En İyi 10 Üsküdar İstanbul Dezenfeksiyon

4 Dezenfeksiyon Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır.

Üsküdar civarında 30 Dezenfeksiyon Firması hizmet vermeye hazır.

BAŞLA

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, kelime anlamıyla, “cansız yüzeylerdeki hastalık yapma özelliği olan bakteri, virüs (Koronavirüs gibi), parazit gibi mikroorganizmaların kimyasal maddeler kullanılarak sayıca, türce azaltılması veya yok edilmesi işlemi “dir.

Ev, ofis ya da okul gibi gün içinde çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamlarda pek çok virüs ve bakteri kendine yaşam alanı bulabilir. Özellikle ofis, okul, fabrika, kuaför gibi insan sayısının ve aktivitesinin fazla olduğu alanlarda risk daha da fazladır. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında rutin yapılan temizliğin yanında belirli aralıklara dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Riskli alanlarda dezenfeksiyon işleminin yeterli sıklıkta ve doğru olarak uygulanmaması durumunda dezenfektanlara dirençli mikroorganizmaların ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Etkili Mi?

Dezenfektan tipi ve dezenfeksiyon yöntemi doğru uygulandığında dezenfeksiyon işlemi virüslere, bakterilere ve daha pek çok mikroorganizmaya karşı etkilidir.

Dezenfeksiyonun etkinliğini belirleyen birkaç önemli faktör vardır. Bunlar mikroorganizmanın cinsi, ortamın uygunluğu, dezenfektan maddenin çeşidi ve yüzeyin tipi. Her yüzeyin, mikroorganizmanın, ortamın kendine özgü etkili dezenfektan maddesi mevcuttur. Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce tüm bu faktörleri hizmeti gerçekleştirecek kişilere detaylıca belirtmek, dezenfektan maddenin seçimi açısından ve de buna bağlı olarak dezenfeksiyonun başarılı olması açısından önem taşıyor.

Tüm bu koşullar doğru sağlandığında gerçekleştirilecek dezenfeksiyon işlemi, viral salgının olduğu dönemlerde özellikle toplu yaşanan alanların mikroorganizmalardan arındırılması için önem taşıyor.

Son dönemde global olarak yaşadığımız Koronavirus (COVID-19) salgınında da dezenfeksiyonun önemi tekrar gündeme gelmiş oldu.

Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dezenfeksiyon işlemi doğru dezenfektanı seçmek ile başlıyor. Kullanılacak yüzey ve inaktif hale getirilmek istenen mikroorganizmalar işlemi yapacak olan yetkili kişilere doğru şekilde aktarıldıktan sonra, koşullara en uygun dezenfektan seçimi yetkili kişilerce yapılmalıdır.

Sonrasında mekanik temizliği yapılmış olan alana koruma kıyafetleriyle giren yetkili kişiler bir püskürtme aracı yardımıyla dezenfektan maddeyi ilgili alanın tamamına etki edecek şekilde uygular. Kullanılan dezenfektan maddenin insan sağlığına zarar vermeyen tipte olduğundan emin olunmalıdır.

İşlem süresi alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri ve Yaygın Dezenfektan Maddeleri Nelerdir?

Günümüzde göre en çok kullanılan 6 çeşit dezenfektan aşağıdaki gibidir:

  • Klor ve klorin bileşenleri
  • Hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar
  • Amonyum bileşikleri
  • Formaldehit
  • Alkol içerikli dezenfektanlar
  • Gümüş içerikli dezenfektanlar

İnsan sağlığına zararsız, hem bakteri hem virüse yüksek derecede etki eden dezenfektanlar klor bileşenleri, hidrojen peroksit içerikli dezenfektanlar ve gümüş içerikli dezenfektanlardır.

Armut hizmetverenlerinin sıklıkla kullandığı dezenfektanlara B-good, Multi-Way Clear, Huwasan TR50, BioXeco markaları örnek verilebilir. Bu dezenfektanların hepsi Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, izinli biyosidal ürünler arasında yer alır.

Hidrojen peroksit moleküller ve gümüş iyonları bulunduran dezenfektanlar bakteri ve virüs dezenfeksiyonlarında öne çıkan ürünlerdir. Hizmet verenlerimizin kullandığı dezenfektanlardan Huwasan TR50 ve BioXeco, içerdiği hidrojen peroksit ve gümüş içeriğiyle diğer dezenfektanlardan ayrılır.

Dezenfeksiyon Ne Kadar Süre Etkili Kalır?

Dezenfeksiyon işlemi düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman etkili olur. İşlemin gerçekleştiği yüzey, ortam ve gerçekleştirilen maddelerin değişkenliği sebebiyle etki süresi için standart bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işleminin ne kadar kalıcı olduğu değil ne kadar düzenli ve doğru şekilde yapıldığı önem taşır. Mümkün oldukça risk taşıyan ortamların düzenli dezenfekte edilmesi Koronavirüs gibi virüs ve bakterilere karşı riski en aza indirir.

Nano Gümüş Dezenfeksiyon

Gümüş teknolojisi dezenfeksiyon işleminde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Nano Gümüş teknolojisi ile normal gümüş teknolojisi arasındaki fark ise nano gümüşün yüzey alanının daha fazla olması sebebiyle daha fazla iyonize olması ve daha fazla iyon ortaya çıkarmasıdır. İyonlar bakteri ve virüsleri öldürdüğü için daha fazla iyon daha fazla bakteri ve virüsün ölümü demektir.

Airmed Yeni Nesil Dezenfeksiyon Sistemleri

Airmed Yeni Nesil Dezenfeksiyon Sistemleri

Dezenfeksiyon · Kadıköy, İstanbul
AİRMED Yeni Nesil Dezenfeksiyon Sistemleri olarak önceliğimiz yaşamın olduğu her alanda hijyenin kolay ve hızlı bir şekilde sağlanabilmesidir. Bu amaçla uygulamalarımızda Natech Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş.’ye ait Silverzone Hygiene markalı ürünleri kullanmaktayız. Nano Teknoloji Laboratuarlarında geliştirilmiş, Avrupa Birliği Standartlarında, çok özel formüllü, patentli nano gümüş solüsyonu Silverzone uzun süreli ve çok etkili dezenfeksiyon için üretilmektedir. 1) GÜVENLE DOKUN Sağlık bakanl
Erel DEZENFEKSİYON Hiz.

Erel DEZENFEKSİYON Hiz.

Dezenfeksiyon · Gaziosmanpaşa, İstanbul
İşyerleri, Evler, Apartmanlar, Otomobiller ve ortak alanlarda insan trafiğinin çok olduğu ortamlarda virüs yükü yoğunlaşmaktadır. Nano Gümüş Dezenfeksiyon ile virüs yükünü sıfırlıyoruz. İşyeri Dezenfeksiyon, Apartman Dezenfeksiyon, Otomobil Dezenfeksiyon ve Ev Dezenfeksiyon uygulamalarıyla uzun süreli etkin koruma sağlıyoruz. Bizim ilk olarak önceliğimiz insanların sağlığını düşünerek hareket etmek. Bu yüzden işimizi %100 eksiksiz bir şekilde tamamlamak.
Kamuran Güler

Kamuran Güler

Dezenfeksiyon · Ümraniye, İstanbul
Evinizi, İşyerinizi, ofisinizi, apartmanınızı, fabrika ve depolarınızı, eğitim kurumlarınızı, otomobil ve servis araçlarınızı tüm virüs, bakteri, maya ve mantarlara karşı dezenfekte ediyoruz.
İsa Varilci

İsa Varilci

Dezenfeksiyon · Ataşehir, İstanbul
Ev işyerleri nano teknoloji ilebiyolog ve kimyager uzman uygulama sertifikalı personelce dezenfekte edilir
Virüssüz Hayat Temizlik A.ş.

Virüssüz Hayat Temizlik A.ş.

Dezenfeksiyon · Kadıköy, İstanbul
Ülkemizi ve dünyayı sağlığın yanında ekonomik ve sosyal anlamda da derinden etkileyen virüsler tüm yaşam alanlarımızı yeni şartlara göre yeniden düzenleme zorunluluğu getirmiştir. Uzman ekibimizle verdiğimiz nano gümüş dezenfeksiyon hizmeti ile ekonomik devamlılığınızı sağlamanıza destek olmak istiyoruz. Bu uygulamayı yaptığımız an itibariyle ortamınızdaki virüs yükünü sıfırlamış oluyoruz. Ekiplerimiz ayrıldıktan sonra çalışma ortamınızı temas kullarına uygun kullanmaya devam etmeniz öne
Viral temizik Sistemleri

Viral temizik Sistemleri

Dezenfeksiyon · Kadıköy, İstanbul
Tam korumalı ekiplerimiz ile ULV yöntemi kullanarak, bir amilyathane kadar steril, EN AZ 15 GÜN KALICI DEZENFEKTE Kulandigimiz Urunler Saglik bakanligi onaylidir. Güvenilir Dezenfeksiyon Şirketi olarak sizleri Korona Virüs dahil TÜM Virüslere , Bakterilere , Mikroplara karşı korumayı misyon edindik.
Lavsom

Lavsom

Dezenfeksiyon · Üsküdar, İstanbul
Merhabalar Hayatımızı tehdit eden virüslerin dezenfekte edilmesi işleminde size hizmet vermekten memnuniyet duyarız. Saygılar Bülent Yürekli
Ünal  ÜRGÜN

Ünal ÜRGÜN

Dezenfeksiyon · Üsküdar, İstanbul
YAŞAM ALANLARINIZDA VİRÜSTEN KURTULUN. SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLI. SOĞUK SİSLEME İLE NANO GÜMÜŞ DEZENFEKSİYON. EV OFİS ARAÇ BİNA SİTE TEKNE OKUL.
Cybertech Medikal Tanhan

Cybertech Medikal Tanhan

Dezenfeksiyon · Üsküdar, İstanbul
Antimic® Patentli Teknolojinin Özellikleri Antimic® ürün grubu, en üst standardlarda Anti-viral ve anti-mikrobiyel teknolojisi ile koruma sağlar. Anti-viral ve anti-mikrobiyel insan ya da hayvan sağlığına ve doğaya zarar vermeyen nano teknolojik çözümler sunmaktadır. Antimic®, diğer temizlik ürünlerine kıyasla güçlü bir anti-viral ve anti- mikrobiyel koruyuculuk sağlar. Uygulandığı yüzeyleri renksiz, kokusuz nano boyutta küçük kalkanlar ile kaplayarak, virüs ve bakterilerin tutunmasını engeller
Uğur Urgun

Uğur Urgun

Dezenfeksiyon · Üsküdar, İstanbul
Profesyonel ve güvenilir hizmet verme odaklı, Müşterilerimize son teknoloji ve Sağlık Bakanlığı onaylı ekipman ve ürünlerimizle hizmet vermekte olan genç dinamik bir şirketiz.
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl

Müşteri Yorumları

         
Dezenfeksiyon   20/10/2020

Öncelikle tekrar teşekkür ediyorum. Kendisi ilgili ve iletmiş olduğu saatte gelip dezenfekte işlemini özenle gerçekleştirdi.

         
Enes Açıkgöz
Dezenfeksiyon   17/10/2020

Covid dezenfektesi yaptırdım.Saatinde geldiler, temiz temiz çalıştılar. Covid dezenfektesi yaptırmadan önce dezenfekten ürünü bir araştırın, çoğu firmanın kullandığı ürün covidi sökmez, gümüş suyu olanını tercih edin.mutlaka çalışan kimya mühendisi var mı diye sorun. Ben gayet memnun kaldım, elinize sağlık.

         
Alican Engin
Dezenfeksiyon   20/09/2020

Uğur Bey çok sağduyulu ve yardımcı bir insan. Bu işinde profesyonel olmasından daha önde gelen bir konu benim için, kendisine yardımları ve özverili çalışmasından ötürü teşekkür ederim.

         
Yasin Filizcan
Dezenfeksiyon   20/09/2020

İşlerini tam bir profesyonel bakış açısı ile yöneten, ticari kaygıları değil müşterisinin ihtiyaçlarını önemseyen bir şirket. Hizmet verdiği işler için kesinlikle bir sonraki tercihim olacaktır.

         
Bircan Satı
Dezenfeksiyon   17/09/2020

Sayenizde iş yerimizde güvenli bir şekilde çalışmamıza devam ediyoruz. Üstelik yapılan dezenfeksiyon işlemi sırasında işimize ara vermek zorunda kalmadık.Emeğinize sağlık..Teşekkür ederim..

         
Ceyhun Kurtulmuş
Dezenfeksiyon   16/09/2020

teklif istedigim an uygun fiyat ve 1 saat içinde eve gelip dezenfekte ettiler cok tsk ederim ellerinize saglik

         
Tuğçe Aşkın
Dezenfeksiyon   12/09/2020

Enis Bey taşınma işleminden sonra tam vaktinde geldi,bütün evimizi en ince ayrıntısına kadar dezenfekte etti.Çok içimize sindi,gönül rahatlığıyla yeni evimizde ilk akşamımızı geçiriyoruz.Teşekkür eder,herkese tavsiye ederiz

         
Secil Hasegeli
Dezenfeksiyon   11/09/2020

Enis bey cok nazik ve ozenliydi detaylı dezenfeksiyon yaptı söz verilen saatte geldi cok guleryuzlu ve profesyoneldi

Dezenfeksiyon hizmeti veriyorsan   Profesyonel Üye Ol - Ücretsiz