dezenfektesini yapmaktayız
Odak pest kontrol hizmetleri

Odak pest kontrol hizmetleri

Dezenfeksiyon · Beşiktaş, İstanbul
7/24 hizmet ile İstanbul da tüm ilçelere garantili böcek ilaçlama servisi ve dezenfeksiyon hizmeti vermekteyiz.
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Beyza K.
Dezenfeksiyon   07/04/2021

Tesekkur ederiz. Mustafa Bey her yeri cok iyi dezenfekte etti. Cok güler yuzlu, cok iyi biri. Memnun kaldik.

         
Berna S.
Dezenfeksiyon   12/03/2021

aldığım hizmetten çok memnun kaldım özenli davranışları ve işinin ehli uzman kadrosuyla gerçekten önerebileceğim bir firma .verdikleri emekleri için tekrar teşekkür ediyorum

         
İbrahimcan G.
Dezenfeksiyon   17/12/2020

Ellerinize sağlık çok kaliteli bir hizmetti. Ne zaman ihtiyaç olursa sizinle çalışmayı tercih edeceğim.

         
Erdem
Dezenfeksiyon   14/12/2020

Firma yetkilileri Dilek Hanım ve Çağlar bey gerekli bilgileri islem öncesinde eksiksiz veriyor. ilgili ve yardımseverler. Kullanılan dezenfektan ürünü kaliteli. Hiç düşünmeden hizmet alabilirsiniz. Teşekkürler.

         
Çağdaş B.
Dezenfeksiyon   01/12/2020

özellikle tam saatinde (dakikasina kadar) gelmesi benim icin cok onemliydi(2 cocukla sikinti olmasin diye), hem saatinde hem kibar hem de her soruya cevap veriyor. cok teşekkürler

         
Ahmet S.
Dezenfeksiyon   29/11/2020

Çok teşekkür ederim kaliteli bir hizmet aldım Ekip oldukça profesyonel ve donanımlı Bünyamin Bey ‘e ve ekibine teşekkür ederim ☺️🙏

         
Burak G.
Dezenfeksiyon   29/11/2020

Harika bir ilgi ve profesyonellik içerisinde hizmet aldım. Cumhur beye ve özellikle evimizi komple dezenfekte eden Tarık beye çok teşekkür ederim. Ofisimiz içinde sizden destek alacağız. Teşekkürler.

         
Serkan Y.
Dezenfeksiyon   13/11/2020

Haluk Bey e buradan da çok teşekkür ederim. Hem bilgilendirme hem işleme geçme çok hızlı oldu. Evlerimizin sağlığı çok önemli bunu da güvenilir şirketlerle yapmak keyif veririci Teşekkürler İyi çalışmalar

Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz